Kategoriler
Genel

Brezilya: Bilim adamları Bilinmeyen Köklerden 'Şaşırtıcı' Virüsü Tanınan Genler Olmadan Keşfetti

Sanki yeterince sorunumuz yokmuş gibi …..

https://www.zerohedge.com/markets/yaravirus-scientist-discover-puzzling-virus-unknown-origins-without-recognizable-genes

Abrahão ve ekibi yeni virüs genomunu sıraladığında, DNA sekansının% 90'ının bilinmeyen kökenlerden olduğunu keşfettiler.

New York Üniversitesi'nden Elodie Ghedin, kanalizasyondaki virüsleri diziliyor, yaravirüs bulgusunun şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Ghedin, kanalizasyondaki virüslerin% 95'inin "referans genomlarla [veritabanlarında] eşleşmediğini" söyledi ve Abrahão'nun durumunda her zaman yeni virüslerin bulunduğunu söyledi.

Araştırmacılar, yeni virüsün insan sağlığı üzerindeki etkisi konusunda net değillerdi. Gelecekteki testler bu bağlantıların yapılmasını içerebilir. Abrahão, "Yaklaşım yüzlerce veya binlerce viral genomun dağılımını öğrenmek için önemli bir araçtır" dedi.

Vancouver, British Columbia Üniversitesi'nde çevre virologu Curtis Suttle, insanlarda bulunan bazı virüslerin bizi sağlıklı tuttuğunu, bazılarının da ekosistemleri sorunsuz bir şekilde mırıldanmasını sağlamak için gerekli olduğunu söyledi. Suttle, "Onlar olmadan hayatta kalamazdık." Dedi. "Virüslerin keşfi ve karakterizasyonu için muazzam faydalar var."

Abrahão ve ekibinin son bulgusu, modern bilimin Dünya'da bulunan virüslerin karakterizasyonunda ne kadar eksik olduğunu gösteriyor.

Şu anda hükümetin sahip olduğu Nijerya'da durum böyledir. uyarısında bir haftadan az bir süre içinde 15 kişinin hayatını talep eden bir gizemli virüsün "tuhaf bir salgını" hakkında.

Salgını coronavirüs Çin'de ve dünyada da az gelişmiş hükümetlerin ve bilim camiasının ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklara ne kadar uygun olduğunu gösterdiler.

“Brezilya: Bilim adamları Bilinmeyen Köklerden 'Şaşırtıcı' Virüsü Tanınan Genler Olmadan Keşfetti” için 32 yanıt

Kastamonu merkezden ben ali. Selamın aleyküm web sitesi gerçekten çok güzel, şukuladım 12-02-2020 05:30:44

Siirt merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar paylaşımın gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım 15-02-2020 16:59:39

Konya merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar paylaşımınız valla mükemmel, sağolun 17-02-2020 15:58:59

Hakkari merkezden ben Emine. Selam herkese web siten gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım 18-02-2020 17:40:35

Kayseri merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web sitesi süper ötesi güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 19-02-2020 14:00:49

Siirt merkezden ben Emine. Merhaba web siteniz vallaha çok iyi, linkedinde paylaştım 24-02-2020 07:39:10

Afyon merkezden ben banu. Slm sayfanız gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 06-03-2020 13:30:28

Rize merkezden ben doruk. Merhaba paylaşımın inanki dikkat çekici, sağolun 12-03-2020 01:38:54

Uşak merkezden ben Emine. Merhabalar siteniz harbiden mükemmel, teşekkürler 13-03-2020 08:10:29

Erzincan merkezden ben banu. Selam herkese siteniz yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 15-03-2020 01:18:16

Çankırı merkezden ben mehmet. selamun aleyküm web sitesi süper ötesi çok güzel, sağolun 19-03-2020 01:16:44

Bolu merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımın vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 19-03-2020 19:42:31

Kastamonu merkezden ben ziya. selamun aleyküm web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 22-03-2020 09:27:04

Afyon merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siteniz inan ki güzel, teşekkürler 29-03-2020 10:06:05

İzmir merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm siteniz yeminle hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 02-04-2020 10:59:27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir