Kategoriler
Genel

Bunun hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum, ama benim adım Joe ve ben bir Köle’yim.

Güneş doğmadan (05:00) önce her gün irademle uyanıyorum ve saat 7 veya 20’ye kadar eve gitmediğim bir işe 2 saat sürüyorum. Kazandığım para kira, yemek ve ulaşım için yeterli değil. Kölelerin eskiden bedavaya aldıkları şeyler.

Bütün gün tavır alıyorum .. bana sadece onlara hizmet etmek için var olan ve kendi hayatımın girmesine izin verilmediğim bir robotmuşum gibi davranan insanlar demek. Bunu her gün hatırlıyorum … hayatımın bana ait olmadığını. Kişisel hayatımın anlamsız olması.

Kendi evim olmasına izin verilmiyor. Bir yerde uyumama hakkı için başkasına para ödemek zorundayım.

Kendi kız arkadaşım olmasına izin verilmiyor, çünkü adam zengin olmadığı sürece bağımsız olmaları ve yalnız yaşaması gerektiği öğretildi. Çoğunlukla köle olmakla meşguller ve eğer yapsaydım haftada 60 saatten fazla çalıştığım ve iş için hazırlandığım ya da geri kalanını uyuduğum için onu görme hakkım olmazdı.

Çocukluğumun büyük bir kısmını okulumda oturup irademe göre geçirdim … sadece ömür boyu başkaları için zorla çalıştırılmak üzere eğitim almak için mi?

Buradaki komplo nedir? Komplo, çoğu insanın içinde yaşadıkları gerçeği tanımayı reddetmesidir. Bu gerçek fiziksel köleliktir. Köle koyduğunuz efendiyi seçmenize izin verilen bazı şeyler olması, farklı olan tek şeydir.

Eskiden kendimi bu konuda düşünerek kızdırırdım … sadece kendimi “Kapa çeneni!” zihnimde defalarca … Hayata özgür bir insan olarak bakmak için sonsuz sayıda yol bulurdum, ama değilim. Tanıdığım çoğu insan değil. Bu dünyadaki her ülke için geçerli.

Ben bir köleyim. Kendimi özgür bırakamam. Ama ben istekli bir köle değilim. ASLA istekli bir köle olmayacağım. Vücuduma ve aklıma günün çoğunda sahip olabilirsiniz, ancak sağduyuya sahip olamazsınız. bu benim olacak ve sağduyu bana bunun Kölelik olduğu konusunda bir yol olmadığını söylüyor.

“Bunun hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum, ama benim adım Joe ve ben bir Köle’yim.” için 26 yanıt

Uşak merkezden ben banu. Slm paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun 19-04-2020 15:15:29

Balıkesir merkezden ben Emine. Merhaba bu web sitesi harbiden güzel, face de paylaştım 19-04-2020 22:50:31

Kırıkkale merkezden ben gaye. Selamın aleyküm paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 20-04-2020 03:11:57

Niğde merkezden ben elif yılmaz. Merhaba web siten gerçekten hayran bıraktı, facebookta paylaştım 26-04-2020 16:05:21

Manisa merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, saolun 26-04-2020 20:19:33

Kırşehir merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, şukuladım 27-04-2020 00:39:49

Kırşehir merkezden ben ziya. Selam paylaşımınız valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 30-04-2020 10:56:24

Edirne merkezden ben banu. Selamlar paylaşımınız inanılmaz hayran edici, teşekkürler 30-04-2020 13:24:34

Van merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, teşekkürler 30-04-2020 18:10:35

Erzincan merkezden ben Aylin. Mrb siteniz vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım 14-05-2020 08:33:32

Kırıkkale merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşım yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım 22-05-2020 09:20:56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir