Eylül ortasından beri GME’yi takip ediyorum ve bu süreçte kendime% 1300 getiri yatırdım. Bununla birlikte, özellikle bu hafta Wall Street’ten gelen tepkilerin ne kadar şiddetli olduğu konusunda kafamı biraz karıştırmıştım. “Şirketin hisselerinin% 100’ünden fazlası açığa satıldı! Bu daha önce hiç olmadı!” Diyorsunuz. Biliyorum, biliyorum ama bu aslında yeni bir şey değil. Kısa bir sıkışma, hatta bu büyüklükte bir sıkışma, şimdiye kadar GME’nin haftalar içinde 10 kattan fazla artması ile squoze sahip olmalıdır. Bir şeyler doğru değil. Sanırım burada çok çok daha büyük bir şeyler oluyor. Tüm finansal sistemi havaya uçuracak kadar büyük bir şey.

İşte hipotezim: Sanırım hedge fonları, takas odaları ve DTC, muhtemelen hisselerin% 100-200’ü veya daha fazlası olmak üzere, GME’nin devasa sayıda sahte hissesi oluşturmak için komplo kurarak Game Stop’u işten çıkarmak için koordineli bir çaba gösterdi. orijinal olarak Game Stop tarafından yayınlandı. Bu süreçte, kazara bildiğimiz şekliyle tüm sistemi patlatabilecek bir bomba yaratmış olabilirler ve şimdi bunu örtbas etme çabalarını görüyoruz. O bomba nedir? Perakende yatırımcıların GME’nin% 100’ünden fazlasını elinde tutabileceğine inanıyorum (şamandıranın sadece% 100’ü değil, gerçek şirketin% 100’ünden fazlası). Bu, finansal sistemin en yüksek seviyelerinde yasadışı faaliyetin kesin kanıtı olacaktır.

Bu argümanı takip etmek için, gidip tanıtım yazısını okumalısın. “Sahte Stok 2.0” Böylece yüksek riskli yatırım fonlarının nasıl sahte hisse senedi oluşturabileceğini ve gerçek hisseler gibi görünmesi için onu gizleyebileceğini anlarsınız. Bu sahte hisseleri kullanırlar Bir şirketin fiyatını iflas edene kadar düşürmek için kısa saldırılar. Bu uygulamanın kısa süren hedge fonları arasında yaygın olduğu görülmektedir. Bunun için bir terim bile var, “stratejik teslim edilemiyor”. Hisselerin sahteciliği son derece yasa dışıdır (sahte para basmaya benzer düzeyde), ancak finans sektörünün soruşturmalara karşı desteyi istifleme biçimi nedeniyle mahkeme celplerini kanıtlamak ve hatta mahkemeye onaylatmak çok zordur.

Bu, finansal sistemin neden bu kadar çok seviyesinin aktif olarak perakende yatırımcıların daha fazla GME satın almasına engel olmaya çalıştığını tamamen açıklıyor. Bu sadece kısa bir sıkışma değil, bu firmaların varoluşu ve kendi kişisel özgürlükleriyle ilgili. Var olan hisselerin% 100’ünden fazlasına sahip olduğumuzu kanıtlayarak tüm bu insanları hapse atma fırsatına sahibiz.

Vardır 71 milyon hisse Şirket tarafından verilen GME’nin Kurumlar SEC’e şu yolla rapor etti: 13F dosyalama daha fazlasına sahip olduklarını 102.000.000 paylaşım (GME hisselerinin% 13’ü Ryan Cohen’e aittir). Şimdi, bu sahiplik sayılarındaki gecikme / farklılığı bilmiyorum, ancak GME’nin% 100’e yakınının bu firmalara ait olduğuna dair oldukça sağlam bir argüman olduğunu düşünüyorum.

Dahası, şu anda r / wallstreetbets’e abone olan 7 milyondan fazla insan var ~~. Buradaki pek çok kişinin, 50 doların altındayken geri aldıkları birkaç yüz hissenin üzerinde oturduğunu biliyorum. Hatta bazılarımız binlerce tutuyor. Her bir abonenin sahip olduğu ortalama hisse sayısı 5-10’a yakın olsa bile, benzer şekilde muazzam miktarda GME’ye sahip olma konusunda da çok iyi bir şansımız var. ~~ Ortalama yasal abone başına sadece 10 hisse olsa bile, bu minimum perakende pozisyonunu tüm şirketin yaklaşık% 30-50’sine koyar.

GME, neredeyse bir aydır NYSE eşik listesinde yer alıyor. Henüz Ocak verisine sahip değiliz, ancak verileri biraz önce analiz ettim. SEC’in Aralık ayı için teslim edilemeyen listesi (tüm 65.871 satırı) ve sahte olması muhtemel hisse adedine baktı. Karşılaştırma için, aynı şeyi rastgele birkaç tik için yaptım. Çoğu şirketin neredeyse hiç hissesi yok. Yapanlardan nispeten az sayıda hisse var. Örneğin, rastgele iki şirket: Lowes (DÜŞÜK $, ~ 125 Milyar $ piyasa değeri) o ayın en yüksek noktasında teslim edilemeyen 13.960 hisseye sahipti, Boston Beer Company ($ SAM, 11.5 milyar $ piyasa değeri) 295 hisseye sahip değildi. teslim edildi.

GME’nin kaç hissesi teslim edilemedi? 1,787,191. Beyaz kitapların da işaret ettiği gibi, gerçek sahte hisse sayısı bu sayının 20 katı olabilir. Ocak ayı rakamlarını aldığımızda bu rakamın ne kadar kötü olacağını düşünüyorsunuz? Bunun birçok kez olduğuna bahse girmeye hazırım. Diğer şirketlerin hisse senetlerine kıyasla nasıl olduğuna bakın:

Resmi yayınla

Aralık ayında teslim edilmeyen hisse sayısını (x ekseni) ve bu bölmeye düşen şirketlerin sayısını (y ekseni) gösteren histogram. GME, aşırı bir aykırılıktır.

Sanırım bu, son birkaç gündeki tüm saçmalıkları açıklıyor. Dışarıda çok fazla sahte GME stoğu var ve DTC, takas odaları ve hedge fonlarının hepsi bunun içinde. Bu yüzden hisse satın alma kabiliyetimizi sekteye uğratmak için böylesine koordineli bir çaba gösterildi. Gerçek hisse bulunamıyor ve sistemin parçalanmasına neden olmak üzere.

TLDR; Muhtemelen düşündüğümüzden çok daha fazla GME’ye sahibiz ve bu Wall Street’i çıldırtıyor çünkü son derece yasadışı bir şey yaptıklarını kanıtlayabilir ve sonuç olarak tüm sistem patlayabilir.

Sorumluluk reddi: Ben sadece aç bir mühendislik doktora öğrencisiyim ve finans alanında çalışmıyorum. Finansal sistemin nasıl çalıştığına dair hiçbir iç bilgim yok ve bunların bazılarında yanılıyor olabilirim. Bu finansal bir tavsiye değildir ve buna göre ticaret yapmamalısınız. Kitap zekasıyım ama yine de sizler gibi boya kalemleri yiyorum. Zorunlu roket: 🚀

DÜZENLEME 0: Görünüşe göre gerçekten bu aboneye aitim. Bu yazının ilk versiyonunda dosya açıklamasını doğru bir şekilde okumadım ve kümülatif bir dağılımı özetledim. Numaralarım yanlıştı, ancak arsayı güncelledim ve doğru numaralarla gönderdim.

DÜZENLEME 1: Ayrıca, bunun tüm NYSE için değil, NASDAQ bilet dağıtımı olduğunu da unutmayın. Dağıtım eğiliminin farklı olduğundan şüpheliyim.

DÜZENLEME 2: Fannie May ve Freddie Mac’in 2008’de sahte hisseler kullanılarak kısa saldırılarla öldürüldüğüne dair kanıt: bildiri. Tam olarak GME’ye yapmaya çalıştıklarını düşündüğüm şey.

DÜZENLEME 3: Birçok kişi “wsb abonesi başına 3 hisse” meselesine takıldı. Birçok hesabın bot olduğunu biliyorum, kasıtlı olarak bu sayıyı küçümsüyordum. Perakendenin sahip olduğunu düşündüğüm toplam miktarı değiştirmeden bunu yansıtmak için “yasal abone” başına 10 hisse ayarladım.

DÜZENLEME 4: Twitter’da gördüklerim, “Tüm finansal sistemi havaya uçuracak kadar büyük bir şey.” Dediğimde biraz fazla abartılı yorumlandığımı düşündürüyor.“Çamur kulübelerine geri dönmeyeceğiz millet. Bu, kısa bir süre için gerçekten yıkıcı olabilir ve bazı firmaların likidite sorunlarıyla karşılaşmasına neden olabilir ve muhtemelen bazılarını iflas ettirebilir. Hayat devam edecek ve düzenleyicilerin ve hükümetin devreye girip gerekirse insanları koruyacağından eminim. Umarım bunun tekrar olmasını önlemek için ileriye dönük menkul kıymetler yasalarını uygulamaya daha fazla dikkat ederler.

Author

27 Comments

1. Gürbüz Reply

Edirne merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, şukuladım 01-02-2021 02:13:42

2. Bu konu : ” Bunun buraya ait olduğunu düşündüm ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz cidden güzel, face de paylaştım , hatice – 231

3. Isparta dan kimler var. Bunun buraya ait olduğunu düşündüm . Slm siteniz cidden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , ali – 390

4. Siirt merkezden ben doruk. Mrb web siten gerçekten mükemmel, teraziye tıkladım 01-02-2021 06:03:35

5. Merhabalar web siten inanılmaz güzel, twitter da paylaştım

6. Gürbüz Reply

Yalova dan kimler var. Bunun buraya ait olduğunu düşündüm . Selam herkese web siten harbiden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 171

7. Elazığ dan kimler var. Bunun buraya ait olduğunu düşündüm . Mrb sayfa inanki çok güzel, twitter da paylaştım , gaye – 290

8. Siirt merkezden ben doruk. Slm paylaşımınız vallaha dikkat çekici, sağolun 01-02-2021 10:38:30

9. Muğla dan kimler var. Bunun buraya ait olduğunu düşündüm . selam arkadaşlar paylaşımınız inanki güzel, facebookta paylaştım , Emine – 309

10. Selam sayfan gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım

11. Rize merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siteniz inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 03-02-2021 20:23:28

12. Bu konu : ” Bunun buraya ait olduğunu düşündüm ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz inanılmaz hayran edici, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 1

13. Aydın merkezden ben memo. Selamın aleyküm siteniz cidden dikkat çekici, face de paylaştım 05-02-2021 19:49:34

14. Merhaba paylaşım ciddiyim mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

15. Bu konu : ” Bunun buraya ait olduğunu düşündüm ” çok güzel. Mrb paylaşımınız vallaha dikkat çekici, teşekkürler , mehmet – 200

16. Iğdır merkezden ben . Merhaba web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım 17-02-2021 14:15:31

17. Bu konu : ” Bunun buraya ait olduğunu düşündüm ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler , – 99

18. Amasya merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 28-02-2021 07:48:25

19. elif yılmaz Reply

Kayseri merkezden ben elif yılmaz. Slm siteniz harbiden dikkat çekici, tebrikler 10-03-2021 12:09:29

20. Antalya merkezden ben Hasan. Merhaba web siteniz vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım 14-03-2021 01:56:44

21. Isparta merkezden ben gaye. Selam herkese sayfa gerçekten güzel, saolun 26-03-2021 01:06:37

22. Giresun dan kimler var. Bunun buraya ait olduğunu düşündüm . Mrb sayfa vallaha çok güzel, teşekkürler , mehmet – 219

23. Bayburt merkezden ben ali. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha güzel, twitter da paylaştım 01-04-2021 07:20:27

24. Bu konu : ” Bunun buraya ait olduğunu düşündüm ” çok güzel. Mrb web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, saolun , ahmet – 326

25. Tokat merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siten gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 06-04-2021 13:32:46

26. Mrb paylaşım ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link