Umarım burada havalandırma gönderilerine izin verilir, çünkü başka herhangi bir alt, muhtemelen otomatik olarak silinir.

Belki de CNN’i müjde gibi takip eden tüm akran grubumun çok liberal olması nedeniyledir. Ben de mavi bir durumda yaşıyorum. Şimdi arkadaş grubumda aşı olmamış tek kişiyim, erkek arkadaşım da yaptırdı ve zaman zaman alay konusu olan yorumlar alıyorum çünkü artık bir tane almaya hakkım var ama alamıyorum. Ayrıca çok liberal bir bölgede bir restoranda çalışıyorum, bu yüzden müşteriler sürekli gelip nasıl bir tane aldıkları hakkında konuşurlar ve kimin “bencil” ve “aptal” filan olduğunu söylerler. İnternetten çıkmak bir şeydir (çünkü HER YERDE) ama günlük hayatımda ondan uzaklaşamıyorum.

Kulağa aptalca geldiğini biliyorum ama beni depresif ve deli hissettirmeye başladı. Demek istediğim, ilk günden beri biri anlatıyı sorguladıysa, otomatik olarak atıldın. Bunu internette ve gerçek hayatta hissettim. Bunun önemsiz ve aptalca geldiğini biliyorum ama 24 yaşında geleceğim için gerçekten hiç umudum yok. Haklarımın ve beden özerkliğimin yavaş yavaş aşındığını hissediyorum ve bundan asla geri dönemeyebiliriz. Etrafımdaki herkesten hoşlanmadığım noktaya geldi ve bu işin berbat kısmı. Her zaman sosyal olarak mutlu bir insan oldum. Şimdi sadece toplumdan uzaklaşmak istiyorum ama gidecek yer yok. COVID propagandası gibi hissediyorum, aşılar, politik meseleler o kadar ağır ki ne olursa olsun güzel olmayacak. Çok yalnız hissediyorum. Belki de bu aşı, benim için develeri geri kıran samandır. Bilmiyorum.

35 Comments

1. Bu konu : ” Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım , Hasan – 139

2. Bu konu : ” Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın valla güzel, sağolun , ali – 292

3. Bu konu : ” Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım ” çok güzel. Merhaba herkese web siten inanki mükemmel, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 17

4. İstanbul dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Merhaba sayfan harbiden çok güzel, sağolun , memo – 480

5. Denizli dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Merhabalar sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , memo – 266

6. Muğla dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . selamun aleyküm bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, sağolun , memo – 494

7. Erzincan merkezden ben ahmet. selamun aleyküm web sitesi cidden mükemmel, teraziye tıkladım 22-04-2021 07:51:24

8. Gürbüz Reply

Bilecik merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese sayfan inanki güzel, linkedinde paylaştım 23-04-2021 08:44:33

9. Gümüşhane dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim çok iyi, şukuladım , – 330

10. Gürbüz Reply

Erzincan dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 490

11. Gürbüz Reply

selamun aleyküm sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, teşekkürler

12. Gürbüz Reply

Gaziantep dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Slm siten yeminle hoşuma gitti, teşekkürler , Gürbüz – 269

13. Artvin dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . selam arkadaşlar web siteniz inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 346

14. Trabzon dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Slm paylaşımın inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , – 270

15. Konya merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 10-05-2021 14:58:57

16. Bingöl dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Selamın aleyküm sayfa valla dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ahmet – 363

17. Afyon merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siteniz gerçekten hayran edici, tebrikler 17-05-2021 01:43:07

18. Bu konu : ” Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız inanki çok iyi, tebrikler , Emine – 380

19. Gürbüz Reply

Merhaba herkese paylaşımın yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

20. Tekirdağ dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Selamın aleyküm sayfanız ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 5

21. Giresun dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 279

22. Kocaeli dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . selam arkadaşlar sayfa vallaha hayran edici, sağolun , ali – 58

23. Bu konu : ” Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım ” çok güzel. Mrb web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, face de paylaştım , ziya – 171

24. Ardahan dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Mrb paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, sağolun , Hasan – 497

25. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım ” çok güzel. Slm siten cidden çok hoşuma gitti, face de paylaştım , elif yılmaz – 224

26. Karabük dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Merhaba paylaşımınız vallaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım , – 117

27. Gümüşhane dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Selam paylaşım cidden dikkat çekici, tebrikler , ali – 117

28. Şırnak merkezden ben memo. Mrb web siteniz yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım 12-07-2021 11:53:11

29. Aksaray dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . selamun aleyküm web siten süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım , gaye – 224

30. Kars dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi hayran edici, saolun , Emine – 401

31. Ankara dan kimler var. Bu aşının baskısı ruh sağlığımı etkilemeye başladı. Bunda yalnız mıyım . Selamlar sayfan harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler , memo – 292

32. Batman merkezden ben Emine. Mrb sayfa vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 21-07-2021 07:04:41

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link