Bu Büyük Karanlık ve Korkunun Zamanında Herkese Bir Umut Teklifi

Merhaba arkadaş,

Endişelerinizi duyuyorum ve endişelerinizi biliyorum. Dünya yanıyor, size öğretilen her şey bir yalan gibi görünüyor, güvenebilmemiz gereken insanlar onların ne kadar gerçekten güvenilmez olduklarını gösteriyor ve gerçek olabileceğini hayal etmediğiniz şeyleri inkar etmek zorlaşıyor. Bu tehlikeler ve karşılaştığınız bu karanlık kötülük çok gerçektir ve en hafif tabirle kesinlikle ilgilidir. Bunları öğrendiğinizde, bunun nasıl olabileceğini merak ediyorsunuz. Bu gerçekten gerçek mi? Bunu başka kim biliyor? Bunu nasıl bilmiyordum? Ne anlama geliyor? Başarılı olacaklar mı? Ben veya herhangi biri ne yapabilir? Başkalarına söylemeli miyim?

Elbette, karanlık tavşan deliklerinden aşağı inip, bu sorunların daha derine inme potansiyeli var. Asla umut, kalıcı çözüm bulamamak, daha fazla karanlık bulmaktan başka pek bir şey başaramamak. Buna dikkat edin.

Doğada, hayatımızda bu iyilik ve kötülük ikilemi görüyoruz. Bunu insanlarda, kendi eylemlerimizde, televizyonda, filmlerde, haberlerde görüyoruz. Sadece görmüyoruz, aynı zamanda bu kavramı kendi içimizde çok derin bir düzeyde anlıyoruz. Hepimizin içindeki ahlaki pusula, ikisi arasında ayrım yapmamızda bize rehberlik eder. Buna vicdanımız diyoruz.

Öyleyse bir düşünelim, eğer böyle bir karanlık ve kötülük varsa, şeylerin başka bir yanı da olabilir mi? Hafif ve güzel de olabilir mi? Bu komplo sayfasında karanlıktan çok bahsediliyor ama dünyanın ışığıyla ilgili tartışmalar nerede? Sadece kötülük mevcut değil, aynı zamanda bu kötülük sistematik, sistematik, organize, iyi düşünülmüş bir plan ve çok güçlü. Öyleyse hakkında konuşulmayan ışığın da organize olduğu sonucuna varamaz mıyız? İyi düşündün mü? Güç dolu mu?

Düşünüyor olabilirsiniz, neden bundan söz edilmiyor? Bu neden gündeme gelmedi? Bunu neden duymadım? Sizi orijinal paragrafa geri yönlendiriyorum. Başlangıçta Gündem 21 için aynı şeyi düşünmüyor muydunuz?

Şimdi size söyleyeceğim şeyin gerçek olduğunu garanti ederim. Elbette tam gerçek değil, tüm bunları aynı anda halledemeyiz. Hazırlık eksikliği yüzünden tam anlamıyla ölürdük. Ama size söyleyeceğim ve size anlattıklarımın hepsi doğru. Bir ruh dünyası var. Göremediğimiz, dokunamadığımız, tadamayacağımız, koklayamadığımız görünmeyen bir dünya. Ama kesinlikle bunun farkındayız. Çocuklar karanlıktaki canavarlardan neden korkar? Çocuklarımız deli mi? Sana bir şey gördüklerini söylerlerse, onlara inanıyor musun? Korktuklarını görmek yeterli değil mi? Onları bu kadar korkutan şey bu tepkiye neden olabilir mi? Görmüş olmalılar bir şey.

Çocuğunuz yoksa veya çocuklarınız bunu yaşamadıysa, lütfen araştırmacıların ve ebeveynlerin bu yaygın sorunları ele almaya yardımcı oldukları aşağıdaki bağlantılara bakın. Basit bir Google araması “geceleri canavar gören çocuklar“bunları en iyi 2 sonuç olarak verdi.

Bağlantı 1: https://www.cincinnatichildrens.org/health/b/bedtime-fears

Bu makalede, özellikle bu deneyimlerin hayal olduğu ve ebeveynlere onların gerçek olduğuna inandığınızı gösterecek herhangi bir şey yapmamalarının tavsiye edildiğinden bahsetmeyeceğim.

Bağlantı 2: https://www.parents.com/kids/development/behavioral/understanding-kid-fears/

Hayal ettiklerini nasıl söyleyebiliriz? Çocukların halüsinasyon gördüğünü mü söylüyoruz? Buna gerçekten inanıyor musun? Şimdi, bunun halüsinasyon olmadığına inanıyorsanız, onlar ne gördüler? Bize söylerler. Bir canavar gördüler. Canavar nedir? Eminim ortak bir fikir birliği yoktur, ancak basitçe karanlık, uğursuz, yaşayan bir varlığın onu gören herkese korku aşılayan bir çeşitlemesi olarak tanımlanır. İlginç. Karanlıktır. Kulağa kötü geliyor. Bu, Gündem 21 ve bu sayfada gördüğümüz diğer tüm şeylerle ortak bir noktaya sahiptir. Bunların çoğu doğru.

Anladığım şey, bunların ruhsal varlıklar olduğu. Bunu biliyorum çünkü ben de çocukken bu gece korkularını yaşadım. Bazı çocukların uyanıkken yaptığı gibi değil, ama benimki kabuslarda görüldü. Lütfen ilgileniyorsanız bu konudaki hikayemi buradan okuyun.

Dünyadaki kötülüğün organize, sistematik ve sistematik olması hakkında nasıl konuştuğumu hatırlıyor musunuz? Bu sana nasıl geliyor? Bu bir kuruluş, bir şirket, bir imparatorluk veya krallık gibi gelebilir. Ve size bunun ne olduğunu söylemek için buradayım. Bir krallık. Karanlığın krallığı. Aslında ruhani varlıklar olan bu canavarlar, o karanlığın krallığının üyeleridir. Onlar hizmetçidir.

Bu da bizi sana yazmamın amacına götürüyor. Umut. Tüm hayatınız boyunca sizden çok uzak görünen ve dünyadan gizlenmiş ışık.

Bir ışık krallığı da var. İyinin ve ışığın güçleri vardır. Burada bahsettiğimiz şey Tanrı’dır. Burada bu konuyla ilgili olarak, bize öğretilen her şeyin yalan olduğu gerçeğiyle, Tanrı’nın neden var olduğunu mantıklı bir şekilde başkalarına göstermek için yazılmış bir makale yazdım.

Tanrı çok gerçektir. O sadece gerçek değil, sizi ve çocuklarının her birini çok seviyor. Hepsinin ardına kadar açık olan, bizi kucaklamayı bekleyen kollarına dönmesinden başka bir şey istemez.

Tanrı ile birlikte olduğunuzda, tüm bu karanlığın size zarar veremeyeceğini anlarsınız. Bu bilgiyle sizi nasıl endişelendirebilir? İncil’den şu ayete bir bakın:

Yanına bin kişi düşebilir ve sağ eline on bin kişi düşebilir; Ama yanına gelmeyecek. – Mezmur 91: 7

Ya da İncil’den gelen bu hikayeye ne dersiniz? 2 Kral’dan bir hikayenin bu bölümü:

Tanrının hizmetkarı sabah erkenden kalkıp dışarı çıktığında, atlı ve savaş arabalı bir ordu şehri kuşatmıştı. Bu yüzden Elisha’ya sordu, “Ah, efendim, ne yapmalıyız?” “Korkma,” diye yanıtladı Elişa, “çünkü yanımızda olanlar, onlarla birlikte olanlardan daha fazladır.” Sonra Elişa, “Ey RAB, lütfen görebilmesi için gözlerini aç.” Diye dua etti. Ve RAB genç adamın gözlerini açtı ve Elişa’nın her yerinde tepelerin atlar ve ateş arabalarıyla dolu olduğunu gördü.

Kendimi ve ailemi korumak için yaptığım tek şey, herkesin yapabileceği tek şey, bize rızık vermesi ve bizi her şeye yönlendirmesi için Tanrı’ya güvenmektir. Çünkü sadece bu kadar, kendimizi korumak için hiçbir şey yapamayız. Bizi ancak O koruyabilir. Ve bunu ancak biz ona izin verirsek yapabilir. Yapmanız gereken tek şey yardım istemek ve yardım alacaksınız.

Çünkü Tanrı dünyayı o kadar sevdi ki, biricik Oğlunu verdi, O’na iman eden yok olmayacak, sonsuz yaşama sahip olacak. – Yuhanna 3:16

Bunları size söyledim, bende barışınız olsun. Dünyada sıkıntı yaşayacaksınız; ama müsterih olsun, dünyanın üstesinden geldim. – Yuhanna 16:33

Dinlemeye istekliysen, konu hakkında söyleyecek daha çok şeyim var. Umarım bu sizi yardımımızın geldiği yere götürür.

“Bu Büyük Karanlık ve Korkunun Zamanında Herkese Bir Umut Teklifi” üzerine 12 yorum

1. Bitlis merkezden ben ziya. selamun aleyküm bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 29-09-2020 02:13:30

2. Aksaray merkezden ben elif yılmaz. Slm web sitesi vallaha billaha iyi, saolun 02-10-2020 09:17:21

3. Bu konu : ” Bu Büyük Karanlık ve Korkunun Zamanında Herkese Bir Umut Teklifi ” çok güzel. selamun aleyküm web siten ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ziya – 310

4. Adana dan kimler var. Bu Büyük Karanlık ve Korkunun Zamanında Herkese Bir Umut Teklifi . Merhaba bu web sitesi gerçekten hayran edici, facebookta paylaştım , banu – 294

5. Manisa merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler 19-10-2020 05:22:47

6. Bayburt merkezden ben ziya. Selamın aleyküm paylaşımın gerçekten iyi, facebookta paylaştım 20-10-2020 03:38:02

Yorum yapın