Bulgaristan’daki insanlar, covid’e sahip olduklarını veya ölen aile üyelerinin test edilmeden öldüğünü söylemek için para alıyorlar.

Büyükbabanızı kaybettiğinizi ve doktorun sizi bir yan odaya çektiğini ve şöyle diyor: “Büyükbabanızın koronavirüsten öldüğü belgelerinde bize izin verirseniz, cenazenin maliyetini karşılayacağız” ya da kelimenin tam anlamıyla sizden bir “test” almanızı ve birkaç yüz dolarlık bir pozitif not yazmasını istiyoruz.

Benim tahminim, bu büyük işletmelerin davaları yuvarlayarak ve ülkeyi kapalı tutarak küçük ve orta ölçekli işletmeleri aç bırakmaya çalışmasıdır.

Not: Bunu yazdıktan sonra bunun gerçekten bu alt bölüme ait olmadığını fark ettim, ama siktir et. Ayrıca hayır, koronavirüsü bir aldatmaca veya başka bir şey olarak adlandırmıyorum, sadece buradaki yolsuzluk hakkında konuşmak istedim.

“Bulgaristan’daki insanlar, covid’e sahip olduklarını veya ölen aile üyelerinin test edilmeden öldüğünü söylemek için para alıyorlar.” üzerine 23 yorum

1. Karaman merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfa cidden hoşuma gitti, facebookta paylaştım 04-08-2020 02:29:08

2. Muğla merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi güzel, face de paylaştım 04-08-2020 02:29:09

3. Ankara merkezden ben ziya. Slm web siteniz ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 06-08-2020 19:01:44

4. Samsun merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-08-2020 18:58:18

5. Samsun merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfan cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 06-09-2020 15:38:49

6. Aksaray merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar sayfan inanki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 29-09-2020 05:55:14

7. Adana merkezden ben mehmet. Selam paylaşımınız vallaha hayran bıraktı, saolun 02-10-2020 11:22:54

Yorum yapın