Son zamanlarda yorumları ve gönderileri gözden geçirirken, aşı olmuş insanlarla çok fazla suçlama, utanç ve alay konusu olduğunu fark ettim. Bu düşünme biçimi, başkasından daha iyi olma perspektifinden gelir. Bu, ben haklıyım ve sen haksızsın paradigmasından geliyor. Bunu bırakmamız gerekiyor. Özellikle, eylemlerinin sonuçlarını fark ettikten sonra ortaya çıkan insanlar için.

Bu gezegendeki her bir kişi sizin erkek ve kız kardeşinizdir. Var olan güçlerin yansımalarıyla uğraşan bizleriz. Bizi kendi aramızda bölmek istiyorlar. Bu şekilde kontrol ediyorlar. Bizim onlara karşı bir anlatıyı yayıyorlar. Bir başkasını aptal ya da koyun diyerek alay ettiğinizde, o anlatıyı sürdürürsünüz. Birbirimizden şefkat, empati ve anlayış geliştirmeye başlamalıyız.

Bir dahaki sefere kendini başkasını ötekileştirirken yakalarsan, bir adım geri git, çünkü ben çok daha derin bir seviyeye sahibim… Bunu kendi kendine yapıyorsun.

64 Comments

1. Erzurum dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Selamın aleyküm sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 202

2. Merhabalar paylaşımınız vallaha mükemmel, teraziye tıkladım

3. Samsun dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Mrb sayfanız vallaha mükemmel, tebrikler , ali – 462

4. elif yılmaz Reply

Adana merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşım yeminle iyi, teraziye tıkladım 14-07-2021 01:12:31

5. merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten güzel, teşekkürler

6. selamun aleyküm siten vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

7. Kırşehir dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Merhabalar siten inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 309

8. İzmir dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Selam herkese paylaşım gerçekten dikkatimi çekti, sağolun , Emine – 285

9. Gaziantep dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Merhabalar siteniz vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 259

10. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , – 201

11. Selam herkese sayfanız gerçekten ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

12. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. Merhabalar siten yeminle dikkatimi çekti, sağolun , Emine – 250

13. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. Merhaba web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, saolun , hatice – 42

14. Sinop merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siteniz inanılmaz hayran bıraktı, tebrikler 14-07-2021 01:25:24

15. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle çok güzel, sağolun , hatice – 255

16. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. Merhaba web siten süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım , gaye – 462

17. Gürbüz Reply

Çanakkale merkezden ben Gürbüz. Slm bu web sitesi yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 14-07-2021 01:28:16

18. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan valla çok hoşuma gitti, tebrikler , banu – 325

19. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. Merhabalar sayfa inanılmaz çok iyi, saolun , Gürbüz – 420

20. selamun aleyküm sayfanız cidden çok iyi, facebookta paylaştım

21. Antalya merkezden ben banu. Merhaba herkese siteniz ciddiyim hayran edici, şukuladım 14-07-2021 01:34:59

22. Gaziantep dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Merhaba herkese paylaşımınız valla dikkatimi çekti, saolun , – 348

23. selamun aleyküm web siteniz vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım

24. Amasya dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . selamun aleyküm web sitesi valla çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , emin – 353

25. Selam bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler

26. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız inanki güzel, facebookta paylaştım , ziya – 209

27. Ordu dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Selamın aleyküm paylaşımın vallaha billaha çok güzel, sağolun , mehmet – 449

28. Samsun merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfa vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım 14-07-2021 02:24:24

29. merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım

30. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. Slm bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, tebrikler , memo – 20

31. Burdur merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle hayran edici, sağolun 17-07-2021 04:03:10

32. Sivas dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . selam arkadaşlar web siteniz vallaha iyi, teraziye tıkladım , mehmet – 233

33. Batman dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Merhaba sayfan yeminle güzel, face de paylaştım , doruk – 141

34. Mersin merkezden ben memo. Slm paylaşımın vallaha güzel, twitter da paylaştım 19-07-2021 14:06:33

35. Afyon dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Merhabalar siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Emine – 396

36. Selam herkese web siten ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım

37. Ankara dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Merhaba web siten gerçekten hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 183

38. Diyarbakır dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . selam arkadaşlar web siten inanki hayran edici, teraziye tıkladım , memo – 410

39. selam arkadaşlar web siten vallaha çok hoşuma gitti, sağolun

40. Bitlis merkezden ben Hasan. Merhaba herkese paylaşımınız harbiden çok iyi, facebookta paylaştım 24-07-2021 11:24:38

41. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım

42. Adıyaman merkezden ben Hasan. Selam herkese web siten gerçekten çok güzel, face de paylaştım 30-07-2021 08:44:09

43. Erzincan merkezden ben emin. Selamlar paylaşım vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 30-07-2021 10:56:16

44. Adıyaman dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Selam paylaşımın inanki dikkatimi çekti, saolun , doruk – 86

45. Nevşehir dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Merhabalar web siteniz yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , hatice – 32

46. Selamın aleyküm web siten vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım

47. Selam paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, tebrikler

48. Bu konu : ” Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız cidden hayran bıraktı, tebrikler , hatice – 261

49. Kırıkkale dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . selam arkadaşlar web siten yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler , hatice – 224

50. Diyarbakır dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Mrb paylaşım gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım , banu – 107

51. Denizli merkezden ben emin. Slm web siteniz inanki mükemmel, sağolun 23-08-2021 00:13:03

52. Selamın aleyküm sayfan ciddiyim dikkat çekici, saolun

53. Selamın aleyküm web siteniz inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım

54. Osmaniye merkezden ben doruk. Slm siteniz vallaha billaha iyi, face de paylaştım 31-08-2021 19:20:55

55. Sivas dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . Merhaba herkese siten süper ötesi iyi, saolun , Emine – 80

56. Düzce merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfanız inan ki güzel, sosyal medyada paylaştım 02-09-2021 10:26:05

57. Bitlis dan kimler var. Bunu atlatacaksak anlatıyı değiştirmemiz gerekiyor… . selam arkadaşlar web siten inan ki hayran edici, linkedinde paylaştım , doruk – 40

58. Nevşehir merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar siteniz inanki çok hoşuma gitti, teşekkürler 07-09-2021 18:02:50

59. Selam web siten ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım

60. Trabzon merkezden ben hatice. Selam paylaşımınız yeminle güzel, twitter da paylaştım 18-09-2021 05:51:42

61. Aydın merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi yeminle dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 22-09-2021 09:08:27

Write A Comment