Bölünmek için kullanılan güçler ilk kez yarışmıyor.

https://www.imdb.com/title/tt0087554/?ref_=rvi_tt

Özet: Güney’den siyah işçiler, 1. Dünya Savaşı sırasında savaşa giden insanların boş bıraktığı işleri aramak için kuzeye göç ediyor. Genellikle en istenmeyen işlere bırakıldılar ve bazı önyargılarla karşı karşıya kaldılar. Bazıları yerel işçi sendikalarına katılıyor ve kendilerine Güney’de kalsalar alabileceklerinden önemli ölçüde daha fazla maaş alıyorlar. Savaş sona erdikten sonra, bu işçilerin doldurduğu işlerini geri isteyen erkekler olduğu için işçi sendikası etkisini kaybeder. İşverenlerin sendikayı parçalamak için yarışı kullandığını görüyoruz ve 1919’da meydana gelen Chicago yarışı ayaklanmalarının doğru tasvirleri var. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra birçok işçinin işten çıkarıldığı veya maaşlarının kesildiği büyük grev dalgaları yaşandı. Bu film, işçi hareketiyle ilgilenen herkes için yararlıdır.

Author

11 Comments

1. Tekirdağ merkezden ben ali. Merhaba herkese bu web sitesi cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 28-02-2021 02:23:18

2. Muş merkezden ben ali. Merhabalar siten yeminle ilgi uyandırıcı, saolun 28-02-2021 02:32:12

3. Iğdır merkezden ben Emine. Selamlar sayfanız ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım 28-02-2021 04:06:24

4. Bu konu : ” Bölünmek için kullanılan güçler ilk kez yarışmıyor. ” çok güzel. Selam web siten inanki hayran edici, linkedinde paylaştım , Emine – 43

5. Bu konu : ” Bölünmek için kullanılan güçler ilk kez yarışmıyor. ” çok güzel. Mrb siten vallaha billaha çok iyi, sağolun , gaye – 85

6. Van dan kimler var. Bölünmek için kullanılan güçler ilk kez yarışmıyor. . selamun aleyküm web siten harbiden dikkatimi çekti, sağolun , ziya – 455

7. Bu konu : ” Bölünmek için kullanılan güçler ilk kez yarışmıyor. ” çok güzel. Merhaba paylaşımın yeminle dikkat çekici, face de paylaştım , emin – 496

8. Van merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi inanki hayran edici, face de paylaştım 27-03-2021 12:02:53

9. İstanbul dan kimler var. Bölünmek için kullanılan güçler ilk kez yarışmıyor. . Selamın aleyküm paylaşım harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , hatice – 378

10. Hatay merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten vallaha billaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım 10-04-2021 03:30:08

11. Tokat merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm siteniz vallaha dikkat çekici, face de paylaştım 12-04-2021 18:41:17

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link