Bunu bir FB yorumu ile buldum, paylaşmaya değer olduğunu düşündüm – yazar bilinmiyor

Hayatımızda gördüğümüz tüm hükümet seviyelerinde uygulanan en acımasız önlemleri görüyoruz, ancak birçoğunuz alkışlıyoruz.

İnsanlar dışarıda çok fazla zaman geçirdikleri için tutuklanıyorlar ve alkışlıyorsunuz. Papazlar kilise hizmetlerini yerine getirmeye cesaret ettikleri için tutuklanıyorlar ve alkışlıyorsunuz. Bir çocuğun doğum günü partisi polis tarafından basıldı ve alkışlıyorsunuz. Genç bir kadın, “zorunlu olmayan seyahat” olarak kabul edildiğinden ve sadece alkışladığınız için rahat bir sürüşe geçiyor. Mahallelerde dolaşmak ve çocuklara el sallamak isteyen okul öğretmenleri ve yöneticilerinin bir geçit töreni polisler tarafından yakalanıyor çünkü “gereksiz” ve alkışlıyorsunuz. Kimsenin olmadığı bir plajda okyanusta yalnız bir kürek yatılı tutuklanıyor çünkü karantina emirlerini ihlal ediyor ve alkışlıyorsunuz.

İnsanların hayat kurtaran tıbbi tedavileri reddediliyor çünkü tıbbi sistemimizin tamamı tek bir şeye odaklandığından şu anda bir öncelik değiller (hükümet tarafından kabul edildiği gibi “gerekli değil”) ve alkışlıyorsunuz.
İşletmeler zorla kapalı ve asma kilitli varlıklardır ve mal sahipleri kapanmayı reddettiği için tutuklanırlar ve alkışlarsınız. Süt çiftçileri (ve yakında diğer çiftçiler) süt hayvancılığını durdurmak ve sürülerini satmak için teşvik ediliyorlar ve bunun sonuçlarını anlamıyorsunuz.
Size uymayan komşularınızı bildirmek için yerel yönetimleriniz tarafından sağlanan yardım hatlarını ve çevrimiçi formları kullanmanız söylenir ve bunlara uyursunuz. Hükümet kararlarına uymadıkları için insanları her gün azarladınız ve eğer herhangi birimiz neler olup bittiğini sorgulamaya cesaret edersek, toplum için nasıl bir tehlike olduğumuzu anlatırsınız ve sadece insanların ölmesini umursamayız.

Bir şekilde, hayatlarını bir virüsden etkilenen insanların, dünya çapında ekonomik bir kapanışın ve yaklaşan etkilerin hayatları tahrip edilen (ve birçok durumda ölüme yol açan) insanlardan çok daha önemli olduğuna ikna etmeyi başardınız. daha önce hiç kimsenin görmediği dünya depresyonu.
Hangi noktada SORUŞTURMAYA başlayacaksınız? Hükümet, uykunuzdan uyanmadan sarılmadan önce ne kadar zorlaması gerekiyor? Bununla ne kadar ilerlemek istiyorsun?

Kendi güvenliğiniz için Virüs Koruma Tesislerine götürülebilmeniz için ailelerinizi tren arabalarına yüklemenizi söylediylerse, yapar mıydınız?

EVET. Evet, benim için acı dolu bir şey oldu. Ve tüm zaman boyunca, parmağınızı sallayıp reddedenlerimize bağırıp, bizi “toplum için bir tehlike” olmakla suçlayıp “insanların ölmesi halinde umursamadığınızı” söylersiniz.
Ancak sizi tren arabalarına yüklemeleri ve Virüs Koruma Tesislerine götürmeleri veya uymaya zorlamaları gerekmez, çünkü bunu gönüllü olarak yaparsınız. Aklını kontrol ediyorlar. Sizi korku ile kontrol ediyorlar. Sizi dünyanın korkutucu tehlikeli bir yer olduğuna ikna ederek kontrol ediyorlar, ama OBEY kadar uzun süre sizi korumak, sizi korumak ve güvende tutmak için buradalar.

Netflix, Hulu, Facebook, Twitter, Instagram ve bir cep telefonu ile rahat evinizin içine kilitlendiğiniz sürece, bir çubuktaki havuç gibi önünüzdeki bir çeki sarkarken uyacağınızı biliyorlar. Sürünün çoğunluğu için kuvvet gerekmez.

KABUL EDİLİRSİNİZ, isteyerek ve bunu göremeyecek kadar körsün.
* Kopyalandı, Yazar Bilinmiyor *

Gönderen … oxidegh0st
[comments]

“Bunu bir FB yorumu ile buldum, paylaşmaya değer olduğunu düşündüm – yazar bilinmiyor” üzerine 64 yorum

1. Adıyaman merkezden ben Emine. Merhabalar bu web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, saolun 10-04-2020 12:43:40

2. Denizli merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler 10-04-2020 14:29:56

3. İzmir merkezden ben ali. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz güzel, facebookta paylaştım 14-04-2020 18:53:42

4. Kocaeli merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siteniz vallaha çok iyi, facebookta paylaştım 15-04-2020 08:28:20

5. Zonguldak merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar sayfa valla çok iyi, teraziye tıkladım 15-04-2020 10:32:09

6. Bilecik merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım 20-04-2020 12:21:47

7. Bingöl merkezden ben Aylin. Selamlar web siten ciddiyim mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 23-04-2020 08:09:06

8. Bitlis merkezden ben Emine. Merhabalar bu web sitesi cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım 24-04-2020 10:32:37

9. Kayseri merkezden ben banu. selam arkadaşlar web siteniz inan ki çok güzel, teşekkürler 26-04-2020 23:49:50

10. Elazığ merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler 01-05-2020 19:13:41

11. Zonguldak merkezden ben doruk. selam arkadaşlar siten yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 08-05-2020 08:47:42

12. Adıyaman merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm paylaşım yeminle çok güzel, sağolun 10-05-2020 17:35:37

13. Aksaray merkezden ben Emine. Selamlar siten süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım 18-05-2020 23:28:47

14. Kırıkkale merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfanız ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım 07-06-2020 08:11:36

15. Kahramanmaraş merkezden ben Emine. Selam herkese web siten cidden dikkat çekici, face de paylaştım 15-06-2020 07:14:45

16. Sivas merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşım süper ötesi iyi, twitter da paylaştım 30-06-2020 13:17:30

17. Adana merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşımınız ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 04-07-2020 06:40:24

18. Adıyaman merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siten vallaha billaha güzel, facebookta paylaştım 28-07-2020 19:17:55

19. Gaziantep merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfan inan ki hoşuma gitti, teşekkürler 13-09-2020 04:20:09

20. Tekirdağ merkezden ben Emine. Selam web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım 17-09-2020 13:43:34

21. Bartın merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siten gerçekten çok güzel, sağolun 27-09-2020 04:39:47

22. Eskişehir merkezden ben Emine. Slm sayfanız vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım 27-09-2020 20:20:22

23. Çankırı merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web siten harbiden güzel, twitter da paylaştım 01-10-2020 20:54:00

24. Konya merkezden ben doruk. Selam herkese web siteniz vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım 02-10-2020 11:33:33

25. Bu konu : ” Bunu bir FB yorumu ile buldum, paylaşmaya değer olduğunu düşündüm – yazar bilinmiyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten gerçekten çok iyi, facebookta paylaştım , ahmet – 25

Yorum yapın