Dışarıdaki çok sayıda alacaklıyı göz önünde bulundurarak, Biyomedikal Bilim ve Klinik İmmünoloji alanında profesyonel eğitim aldığımı belirtmek isterim. Bununla birlikte, bağışıklık tepkisi ve bu aşılar (özellikle mRNA çeşidi) ile ilgili olarak bahsetmediğim bir şey var.

İlk olarak, bazı gerçekler

1. Pfizer ve Moderna mRNA aşıları, Sars-CoV-2 spike proteinine bir konakçı immün tepkisi ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır (Spike proteini 2 ana kısımdan, S1 ve S2 alt birimlerinden oluşur, bu aşıların yalnızca odaklandığından emin değilim. Bununla birlikte, S1 alt biriminde veya başak proteininin tamamında, bir sonraki noktama bakarsak, bunun yalnızca S1’e özgü olduğunu varsayabilirim).

2. Referans bu bağlantı, “Mevcut antikor ve aşı araştırmasının, SARS-CoV-2 başak proteininin (S) S1 alt biriminin reseptör bağlanma alanına (RBD) ve daha geniş olarak S1’e odaklandığını fark edeceksiniz. Bununla birlikte, yapısal olarak benzer bir protein olan insan immün yetmezlik virüsü-1’in (HIV-1) zarf proteini (Env) ile ilgili antikor nötralizasyon çalışmalarına dayanarak, S2’ye karşı güçlü nötralize edici antikorların (nAb) olması mümkündür ”.

3. Enfeksiyöz patojenlerin doğal edinilmiş bağışıklığı ve antikor nötralizasyonu, 1’den fazla nötralizasyon mekanizmasını izleyebilir (yani, bir virüsün başak proteinine basitçe bağlanmaktan ve hücresel alımın inhibe edilmesinden daha fazla nötralize edici yol vardır) referans 1, referans 2.

4. Bağışıklık sistemi, kentilyon farklı antikor oluşturabilir (burada bir kaynağa başvurmayacağım çünkü çok fazla var, bana inanmıyorsanız sadece google’ı kullanın).

5. Sars-Cov-2 genomunda kodlanmış 29 toplam protein vardır, bunların çoğu tam olarak anlaşılamamıştır ve bulaşıcılıktaki rollerini anlamak için daha kapsamlı araştırmalar gerektirir. referans.

Genetik çeşitlilik ve antikor çeşitliliği, türümüzün en önemli hayatta kalma mekanizmalarından biridir, çeşitlilik olmadan hepimiz aynı viral mutasyonlara / çevresel stres faktörlerine karşı risk altındayız. Burada gözden kaçan bir şeyin, 1 spesifik spike proteinine (toplam Sars-Cov-2 patojeninin 1 / 29’u) dar bir şekilde yönlendirilmiş milyonlarca insanda büyük ölçüde benzer bir bağışıklık tepkisi oluşturduğuna inanıyorum. Örneğin, aşılanan her kişiye yalnızca 1 / 29’uncu Sars-CoV-2 genomu sunuluyor ve bu nedenle yalnızca bu 1 / 29’uncu kısım için bir bağışıklık tepkisi oluşturabilirken, Sars-CoV-2’ye karşı doğal edinilmiş bağışıklık muhtemelen daha çeşitli. ve tüm viral genomun kendisine özeldir.

Bir önceki paragrafta iddialarımı desteklemek için ilginç bir şeye rastladım ders çalışma. Bu çalışmada, araştırmacılar, bireyler arasındaki antikor tepkilerinin (aynı viral hastalığa karşı bağışıklık), bu hastalığın genomunda aynı mutasyona sahip olması durumunda yeniden enfeksiyonla sonuçlanacak kadar benzer olup olmadığını belirlemeye başladılar. Yeterince ilginç bir şekilde, araştırma, “Gribin bir kişide antikor blokajını geçmesine yardımcı olan bir mutasyonun diğerinin antikorlarına karşı çok az etkisinin olduğunu buldular” sonucunu verdi. Ek olarak, ekip “insanların aksine, daha önce gripte daha önce hiç maruz kalmamış olan aşılanmış gelinciklerin bağışıklıktaki boşlukları paylaştığını” belirledi (yani aşılanmış gelinciklerin tümü, yeniden maruz kaldıklarında aynı mutasyon değişikliğinden enfekte olmuştu ve bu da herkes için yeniden enfeksiyonla sonuçlandı aşılanmış gelincikler = bağışıklıktaki boşluklar). Bu, tür içinde doğal olarak edinilen bağışıklığın özdeş olmadığı ve dolayısıyla aynı hastalıklara karşı bağışıklık çeşitliliği sağlayabileceği argümanını doğrudan güçlendirir. Ek olarak, yalnızca dikenli proteini hedefleyen aşıların, doğal olarak enfekte olması durumunda virüsün diğer önemli genom bileşenlerine karşı bağışıklık tepkisini göz ardı edebileceğini iddia edebilirsiniz (örneğin, N proteini veya Sars-Cov-2 viral genomunda bulunan diğer 28 farklı proteinden biri).

Sonuç olarak, mRNA aşıları yoluyla böylesine dar bir şekilde yönlendirilmiş bir bağışıklık tepkisinin tüm aşılanmış bireylerde oldukça benzer bir antikor tepkisi yarattığına ve dolayısıyla bağışıklık çeşitliliğini sınırladığına inanıyorum. Bu senaryo, dolaylı olarak, tek bir mutasyonun daha sonra tüm aşılanmış bireyler için “bağışıklık boşlukları” yaratabileceği ve aksi takdirde doğal olarak maruz kalan bireylerde meydana gelmeyecek bir durum yaratmaktadır.

33 Comments

1. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha güzel, teşekkürler , ali – 2

2. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Merhaba web siten inanılmaz hoşuma gitti, sağolun , ziya – 330

3. Manisa dan kimler var. Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. . Selamlar bu web sitesi ciddiyim mükemmel, teraziye tıkladım , banu – 461

4. selam arkadaşlar bu web sitesi yeminle çok iyi, teraziye tıkladım

5. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selam sayfa vallaha billaha çok iyi, saolun , banu – 495

6. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selam herkese siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , emin – 488

7. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Slm paylaşımın inan ki çok iyi, tebrikler , Emine – 358

8. Kahramanmaraş dan kimler var. Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. . Merhaba web siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , hatice – 299

9. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

10. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selamın aleyküm siten inanki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , gaye – 490

11. Selamlar paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

12. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi inan ki güzel, sağolun , memo – 154

13. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi valla mükemmel, facebookta paylaştım , ahmet – 489

14. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selam paylaşım inan ki hoşuma gitti, sağolun , ziya – 154

15. Sinop merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, şukuladım 20-05-2021 07:12:12

16. Gürbüz Reply

Selam herkese paylaşımın yeminle çok iyi, face de paylaştım

17. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selamlar sayfan valla hayran bıraktı, face de paylaştım , elif yılmaz – 355

18. Merhaba sayfanız inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım

19. Ardahan merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 04-06-2021 05:45:11

20. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Mrb paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Hasan – 102

21. Uşak merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımın valla dikkatimi çekti, şukuladım 09-06-2021 18:54:09

22. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa cidden iyi, facebookta paylaştım , doruk – 349

23. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selam paylaşım harbiden hoşuma gitti, tebrikler , emin – 83

24. Sakarya dan kimler var. Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. . Selam sayfanız cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler , Aylin – 367

25. Trabzon dan kimler var. Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. . Merhaba sayfa inanılmaz dikkat çekici, saolun , hatice – 64

26. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inan ki hayran edici, twitter da paylaştım , ahmet – 399

27. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , banu – 168

28. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selam herkese siten vallaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , banu – 264

29. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten ciddiyim hoşuma gitti, saolun , ali – 323

30. Afyon dan kimler var. Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. . Selamlar web siteniz yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 375

31. Bu konu : ” Bu Aşılarda gözden kaçan bir şey var. ” çok güzel. Selamlar siteniz valla çok güzel, sosyal medyada paylaştım , memo – 345

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link