Kategoriler
Genel

Bu iki taraflı anlatıdan bıktım

COVID19’un nasıl korkacak bir şey olduğunu ve “görünmez bir düşmana karşı savaş halindeyiz” ve “bu yeni norm” duymaktan bıktım. Öte yandan polisin vahşetine karşı protesto yapmaya teşvik ediliyoruz (polisin vahşetine hiçbir şekilde göz yummuyorum). Ancak, sözde çok ölümcül bir salgının ortasında protesto etmeye neden teşvik ediliyoruz. Başka ne zaman büyük haber kuruluşları tarafından polis şiddetine karşı protesto göstermeleri için teşvik edildik? Haber kuruluşları bu fırsatı sadece kendilerini ve “siyasi düzeltmelerini” tanıtmak için kullanıyor. Kelimenin tam anlamıyla sistemik ırkçılık ve polis vahşeti umursamıyorlar. Artık kitlelere hitap etmek için yapılacak “havalı şey” haline geliyor.

Onlar tam anlamıyla virüs hakkında hafta önce nasıl evde kalmak gerekir ve kimseyle sosyal temas olmamalı hakkında vaaz. Peki, şimdi herkesi dışarıda protestolara katılmaya nasıl teşvik ediyorlar?

Anaakım medya yayınları, günümüzde en çekici olan anlatımı iter ve onunla döner; ölümcül virüs, polis vahşeti, protestolar, yağma vb.

“Bu iki taraflı anlatıdan bıktım” için 5 yanıt

Karabük merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım 25-06-2020 00:48:38

Çankırı merkezden ben ali. Merhabalar sayfa cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 01-07-2020 13:13:06

İzmir merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfa süper ötesi iyi, teraziye tıkladım 02-07-2020 08:53:38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir