Bugün Kripto Para Madenciliği

Madencilik kripto dünyasındaki anahtar kavramlardan biridir. Bu küre ile temas eden herkes bir şekilde madeni para madenciliği hakkında merak ediyor. 2020’de madencilik ne kadar karlı ve mevcut trendler neler?

Resim yayınla

StealthEX tarafından

Kripto madenciliği, bilgisayarın matematiksel problemleri çözdüğü ve yeni bilgi bloklarının serbest bırakıldığı bir süreçtir. Bu, sahiplerine toplam pota yatırılan ve blok zincir adı verilen kamu “defteri” nde kayıtlı olan belirli miktarda para verir. Ağdaki makineler de mevcut paralarla işlemleri kontrol ediyor ve bu bilgileri blok zincirine de ekliyor.

Sorunun kendisine gelince, en bilinen madencilik algoritması Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve diğerlerinin ağlarında kullanılan İş Kanıtı (PoW).

Madencilik sürecinde en son işlemler doğrulanır ve bloklar halinde derlenir. Belirtilen özelliklere sahip bir karma bulmak için genellikle parametrelerin yinelemeli bir dizi hesaplamadır. Bu problemi ilk çözen düğüm ödül alır. Bu yaklaşım, madencilik makinelerinin bilgi işlem gücünü sağlayanları ağı korumak ve yeni madeni paralar çıkarmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Genellikle yeni gelen bir kimsenin madencilik sürecinin tüm karmaşık detaylarını, belirli ekipman ve elektrik maliyetleriyle ne kadar kazanabileceklerini bilmesi ve anlaması gerekmez.

Her şey, hesaplamaların karmaşıklığının sürekli olarak artacağı, böylece ağın hesaplama gücünde sürekli bir artış gerektirecek şekilde tasarlanmıştır. 2009-2010’da madencilik bitcoin için madenciler yazılımı sadece kişisel bilgisayarlarına indirip çalıştırmak zorunda kaldılar, ancak çok yakında ağ o kadar karmaşık hale geldi ki güçlü bir işlemciye sahip en iyi bilgisayarlarda bile madencilik kârsız hale geldi. Bu nedenle madenciler daha etkili ekran kartları (grafik işlem birimleri veya GPU’lar) kullanmaya ve bunlara “çiftliklerde” katılmaya başladılar.

Çoğu sistemde, sikke sayısı önceden belirlenir. Ayrıca, birçok ağ madencilerin ödüllerini kademeli olarak azaltmaktadır. Bu tür emisyon kısıtlamaları enflasyonu önlemek için algoritmaya dahil edilmiştir.

Böylece, daha küçük katılımcılar için madencilik maliyeti artık işe yaramıyor, bu da onların donanımlarını kapatmasını veya yine de karlarını kazanabilecekleri başka bir madeni paraya geçmelerini sağlıyor.

Özellikle, 11 Mayıs 2020 akşamı, halving Bitcoin ağında gerçekleşti, madencilik ödülü 12.5’ten 6.25 BTC’ye yarıya indi. Haziran ayında, Bitcoin madencilerinin geliri% 23 azaldı ve Mart 2019’dan bu yana en düşük seviyeye indi.

Ancak, Haziran ortasında, bitcoin madenciliğinin zorluğu son 2.5 yılda rekor bir büyüme gösterdi. İlk kripto para madenciliği% 15 daha zor hale geldi. Yine de, Temmuz ayı başında, karmaşıklık istikrar kazanmıştı. İlk kripto para birimini madenciliğin artan zorluğu, yeni madencilerin ağına katıldığını gösteriyor. Daha önce, bazıları maliyeti ve yarı yarıya azalması nedeniyle madeni para madenciliği yapmak daha az karlı olduğu için ekipmanı kapattı.

Şimdi yeni madeni paraların mutlak çoğunluğu endüstriyel madencilik tarafından üretiliyor. Bu, ASIC mimarisine dayanan özel bilgisayarlarla donatılmış büyük veri merkezleri tarafından yapılır. ASIC’ler, başlangıçta belirli bir görev için, yani kripto paraların madenciliği için optimize edilmiş entegre devrelerdir. İşlemcilerden ve ekran kartlarından çok daha verimlidirler ve aynı zamanda çok daha az elektrik tüketirler. ASIC bilgisayarlar, endüstriyel kripto üretimi için ana ekipman türüdür.

Böylece, yarıya indirildikten sonra, BTC madeni para madenciliği daha az karlı hale geldi. Yeni başlayanlar için, ilk kripto para biriminin madenciliği uygun değildir. Gerekli tüm donanıma, ucuz kiralama koşullarına erişim, elektrik ve bakıma sahip büyük şirketler tarafından daha çok kazanılır.

Bu nedenle yeni başlayanlar madencilik altcoinleri ile başlamak daha iyidir. Bir havuzda çalışmak, diğer madencilerle birlikte daha da karlı. Bu, çiftlikleri tek bir yere yerleştirmeye ve elektrik için uygun bir fiyat üzerinde pazarlığa yardımcı olabilir, böylece havuzun toplam kapasitesine küçük ama istikrarlı bir gelir dux alabilirsiniz.

Bu nedenle, sadece uzman olmayan ekipmanı olan normal kullanıcılar için sanal para üretmek çok daha zor hale geldi. Bununla birlikte, GPU geliştiricileri son yıllarda cihazlarının performansını önemli ölçüde artırdı, bu nedenle video kartında madencilik hala yaygın.

Madencilik alanındaki durumu değiştiren bir başka önemli olay ise, Prova-of-Stake algoritmasına dönüşerek Ethereum ağının sertliği olacaktır. Şimdilik, Ethereum, GPU madenciliği için en popüler altcoin, ancak Ethereum 2.0, bu kadar güçlü ekipmanların kullanılmasını gerektirmeyecek, bu nedenle PoS’a geçecek, GPU sahiplerinin benim için alternatif paralar araması gerekecek.

Şu anda GPU’larda madencilik için en popüler altcoinler Ethereum (ETH), Ethereum Classic (VB), Grin (GRIN), Zcoin (XZC), Dogecoin ve Ravencoin’dir (RVN). Aslında hangi madalyonun şu anda madencilik için daha karlı olduğunu otomatik olarak belirleyen birçok madencilik programı var.

Önümüzdeki yıllarda pazar bir teknoloji yarışını bekliyor. Üreticiler, karma hızını artırmanın ve güç tüketimini azaltmanın yollarını bulmaya yatırım yapıyorlar. Madencilik havuzları giderek artan bir rol oynayacaktır. Piyasa, Dash veya Litecoin gibi düşük bilgi işlem gücü gerektiren akıllı telefonlarda kripto para madenciliği uygulamalarından da etkilenecek.

StealthEX’in 250’den fazla jetonu desteklediğini ve listeyi sürekli güncellediğini unutmayın, böylece kripto taşımanızı daha popüler altcoinlere kolayca değiştirebilirsiniz. Hizmetimiz kayıt gerektirmez ve anonim kalmanıza izin verir. Neden kontrol etmiyorsun? Sadece git Stealthex ve şu kolay adımları izleyin:

✔ Döviz ve döviz çiftinizi seçin. Örneğin ETH – BTC.

Exchange “Borsayı başlat” düğmesine basın.

The Madeni paraların aktarılacağı alıcı adresini girin.

✔ Kripto para biriminizi değişim için taşıyın.

Coins Madeni paralarınızı alın.

Bizi takip edin Orta, heyecan, ve Reddit StealthEX.io güncellemeler ve kripto dünyası hakkında en son haberler. Tüm talepleriniz için bize support@stealthex.io adresinden mesaj gönderin.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazarın görüşleri. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Orijinal makale yayınlandı https://stealthex.io/blog/2020/07/28/mining-today/

“Bugün Kripto Para Madenciliği” üzerine 28 yorum

1. Rize merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşımın vallaha mükemmel, facebookta paylaştım 29-07-2020 19:53:55

2. Giresun merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşım cidden dikkat çekici, saolun 02-08-2020 03:32:25

3. Erzurum merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 17-08-2020 05:59:56

4. İstanbul merkezden ben Emine. Merhabalar paylaşımın inan ki çok iyi, facebookta paylaştım 26-08-2020 07:09:06

5. Sakarya merkezden ben gaye. Selamlar paylaşımınız inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım 06-09-2020 07:52:04

6. Muş merkezden ben ziya. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha güzel, facebookta paylaştım 14-09-2020 12:23:06

7. Isparta merkezden ben banu. selamun aleyküm siten gerçekten çok hoşuma gitti, teşekkürler 24-09-2020 19:15:29

8. İzmir merkezden ben Gürbüz. Selam sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, saolun 02-10-2020 11:23:21

9. Trabzon merkezden ben gaye. Mrb sayfan harbiden mükemmel, facebookta paylaştım 09-10-2020 13:36:01

10. Bilecik merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden mükemmel, sosyal medyada paylaştım 14-10-2020 13:06:13

11. Van dan kimler var. Bugün Kripto Para Madenciliği . Selamın aleyküm bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, saolun , gaye – 141

12. Bu konu : ” Bugün Kripto Para Madenciliği ” çok güzel. Slm paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, şukuladım , hatice – 326

13. Malatya dan kimler var. Bugün Kripto Para Madenciliği . Slm siteniz yeminle çok güzel, şukuladım , – 499

Yorum yapın