“[Boris Berezovsky] Rusya’yı sahte bir iki partili devlete – biri sosyal demokrat, diğeri neo-muhafazakar – dönüştürmeyi planlamıştı; burada bölücü, sembolik meselelerde hararetli halk savaşları yapılırken, perde arkasında her iki taraf da aslında aynı yönetici seçkinler tarafından kontrol ediliyordu. . “

“Bir zamanlar Rus oligarklarının en güçlüsü ve 1990’ların sonunda Başkan Boris Yeltsin’in arkasındaki kukla ustası olan ve yakın zamanda ölen Boris Berezovsky’nin büyüleyici perspektifini düşünün. Milli servetten milyarlarca dolar yağmaladıktan ve Vladimir Putin’i cumhurbaşkanlığına yükselttikten sonra, kendisini aştı ve sonunda sürgüne gitti. Göre New York Times, Rusya’yı sahte bir iki partili devlete dönüştürmeyi planlamıştı – biri sosyal demokrat, diğeri neo-muhafazakar – burada bölücü, sembolik meselelerde hararetli halk savaşları yapılırken, perde arkasında her iki taraf da aslında aynı karar tarafından kontrol ediliyordu. seçkinler. Vatandaşların böylelikle kalıcı olarak bölünmesi ve halkın hoşnutsuzluğunun güvenli bir şekilde anlamsız çıkmazlara yönlendirilmesiyle, Rusya’nın yöneticileri, hükümdarlıklarına çok az bir tehditle, kendileri için sınırsız zenginlik ve güç sağlayabilirlerdi. Amerika’nın son birkaç on yıllık tarihi göz önüne alındığında, belki de Berezovsky’nin böylesine zekice bir siyasi plan fikrini nereden aldığını tahmin edebiliriz. “

https://www.unz.com/runz/our-american-pravda/

https://latitude.blogs.nytimes.com/2013/03/25/till-death-berezovsky-defends-backing-putin/

““[Boris Berezovsky] Rusya’yı sahte bir iki partili devlete – biri sosyal demokrat, diğeri neo-muhafazakar – dönüştürmeyi planlamıştı; burada bölücü, sembolik meselelerde hararetli halk savaşları yapılırken, perde arkasında her iki taraf da aslında aynı yönetici seçkinler tarafından kontrol ediliyordu. . “” üzerine 15 yorum

1. Tekirdağ merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 12-09-2020 18:38:53

2. Bayburt merkezden ben ahmet. Selam paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 15-09-2020 23:42:06

3. Aksaray merkezden ben ziya. Merhaba herkese siteniz gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım 16-09-2020 14:02:47

4. Ordu merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar sayfa cidden güzel, linkedinde paylaştım 10-10-2020 20:06:13

5. Bu konu : ” “[Boris Berezovsky] Rusya’yı sahte bir iki partili devlete – biri sosyal demokrat, diğeri neo-muhafazakar – dönüştürmeyi planlamıştı; burada bölücü, sembolik meselelerde hararetli halk savaşları yapılırken, perde arkasında her iki taraf da aslında aynı yönetici seçkinler tarafından kontrol ediliyordu. . “ ” çok güzel. Slm sayfan harbiden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 152

Yorum yapın