Bilim, diğer şeylerin yanı sıra, bir deneyin bilimsel bir deney olarak kabul edilebilmesi için dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir laboratuvardaki herhangi bir bilim insanı tarafından aynı koşullar altında kopyalanabilmesi gerektiğini belirten bilimsel yönteme dayanmaktadır. Ve işte sorun. Bir deneyin kopyalanması, onu gerçekleştiren bilim adamları ekibine hiçbir şekilde itibar etmez, bu nedenle genç araştırmacılara tavsiyelerde bulunan ana akım bilim adamları tarafından fazlasıyla cesareti kırılmıştır. İşte makale. https://www.sciencemag.org/careers/2011/12/replicate-or-not-replicate Her şey son paragrafta özetlenmiştir, ancak herkesi baştan sona okumaya teşvik ediyorum. Deneyler nadiren doğrulanır. Temel olarak, bilimsel yöntemi görmezden gelmek söz konusu olduğunda, Akademik dünya ön saftadır.

Author

19 Comments

1. Muş dan kimler var. Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. . Mrb sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 96

2. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm paylaşımınız inanki dikkat çekici, saolun

3. Bu konu : ” Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. ” çok güzel. selamun aleyküm siten yeminle dikkatimi çekti, saolun , banu – 15

4. Bu konu : ” Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle hayran edici, facebookta paylaştım , Emine – 225

5. Kastamonu dan kimler var. Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. . Selamlar web sitesi inanılmaz hayran edici, sağolun , emin – 159

6. Selamın aleyküm sayfan inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

7. Merhabalar paylaşımın gerçekten dikkat çekici, tebrikler

8. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, face de paylaştım

9. Manisa merkezden ben gaye. Merhabalar bu web sitesi inanki iyi, saolun 28-02-2021 10:41:16

10. Bu konu : ” Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler , Aylin – 235

11. Burdur merkezden ben memo. selamun aleyküm sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, saolun 14-03-2021 01:00:29

12. Amasya dan kimler var. Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. . Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler , Aylin – 258

13. elif yılmaz Reply

İzmir dan kimler var. Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. . selamun aleyküm sayfa vallaha çok güzel, şukuladım , elif yılmaz – 454

14. Bu konu : ” Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. ” çok güzel. Slm siteniz harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım , emin – 39

15. Selamın aleyküm siten ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım

16. Tokat dan kimler var. Bu makale, bugünün biliminin en büyük sorununu içtenlikle ortaya koyuyor. . Mrb paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , memo – 7

17. Selam sayfanız inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link