Hayatımın, bir şeyin (tüm/Tanrı) beni buna zorladığı ve zevk/ödül ile bütünü üzerinde bir tür hafıza kaybı bulanıklığı yarattığı bir tür kefaret verici yaşam incelemesi olduğuna ikna oldum. Tekrar eden ifadeler, insanlar veya kişilikler-isimler-arketipler, kariyer seçenekleri-ilgi alanları vs. ve sanki arka plan görüntüsü devasa ve belirli mesafelerde huşu uyandırabilirken, gerçekliğin dar bir şeridinde hapsedilmiş gibiyim. Özgür irade. Bunu ya da buna benzer bir şey yaşayan var mı?

Yeniden başlamak için her gerçek çabayı gösterdiğimde, yavaş yavaş eski davranış kalıplarıma geri çekiliyorum ve/veya kaçınmaya çalıştığım davranışların/yaşam tarzlarının yakınlığına geri çekiliyorum. Benimle bir ilgisi olup olmadığını merak etmekten kendimi alamadığım bazı hakaretleri veya bazı hikayeleri tekrar eden insanlar bile mi? İnsanların gelecekteki olayları önceden bildirirken veya şok edici kendi kendine referans olarak söylediği görünüşte rastgele şeyler. Desenler. Bazen mantığa ya da mantığa meydan okuyan, benim ve anlatmamı eğlendirecek kadar önemseyen diğer kişiler için açıklanamaz, hatta hiç umursayan travmatik olaylar.

Bunların hiçbiri her anlamda gerçek görünmüyor, intiharda başarısız oldum, ancak bazen başarılı olup olmadığımı merak ediyorum ve başka bir yerde olduğumu fark etmedim. Kendimi bu dünyaya ait hissetmiyorum. Bazen sadece çoktan ölmüşüm gibi hissediyorum.

20 Comments

1. Bu konu : ” Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz hayran bıraktı, saolun , ali – 249

2. Düzce dan kimler var. Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? . selam arkadaşlar paylaşım valla iyi, teraziye tıkladım , – 413

3. Bu konu : ” Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Aylin – 426

4. Artvin merkezden ben ziya. selamun aleyküm web siten süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 20-08-2021 05:12:11

5. Gürbüz Reply

Denizli dan kimler var. Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? . selamun aleyküm paylaşımın inanki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 79

6. Ordu dan kimler var. Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? . selamun aleyküm web siteniz inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 121

7. Bu konu : ” Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? ” çok güzel. Mrb web siteniz inan ki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , Emine – 10

8. Bu konu : ” Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten inan ki dikkat çekici, tebrikler , memo – 443

9. Bu konu : ” Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? ” çok güzel. Slm paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , mehmet – 60

10. Şırnak dan kimler var. Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? . Merhaba herkese siteniz harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , Hasan – 401

11. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha güzel, facebookta paylaştım

12. Ağrı dan kimler var. Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? . merhaba arkadaşlar siten harbiden dikkatimi çekti, saolun , hatice – 294

13. Selam herkese web siten inanki dikkat çekici, facebookta paylaştım

14. Artvin dan kimler var. Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? . merhaba arkadaşlar paylaşımınız harbiden çok güzel, saolun , doruk – 70

15. Bu konu : ” Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım , hatice – 168

16. Kırıkkale merkezden ben emin. Slm web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, sağolun 03-09-2021 08:01:02

17. Bu konu : ” Bu hayat sadece bir çeşit çarpık hayat incelemesi mi? ” çok güzel. Selam paylaşımınız valla hayran edici, linkedinde paylaştım , ali – 233

18. Merhaba herkese web siteniz vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

19. Antalya merkezden ben doruk. Selamlar sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler 24-09-2021 17:14:35

Write A Comment