Bağlam için şu sözlere bakıyordum: Aşk nerede? – Börülce bu birkaç ayet yüzünden:

[Verse 1: will.i.am] Dünyanın nesi var anne?
İnsanlar anneleri yokmuş gibi yaşıyorlar
Bence tüm dünya dramaya bağımlı
Sadece sana travma getirecek şeylere ilgi duyuyorum
Yurtdışı, evet, terörü durdurmaya çalışıyoruz
Ama hala burada yaşayan teröristlerimiz var
ABD’de büyük CIA

S / O tüm CIA arkadaşları bu sohbeti izliyor

Birbirinize saygı duymuyorum, kardeşinizi inkar edin
Bir savaş devam ediyor, ama nedeni gizli
Gerçek gizli tutulur ve halının altına süpürülür
Gerçeği asla bilmiyorsan, o zaman aşkı asla bilemezsin
Aşk nerede hepiniz? Hadi (bilmiyorum)
Ve gerçek nerede, millet? Hadi (bilmiyorum)
Ve aşk nerede?

Bunun 2003 yılında ortaya çıktığını düşünürsek, anladığınızı düşünüyorum.

AMA daha önce hiç incelemediğim başka bir satır var sanırım:

[Chorus: Justin Timberlake] İnsanlar öldürüyor, insanlar ölüyor
Çocuklar inciniyor, ağladıklarını duyuyorlar
Vaaz verdiğin şeyi uygulayabilir misin?
Ve diğer yanağını çevirir misin?

Yani diğer yanağımı çevirmenin İncil’e ait bir referans olduğunu biliyordum, ama bunu hiç bilmiyordum. ve paylaşmadan önce şunu söylemek istiyorum, hepimiz benimsememiz gereken tutum (hepimizin yasal köle olduğumuzu düşünürsek):

Mukaddes Kitap şunu öğretir: “Size yanağınızdan vuran, ona diğerini de sunun; ve ceketinizi kim çıkarırsa, gömleğinizi de ondan çıkarmayın “Matta beşinci bölüm, 39. ayet (5:39).

Bu tarihsel olarak ilginç çünkü İncil dönemlerinde, bir usta aşağılık sinyali vermek için kölesine elinin tersiyle vururdu. Eğer sen diğer yanağını çevirköle, efendisine sosyal bir ikilemle karşı karşıya kaldı. Sağ el kirli amaçlar için kullanılamazdı, bu yüzden efendi onu bir daha geri veremezdi. Bununla birlikte, sol elinin avucuyla kölesine vurmak eşitlik ve saygıya işaret ederdi.

Buradaki referans, kötü muamele görürseniz, diğer insanlara kötü davranmamalısınız, ancak diğer yanağınızı çevirmeniz, daha iyi bir insan olmanız ve iyiye olan inancınıza saygı duymayı hak ettiğinizi göstermeniz gerektiğini göstermektedir.

Yanağınızı insanlara çevirmeye başlayın ve oyunlarını oynamayarak onlara ne olduklarını gösterin. Ayrıca, bu çok vahşi bir IMO. Bu sadece köleye karşı eşitlik ve saygı belirtisi değil, aynı zamanda O KADAR DAHA vahşidir çünkü kelimenin tam anlamıyla backhand vuruşunuzu yemişler ve “lütfen daha fazla” dediler. Köle efendilerinin bundan sonra yüzündeki ifadeyi bile anlayamıyorum … eğer usta iseniz, neyi yaparsınız? İnanılmaz.

Sadece paylaşmak istedim çünkü tüm mesajın çok güçlü olduğunu hissediyorum ve kişisel olarak, ATM’den çok ilham aldığımı hissediyorum (:

Godspeed.

Gönderen … Worm2120
[comments]

Author

46 Comments

1. Erzurum merkezden ben gaye. Merhabalar paylaşımın vallaha iyi, sağolun 29-11-2020 01:05:29

2. Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, face de paylaştım , ali – 332

3. Edirne merkezden ben doruk. Merhabalar web siteniz süper ötesi dikkat çekici, facebookta paylaştım 05-12-2020 04:55:53

4. Siirt merkezden ben ali. Selam paylaşım yeminle çok iyi, face de paylaştım 06-12-2020 14:04:18

5. Bingöl dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Merhaba herkese web siten süper ötesi dikkat çekici, saolun , mehmet – 386

6. İzmir merkezden ben ali. Selam bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, tebrikler 10-12-2020 10:31:52

7. Selam herkese web siten ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

8. Kırıkkale merkezden ben ali. selam arkadaşlar web sitesi inanki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 15-12-2020 22:39:10

9. Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Selam herkese siteniz cidden çok güzel, twitter da paylaştım , memo – 131

10. Kırşehir dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Merhaba bu web sitesi vallaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , doruk – 382

11. Erzurum dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Selamın aleyküm siteniz vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 24

12. Van dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Selam siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 277

13. Gaziantep merkezden ben memo. Selam sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun 11-01-2021 19:22:30

14. Kilis dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . selamun aleyküm web siten ciddiyim mükemmel, facebookta paylaştım , mehmet – 205

15. selam arkadaşlar siten süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler

16. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 7

17. Aydın dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım , banu – 477

18. Zonguldak dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Mrb paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , gaye – 45

19. Afyon dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Merhabalar bu web sitesi vallaha çok güzel, face de paylaştım , gaye – 204

20. Ağrı dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Merhaba web sitesi cidden çok hoşuma gitti, tebrikler , banu – 226

21. Burdur dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Selamın aleyküm siteniz valla çok iyi, teraziye tıkladım , doruk – 219

22. İstanbul dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Merhaba herkese siten vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 277

23. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Mrb sayfan vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 246

24. Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız harbiden hoşuma gitti, sağolun , Emine – 215

25. Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Slm paylaşımınız harbiden çok güzel, face de paylaştım , emin – 420

26. Kastamonu merkezden ben ziya. selam arkadaşlar sayfa vallaha çok iyi, şukuladım 23-02-2021 16:40:02

27. elif yılmaz Reply

Slm bu web sitesi inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım

28. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Selam siten vallaha hayran edici, sağolun , elif yılmaz – 85

29. Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi vallaha güzel, facebookta paylaştım , hatice – 355

30. Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Selam sayfa ciddiyim iyi, tebrikler , memo – 32

31. Uşak dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Merhaba web sitesi ciddiyim iyi, şukuladım , ali – 406

32. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım , Gürbüz – 423

33. Bitlis dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, saolun , memo – 319

34. Kayseri merkezden ben ziya. selam arkadaşlar paylaşım vallaha billaha hayran edici, şukuladım 24-03-2021 22:56:44

35. Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , – 442

36. Bilecik dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 361

37. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Merhaba sayfan ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler , Gürbüz – 347

38. Manisa merkezden ben hatice. Selam sayfanız harbiden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 28-04-2021 03:05:55

39. Merhaba paylaşımın gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım

40. Afyon merkezden ben memo. Selam paylaşımınız süper ötesi iyi, twitter da paylaştım 03-05-2021 19:06:45

41. Düzce merkezden ben doruk. Merhaba web sitesi valla hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 06-05-2021 07:05:50

42. Kastamonu dan kimler var. Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. . Merhabalar sayfan harbiden güzel, teşekkürler , ali – 33

43. Kırklareli merkezden ben emin. Mrb sayfan vallaha çok iyi, twitter da paylaştım 09-05-2021 14:22:35

44. Sakarya merkezden ben Aylin. selamun aleyküm siteniz vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım 11-05-2021 14:34:05

45. Bu konu : ” Bu yüzden biraz müzik çalışıyordum ve daha derin anlamlar buluyordum ve bu paylaşmamak için çok kötüydü. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 89

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link