Kelimenin tam anlamıyla kendimi delirtiyorum, İngiltere, Eylül ayında herhangi bir mekan için aşı pasaportlarının gerekli olduğunu açıkladı.

Sadece sağlıkla ilgili değil, aynı zamanda kontrol, sosyal kredi puanı, aşının kendi varyantlarını yaratmasıyla ilgili tüm potansiyel aşı risklerini okudum.

Ailenin hepsi aşı oldu ve benim deli olduğumu düşünüyorlar, ama sonra aşıyla ilgili her şeyi okudum/izledim ve saçımı yolmak gibi hissediyorum.

Diyelim ki aşı ile öngördüğümüz şey doğru, bu virüsü engellemez, nihayetinde hayatınız üzerinde daha fazla kontrole yol açar, sosyal kredi puanına yol açar vb. Ama sonra tam anlamıyla ne yapabilirim? Çalışıp eve gitmek mi?

Öte yandan, aşıyı yaptırabilir, neler olduğunun farkında olabilirim ama gerçekten “yaşamaya” izin verebilir miyim?

Karar veremiyorum ve bu beni deli ediyor.

Author

39 Comments

1. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Selam herkese web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler , doruk – 340

2. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha çok iyi, şukuladım

3. Şırnak dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . Merhaba web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , banu – 90

4. Kırklareli dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . Selamlar web sitesi süper ötesi iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 304

5. Trabzon dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . selam arkadaşlar siten gerçekten mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 340

6. Adana dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . selamun aleyküm web siteniz inanılmaz güzel, saolun , Emine – 84

7. Artvin dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . selam arkadaşlar siten inanılmaz mükemmel, tebrikler , Emine – 62

8. Ordu merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siten cidden hayran bıraktı, tebrikler 20-07-2021 19:22:42

9. Gürbüz Reply

Kütahya merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 20-07-2021 23:02:41

10. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Selam paylaşımın inan ki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , hatice – 190

11. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, sağolun , Gürbüz – 303

12. Gümüşhane merkezden ben ali. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten çok hoşuma gitti, şukuladım 20-07-2021 23:15:51

13. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Merhabalar siten inanki çok güzel, tebrikler , ziya – 246

14. Selam herkese siten inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

15. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Mrb sayfa gerçekten hayran edici, face de paylaştım , ziya – 193

16. Rize dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . selam arkadaşlar web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun , emin – 69

17. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Mrb siten inanılmaz dikkat çekici, face de paylaştım , ziya – 487

18. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Merhabalar web sitesi ciddiyim çok güzel, tebrikler , hatice – 347

19. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım , mehmet – 464

20. Merhaba sayfan inanki çok iyi, twitter da paylaştım

21. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim mükemmel, teraziye tıkladım

22. Gürbüz Reply

Şanlıurfa merkezden ben Gürbüz. Selam sayfa valla hayran edici, sosyal medyada paylaştım 24-07-2021 10:30:21

23. selamun aleyküm sayfa süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler

24. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Merhabalar web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Emine – 48

25. selam arkadaşlar sayfa cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

26. Bingöl dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . Merhabalar sayfanız vallaha billaha çok iyi, twitter da paylaştım , emin – 116

27. Trabzon merkezden ben banu. Slm paylaşımınız valla dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 01-08-2021 15:45:56

28. Konya merkezden ben emin. Merhabalar paylaşımınız gerçekten mükemmel, sağolun 07-08-2021 17:20:27

29. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Merhaba herkese siten cidden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , Emine – 471

30. Diyarbakır merkezden ben doruk. Slm web sitesi harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 13-08-2021 19:11:07

31. Gaziantep merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha iyi, tebrikler 19-08-2021 19:49:30

32. Tekirdağ dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . selamun aleyküm siteniz harbiden çok güzel, saolun , doruk – 162

33. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. Mrb bu web sitesi harbiden mükemmel, sağolun , ali – 239

34. İzmir dan kimler var. Bu aşı için çıldırıyorum. . Merhaba sayfa vallaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 402

35. Bu konu : ” Bu aşı için çıldırıyorum. ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , emin – 458

36. elif yılmaz Reply

Balıkesir merkezden ben elif yılmaz. Merhaba web siteniz inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım 01-09-2021 04:22:31

37. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler

38. selamun aleyküm siten inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım

Write A Comment