“Boş zamanınızın tadını çıkarın.” Boş zaman? Bu, zamanımızın geri kalanının özgür olmayan zaman olduğu anlamına mı geliyor?

Bu terim beni en uzun süredir rahatsız etti. “Boş zaman”. Zamanımızın geri kalanının özgür olmadığını ima ediyor gibi görünüyor. Neden zamanımızın çoğu uyanık, özgür zaman? Hayatımıza ve zamanımıza kim el koydu? Ve bunu nasıl yaptılar? Neden başlamak için özgür zaman diye bir şey var? İnsanlar böyle bir kavramı nasıl kabul ettiler?

Her şey, bazı güçlü veya narsist insanların sadece başkalarının günlerini uygun hale getirmeye karar vermesiyle mi başladı? Onları söylediklerini yapmaya zorlarlar, yoksa dövülürler veya kırbaçlanırlar?
Burada bir saatle mi başladı, orada bir saat … hepsi yarım günün yarısına kadar gitti … ve sonunda günün büyük bir kısmında mı?

Ve dünyanın çoğunda köleliğin sona ermesinden sonra, neden çoğu insan hala günlerini özgürce geçiriyor? Ve nasıl kimse şikayet etmedi? “Özgür olmayan zaman” artık kölelik için başka bir kelime mi?

Tarihin hangi bölümünü özledim? Bu ne zaman oldu?

““Boş zamanınızın tadını çıkarın.” Boş zaman? Bu, zamanımızın geri kalanının özgür olmayan zaman olduğu anlamına mı geliyor?” üzerine 4 yorum

1. Bu konu : ” “Boş zamanınızın tadını çıkarın.” Boş zaman? Bu, zamanımızın geri kalanının özgür olmayan zaman olduğu anlamına mı geliyor? ” çok güzel. Slm web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ziya – 409

2. Muğla dan kimler var. “Boş zamanınızın tadını çıkarın.” Boş zaman? Bu, zamanımızın geri kalanının özgür olmayan zaman olduğu anlamına mı geliyor? . Selam web sitesi vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım , emin – 494

3. İzmir merkezden ben memo. Merhabalar siteniz inanki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 23-02-2021 18:32:25

4. Antalya merkezden ben ali. Slm sayfanız valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 26-02-2021 07:29:05

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link