Kategoriler
Genel

Bu 2 bağlantıya göz atın ve kendi kararınızı verin. BCG aşısı ve CV19

Bazılarınız tüberküloz için BCG aşısını duymuş olabilirsiniz. Görünüşe göre, covid’e karşı adil bir bağışıklık kazandığına dair kanıt olabilir * veya olmayabilir. Nasıl yani?

BCG, tamamen anlaşılmayan spesifik olmayan yollarla bağışıklığı arttırıyor gibi görünüyor. Ama burada ilginç hale geliyor. Bazı insanlar “kanıt yok” demeye hazır görünüyor. DSÖ?

Kim kim.

Bununla birlikte, çalışmanın kendisine bir bağlantı.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.24.20042937v1

Ve ilgili bazı metinler …

Burada, COVID-19 etkisindeki ulusal farklılıkların, Bacillus Calmette-Guerin (BCG) çocukluk aşısı ile ilgili farklı ulusal politikalarla kısmen açıklanabileceğini öneriyoruz. BCG aşılamasının solunum yolu enfeksiyonlarına geniş koruma sağladığı bildirilmiştir. Çok sayıda ülkenin BCG aşılama politikalarını COVID-19 morbidite ve mortalitesi ile karşılaştırdık. Evrensel BCG aşısı politikası olmayan ülkelerin (İtalya, Nederland, ABD) evrensel ve uzun süredir devam eden BCG politikalarına sahip ülkelere kıyasla daha ciddi etkilendiğini tespit ettik.. Evrensel BCG politikasına geç başlayan ülkeler (İran, 1984), BCG’nin aşılanmış yaşlı nüfusu koruduğu düşüncesiyle tutarlı olarak yüksek mortaliteye sahiptir. Ayrıca BCG aşılamasının bir ülkedeki rapor edilen COVID-19 vakalarının sayısını azalttığını da bulduk.

Görünüşe göre bir şey yapıyorlar. Ama bakalım DSÖ bu konuda ne söyleyecek. Bunların CV19 ile ilgili her türlü drama ifadesini erken yapan ve korku alevlerini hayran bırakmaya yardım eden insanlar olduğunu unutmayın.

https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/bacille-calmette-gu%C3%A9rin-(bcg)-vaccination-and-covid-19

Bağlantıdan metin …

Bacille Calmette-Guérin aşısının (BCG) insanları COVID-19 virüsü enfeksiyonuna karşı koruduğuna dair bir kanıt yoktur. Bu soruyu ele alan iki klinik çalışma devam etmektedir ve DSÖ mevcut olduğunda kanıtları değerlendirecektir. Kanıt yokluğunda, WHO, COVID-19’un önlenmesi için BCG aşılamasını önermez. DSÖ, tüberküloz insidansı yüksek olan ülkelerde veya ortamlarda neonatal BCG aşısını önermeye devam etmektedir.1

İşte benim almam. “Kanıt yok …” dedikleri zaman bu gerçek bir ifadedir ama sadece sınırlı / teknik anlamda. Kanıtla kastettikleri “doğrulanmış deneysel kanıt” tır.

BCG, kovidere karşı önemli ölçüde koruma sağlayabilir. Ancak DSÖ, bir dizi çalışma makul bir şüphenin ötesinde onaylayana kadar bunu kabul etmeyecektir.

Sorun (ve şüpheli olan şey) ifadelerini ifade etme şeklidir. IMO, kasıtlı olarak BCG aşısının covid’e karşı bir etkisi olmadığı izlenimini vermek için hazırlanmıştır.

İfadelerini daha belirsiz veya açık bir şekilde ifade edebilirlerdi. Benim şüphem mi?

Herhangi bir rakip tedavinin kapısını kapatmak istiyorlar. Bu yüzden umut verici bir dizi antiviral ilaç, intravenöz C vitamini … ve şimdi BCG hakkında çok az haber var.

DSÖ’nün ne kadar politik hale geldiğini merak ediyorum. Belki de henüz hazır olmayan bir sürü deneysel yeni aşıya karşı rekabet edecek bir aşı istemiyorlar mı?

Bunların hepsini söyledin mi?

Yaklaşık 22 yıl önce bir BCG’yi kendim vurdum. Benim 3 küçük çocuklar tüm vardı ve bu yüzden o bir çocukken eşim yaptı. BCG aşılamasının evrensel olduğu ülkelerden birinde yaşıyoruz.

Ve buradaki dava sayısı çok az. Çoğu, başka bir yerden buraya göç eden insanlardı. Ölüm sayısı (yaklaşık 20 milyon insanın toplam nüfusu içinde) 3’tür.

Sonuç: WHO kirli olmayabilir, ama onlar da gıcırtılı temiz değildir.

“Bu 2 bağlantıya göz atın ve kendi kararınızı verin. BCG aşısı ve CV19” için 53 yanıt

Düzce merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz hayran edici, saolun 28-04-2020 17:35:08

Sinop merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımın harbiden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 29-04-2020 08:31:22

Sakarya merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfa gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım 06-05-2020 01:27:47

Hakkari merkezden ben ziya. Selam web sitesi inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 11-05-2020 00:11:10

Gaziantep merkezden ben mehmet. Slm paylaşımınız harbiden mükemmel, şukuladım 11-05-2020 11:04:15

Mardin merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm bu web sitesi cidden iyi, sağolun 11-05-2020 17:49:08

Tunceli merkezden ben mehmet. Selamlar web siteniz vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 08:20:52

Sinop merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfa harbiden mükemmel, teşekkürler 14-05-2020 11:00:08

Edirne merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfanız vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 11:00:22

Tekirdağ merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfanız harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım 14-05-2020 11:00:36

Kahramanmaraş merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşımın vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 11:00:45

Ordu merkezden ben mehmet. Selamlar sayfa yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 11:00:50

Manisa merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki çok güzel, saolun 14-05-2020 11:01:04

Sivas merkezden ben ziya. Selam bu web sitesi inanılmaz güzel, facebookta paylaştım 20-05-2020 21:20:09

Kilis merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar paylaşımınız harbiden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 29-05-2020 17:08:34

Ağrı merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşımınız valla dikkat çekici, twitter da paylaştım 06-06-2020 20:54:24

Düzce merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz güzel, sosyal medyada paylaştım 09-06-2020 13:24:43

Nevşehir merkezden ben ziya. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 02-07-2020 18:01:49

Adana merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi yeminle hayran edici, sağolun 08-07-2020 05:10:12

İzmir merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar sayfanız ciddiyim mükemmel, teşekkürler 10-07-2020 05:18:42

Bursa merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web siten gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 18-07-2020 15:25:41

Bilecik merkezden ben ali. Mrb sayfa inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 24-07-2020 09:22:59

Hatay merkezden ben ali. Merhaba herkese paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 05-08-2020 01:52:14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir