Bölünecek Kılık – Moda, işçi sınıfını bölmek için mi kullanılıyor?

Bu teğet düşüncem var. 60’lı yıllarda hem siyah hem de beyaz Amerikalıların resimlerini gördüğünüzde, hepsi aynı görünüyordu – iyi giyimli, genellikle takım elbiseli erkekler ve elbiseler giymiş kadınlar. Genellemesine rağmen, o zamanlar, ırktan bağımsız olarak, tamamen kendi kıyafetine dayalı olarak bir kişinin sınıfı hakkında iyi bir fikri olabilir. Bu tekdüzelik, hem beyazlara hem de siyahlara diğer ırkın nasıl yaşadığını ölçme yeteneği (finansal istikrar) sağladı.

Bunun biraz zor olduğunu biliyorum, ancak modern siyah amerikan modası bugün ırklar arasındaki giyim tarzlarında gördüğümüz aşırı farklılığı yaratmak için kaçırılmış olabilir mi?

Benim varsayımım, giyim tarzlarındaki farklılık nedeniyle, her iki ırkın da yoksul işçi sınıfının benzerliklerini (maaş çekinden maaş çekine, vb.) Kolayca ayırt edemeyeceği ve böylece TPTB’ye karşı birleşmek yerine bölünmüş kalacağı şeklinde olabilir mi?

Düşünce için biraz aptalca yiyecek.

“Bölünecek Kılık – Moda, işçi sınıfını bölmek için mi kullanılıyor?” üzerine 15 yorum

1. Hatay merkezden ben Emine. Selamın aleyküm sayfanız inan ki çok güzel, şukuladım 07-10-2020 20:26:33

2. Batman merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşım vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım 08-10-2020 01:24:05

3. Yalova merkezden ben ali. Slm paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, teşekkürler 08-10-2020 01:58:55

4. Bayburt dan kimler var. Bölünecek Kılık – Moda, işçi sınıfını bölmek için mi kullanılıyor? . Selamın aleyküm siteniz cidden mükemmel, tebrikler , ahmet – 170

5. Bu konu : ” Bölünecek Kılık – Moda, işçi sınıfını bölmek için mi kullanılıyor? ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 498

6. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Merhaba web siten harbiden güzel, teşekkürler 28-10-2020 15:27:56

7. Batman merkezden ben . Selam web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 28-10-2020 16:31:05

8. Mersin merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşımın vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım 29-10-2020 12:02:46

Yorum yapın