Kategoriler
Genel

Biz saf mıyız? Korkunun bununla bir ilgisi olduğunu düşünüyorum. 2019 nVoR veya Wuhan coronavirus insanları çok saf hale getiriyor. Örneğin, Avustralya'daki bu haber makalesi (metnin altı)

Beynimiz, küçük gerçeklerin toplanmasının iyi bir hikayeye girmesine izin vermez, yalanların zihne şaşırtıcı bir şekilde bulaşmasına izin verir.

Eğer insanın saflığının kanıtına ihtiyacınız varsa, zihninizi eti yiyen muzların saldırısına geri verin. Ocak 2000'de, bir dizi zincir e-posta, ithal muzların insanları “nekrotizan fasiit” ile enfekte ettiğini bildirmeye başladı – bu, cildin parçalanmadan ve kas ve kemikten soyulmadan önce cildin canlı mor kaynar hale geldiği nadir bir hastalıktır.

E-posta zincirine göre, FDA paniğe kapılmamak için salgını örtmeye çalışıyordu. Tehditle karşı karşıya olan okuyucular, sözcüğü arkadaşlarına ve ailelerine yaymaya teşvik edildi.

Tehdit elbette saf saçmalıktı. Ancak 28 Ocak'a kadar endişe, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin söylentiyi çürüten bir açıklama yayınlaması için yeterince büyüktü.

Yardımcı oldu mu? Kahretsin. Söylentileri soruşturmak yerine, alevlerine sadece yakıt döktüler. CDC, haftalar içinde muzlu bir telefon hattı kurmak zorunda kaldığı pek çok sıkıntılı arayandan haber alıyordu. Gerçekler o kadar çarpıtılmıştı ki, insanlar sonunda CDC'yi söylenti kaynağı olarak teklif etmeye başladılar. Bugün bile, mitin yeni varyantları zaman zaman bu eski korkuları hüküm sürdü.

Sonuçta, insanlar doğal olarak titrasyona ve sansasyona çekilir. Araba enkazlarını, uçak kazalarını, insanların hayat kurtarıcılıklarından dolandıklarını düşünün. Kadın Sağlığı yazarı Zahra Barnes bu cazibeyi insan içgüdüsüne bağlıyor. Birincisi, diğer insanların acılarını görmek, kendi güvenliğimizden emin olmamıza yardımcı olur. Ayrıca bir çeşit duygusal kaçış deneyimlememizi de sağlar. Diğer insanların trajedileri hakkındaki işitmenin heyecanını bir roller coaster'a binme ile karşılaştırır:

“When you're on an amusement park ride and plummeting toward what feels like certain death, you're in it for the thrill of being terrified—without putting yourself in the face of any real danger.”

Tıpkı filmler gibi, diğer insanların acılarını eğlence olarak görmeye başlarız.

Bilimin insanların neden trajediden uzaklaşamadığına dair kolay bir açıklaması olsa da, benim için asıl soru, bazı insanlar neden bu kadar saftır?

https://www.news.com.au/travel/travel-updates/health-safety/best-place-to-sit-on-a-plane-to-avoid-contracting-coronavirus-according-to-study/ haber katlı / 4e6e5372426d8b8942a87e30fb1ce50f

“Biz saf mıyız? Korkunun bununla bir ilgisi olduğunu düşünüyorum. 2019 nVoR veya Wuhan coronavirus insanları çok saf hale getiriyor. Örneğin, Avustralya'daki bu haber makalesi (metnin altı)” için 28 yanıt

Aydın merkezden ben doruk. Selam herkese sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, teşekkürler 30-01-2020 00:57:43

Bayburt merkezden ben Aylin. Mrb web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 30-01-2020 08:35:30

Niğde merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşım süper ötesi çok iyi, şukuladım 01-02-2020 14:24:28

Hakkari merkezden ben banu. Selamlar sayfa gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler 10-02-2020 06:45:04

Zonguldak merkezden ben banu. Selam herkese paylaşımınız inan ki mükemmel, sağolun 14-02-2020 20:18:42

Düzce merkezden ben ziya. Mrb sayfan inan ki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 23-02-2020 05:21:21

Bilecik merkezden ben gaye. Selam siteniz inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 09-03-2020 23:18:03

Kocaeli merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfan gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım 18-03-2020 13:50:32

Manisa merkezden ben ahmet. Merhabalar bu web sitesi gerçekten hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 26-03-2020 20:19:19

Kahramanmaraş merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web siten harbiden çok hoşuma gitti, sağolun 28-03-2020 17:32:37

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir