Burada okuduğum bazı yazıları düşünüyordum ve her zaman bir açı vardır, her zaman göründüğü gibi olmayan bir şey vardır. Her şeyden öte, buradaki ana tema, ipleri elinde tutan ve insanların peşinden giden küçük bir zengin insan grubunun olmasıdır.

Doğu Avrupa’nın ve komünizmin çöküşünü düşündürdü bana. Bu bir devrimdi. Halk ayaklandı ve yüzeyde hükümeti devirdi. Bununla birlikte, ortaya çıkan, kaynaklara ve dolayısıyla paraya sahip olan ve nihayetinde ya hükümdar olan, yurtdışına yatlarında sürgün edilen, ölen ya da hapsedilen ya da bu seçeneklerin bir kombinasyonu olan inanılmaz derecede zengin bir oligark alt grubuydu.

Sonuçta, eşit derecede yozlaşmış başka bir set için bir kukla ustasını devirmişler gibi görünüyor. Öyleyse, bir devrimin, muhalefetin anlamı nedir? Sadece diğer adamların şu anki adamlardan daha iyi olacağı umudu mu? Bu alt, Doğu Avrupa tarihinin bu dönemini ve müteakip güç transferini nasıl görüyor? Bu grubun kolektif olarak ne kadar şüpheci olduğu düşünülürse, organik bir “devrim” var olabilir mi, yoksa tüm yol boyunca sadece iktidardakilerin (gerçek iktidarda kalanlar) dikkatini dağıtmak için bir manipülasyon mu?

Doğru/yanlış tarafı seçmeye çalışmıyorum. Buradaki insanlar için “karmaşa” ve “koyun”un nerede “gerçek” bir şeye dönüştüğünü anlamaya çalışıyorum ve komünizmin yıkılması, hayatımdaki bu düşünceyi formüle eden olaydır.

Author

57 Comments

1. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Mrb sayfanız vallaha hoşuma gitti, şukuladım , doruk – 346

2. Yalova dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Selam sayfan süper ötesi hayran edici, saolun , ahmet – 422

3. Osmaniye merkezden ben ali. Merhabalar sayfa inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım 23-07-2021 14:03:19

4. Diyarbakır dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Selamın aleyküm sayfan süper ötesi çok iyi, teşekkürler , gaye – 350

5. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Merhaba herkese web siten yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , Emine – 279

6. Aksaray merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımın gerçekten dikkat çekici, şukuladım 23-07-2021 14:19:21

7. Uşak dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Mrb siteniz yeminle hayran bıraktı, teraziye tıkladım , memo – 10

8. Selamlar bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler

9. Selam herkese paylaşımın süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım

10. Selamlar siten inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım

11. Hatay merkezden ben Hasan. Selam paylaşımın ciddiyim mükemmel, saolun 23-07-2021 14:26:30

12. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

13. Gürbüz Reply

Karabük merkezden ben Gürbüz. Merhabalar bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, teşekkürler 23-07-2021 14:31:11

14. Bolu dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . merhaba arkadaşlar sayfan vallaha mükemmel, face de paylaştım , – 47

15. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Selam paylaşım gerçekten hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ali – 364

16. Selam bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

17. Selamın aleyküm paylaşımın süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım

18. Mrb paylaşımın ciddiyim dikkatimi çekti, tebrikler

19. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Slm web siten inanılmaz çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Emine – 172

20. Ankara merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşımın inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 23-07-2021 14:39:27

21. Giresun merkezden ben ziya. Merhaba bu web sitesi inan ki iyi, teraziye tıkladım 23-07-2021 14:39:56

22. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız valla iyi, teraziye tıkladım , ali – 500

23. Gürbüz Reply

Merhabalar paylaşım ciddiyim çok iyi, teraziye tıkladım

24. Denizli dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . selamun aleyküm web sitesi cidden hayran edici, saolun , emin – 100

25. Çanakkale dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Merhaba sayfa cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , Emine – 203

26. Selam paylaşımın inanılmaz mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

27. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Selamlar sayfanız inanılmaz çok güzel, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 301

28. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Merhabalar web sitesi valla hoşuma gitti, tebrikler , Emine – 30

29. Merhaba bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

30. Kahramanmaraş dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . selam arkadaşlar web siten gerçekten çok iyi, tebrikler , Aylin – 365

31. selam arkadaşlar sayfanız inanki çok hoşuma gitti, saolun

32. Gürbüz Reply

Selam herkese web sitesi inan ki mükemmel, linkedinde paylaştım

33. Selamın aleyküm web sitesi cidden iyi, linkedinde paylaştım

34. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Selamlar web siteniz inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Aylin – 282

35. Gürbüz Reply

Giresun merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm web siteniz inan ki çok iyi, twitter da paylaştım 28-07-2021 22:54:47

36. elif yılmaz Reply

Van merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar web siten süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 29-07-2021 18:03:23

37. Merhaba web sitesi gerçekten iyi, twitter da paylaştım

38. Tunceli merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, sağolun 04-08-2021 18:35:11

39. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Mrb siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler , elif yılmaz – 368

40. Kütahya dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Selam herkese siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , emin – 95

41. Artvin dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . selamun aleyküm siten gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım , gaye – 294

42. Amasya merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 16-08-2021 22:40:07

43. Düzce dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Merhaba paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, saolun , mehmet – 130

44. Ordu dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Slm bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , Emine – 427

45. Isparta merkezden ben Hasan. Merhaba herkese sayfanız vallaha mükemmel, tebrikler 30-08-2021 17:20:56

46. Afyon dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Selam herkese sayfanız inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , doruk – 128

47. Artvin merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siteniz inanki çok güzel, tebrikler 01-09-2021 14:50:10

48. Bitlis dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Selam bu web sitesi inanki hoşuma gitti, tebrikler , – 6

49. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. Slm sayfa gerçekten mükemmel, teraziye tıkladım , ziya – 143

50. Bu konu : ” Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, teşekkürler , ziya – 294

51. merhaba arkadaşlar bu web sitesi valla iyi, teraziye tıkladım

52. Slm sayfa harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

53. Tunceli dan kimler var. Bu alt konuda şüpheci, eleştirel düşünen tarihçiler geç dönemde komünizmin çöküşünü nasıl görüyorlar? . Selam herkese sayfanız valla çok iyi, teraziye tıkladım , ziya – 23

54. Bitlis merkezden ben emin. selamun aleyküm bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler 14-09-2021 17:08:48

Write A Comment