Gerçekten olağanüstü zamanlardan geçiyoruz. “Pandemi”, büyük sıfırlama, sahte ABD seçimleri, WSB’ye karşı WS savaşı, zorunlu yüz maskeleri, dağlarda yüz maskesi takmadan bisiklet sürdükleri için polis helikopteri tarafından kovalananlar, anal bezler, yarasa çorbaları, vb…

Şu anda yaşadığımız tüm bu şeyler Tarihin bir parçası olacak. Hangi Tarih?

1918 İspanyol gribi hakkında ne biliyoruz? Hiçbir şeyin yanında, çok az belge olduğu için öyle görünüyor. Biz “komplo teorisyenleri”, 100 yıl önce 50 milyon insanın ölümüne gerçekten neyin sebep olduğu konusunda bölünmüş durumdayız. Ve redditörlerin çok bahsettiği bir şey bile değil.

Şimdi yaşadığımız her şeyin bir kaydını yazma fırsatı var, böylece torunlarımız ve onlardan sonraki nesiller seçkinlerin hilelerinin ve niyetlerinin farkında olacak ve doğru seçimleri yapma fırsatı bulacak.

2120 yılındaki Tarih kitaplarının güncel olaylar hakkında ne yazacağını şimdiden söyleyebilirim:

“covid 21, dünya çapında 200 milyon insanı öldüren korkunç bir virüstür. Pek çok insan kurtarılabilirdi. Antivaxers, facebook’ta sahte haberler yayarak topluma çok fazla zarar verdi. Anti-askerler de yaptı. Birçok insan kurtarılabilirdi. CNN’in bir seferde 3 yüz maskesi takma tavsiyesini uyguladılarsa. Bill Gates, muazzam servetini daha büyük iyiliğe adayan gerçek bir kahramandı. Bu mikroçipleri beyinde bulundurdukları için bugün büyük faturaya teşekkür edebiliriz, böylece microsoft ve amazon bulaşmayı kontrol etmek için ne gerekiyorsa yapın, yine biri yarasa çorbası içer mi? “

Siz “komplo teorisyenleri” buraya Tarih yazma fırsatınız var. Voltaire’in yazma becerilerine sahip olmanıza gerek yok. Nerede yaşıyor olursanız olun, neler yaşarsanız yazın. LibreOffice Writer’ı açarsınız (evet, bu Linux’ta), bugünün tarihini yazın, enter tuşuna basın ve yazmaya başlayın. Metne fotoğraf ekleyin. Birkaç günde bir şeyler yazmaya kendinizi adayın. İnsanlar kişisel hikayeleri, bir dizi olayı ortaya koyan resmi, kişisel olmayan kitaplardan daha çok sever. Ortalama yazma becerileriniz için endişelenmeyin, 80 yaşında bir gün çocuğunuz veya bazı Tarihçiler sizinle iletişime geçecek ve günlüğünüzü yeniden okuyacak ve bir kitap haline getirecek. Torununun 22. yüzyıl komplo versiyonunda olduğu o gün, herkesle paylaşacak işte 2020’de gerçekte olanlar.

Author

14 Comments

1. Bu konu : ” Bugün bir günlük başlatın! ” çok güzel. Slm siten harbiden güzel, linkedinde paylaştım , Hasan – 260

2. Gürbüz Reply

Osmaniye merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşımın inan ki hayran edici, face de paylaştım 28-01-2021 16:23:27

3. İzmir dan kimler var. Bugün bir günlük başlatın! . Merhaba paylaşımın yeminle iyi, tebrikler , hatice – 225

4. Aydın dan kimler var. Bugün bir günlük başlatın! . Mrb web siten valla çok güzel, sağolun , ziya – 52

5. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi mükemmel, teşekkürler

6. Eskişehir merkezden ben memo. Selamlar web siteniz süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım 23-02-2021 06:53:30

7. Isparta merkezden ben . Selamın aleyküm web siteniz gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler 28-02-2021 10:07:00

8. Selamın aleyküm web siteniz inanki hayran edici, facebookta paylaştım

9. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bugün bir günlük başlatın! ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, sağolun , elif yılmaz – 258

10. Çorum dan kimler var. Bugün bir günlük başlatın! . Selam herkese paylaşımın vallaha hayran edici, teraziye tıkladım , ziya – 292

11. Selam web siten süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım

12. Elazığ merkezden ben doruk. Selamlar siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-03-2021 03:39:13

13. Selamın aleyküm siten valla ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

14. Bu konu : ” Bugün bir günlük başlatın! ” çok güzel. Selam herkese web sitesi vallaha billaha çok güzel, linkedinde paylaştım , ziya – 126

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link