Kategoriler
Genel

Böyle olmasaydı biyolojik bir saldırı nasıl olurdu? Bunun Çin tarafından yapıldığını düşünmeye başlıyorum.

Eğer serbest bırakırlarsa, önce kendi insanlarında yapmaktan başka şansları olmazdı. Şüpheyi önlemek için. Çin rejimi halkını sığır ve genişletilebilir olarak görüyor. Yani buna inanmak zor değil.

Bu suç Amerika’nın tarifelerine, ticari ve IP politikalarına bir yanıt olabilir. Çin, düşük istihdam ücretleri ve başka hiçbir ülke gibi zorla çalıştırma ile büyük bir ekonomik isabetten geri dönebileceklerini bildikleri için ekonomilerine biraz zarar verebilir. Küresel üretime hâkim durumdalar ve tüm dünyada dokunaç yapıyorlar.

Şimdi Amerika, temel hizmetler ve ürünler için Çin’e bağımlı olmaktan kaçınmak için bundan daha milliyetçi bir duruşla geri dönüyorsa. Çin mali açıdan berbat olacak. Bu yüzden belki ABD’nin çökeceğini umuyorlar ve hasardan dönüp, yeni Kemer ve Yol girişimleriyle ilerlemeye ve hâkim olmaya devam edebiliyorlar.

Bu yüzden düşünüyorum, bu aslında Çin tarafından sinsi iyi düşünülmüş bir komplo. Ama çok az şey biliyorlar, ABD anlaşmayı biliyor ve genel olarak dünya küresel bir çatışmaya hazırlanıyor. Bu benzeri görülmemiş kilitlenmeler, gezici hastaneler, seyahat kısıtlamaları ve emekli askeri personelin yeniden aktif hale getirilmesi. Ayrıca Trump, DPA’yı imzalamak için zaten ne olabileceğine zemin hazırlayabilir mi?

“Böyle olmasaydı biyolojik bir saldırı nasıl olurdu? Bunun Çin tarafından yapıldığını düşünmeye başlıyorum.” için 15 yanıt

Mardin merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siten vallaha çok hoşuma gitti, sağolun 04-04-2020 15:55:05

Yalova merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 19-04-2020 11:57:09

Bayburt merkezden ben ziya. Selam web siteniz inanılmaz çok güzel, şukuladım 30-04-2020 04:27:57

Kahramanmaraş merkezden ben gaye. Merhaba sayfan gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 06-05-2020 09:42:30

Kütahya merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfa yeminle güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 24-05-2020 17:43:31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir