Son on yılda, şehirlerimizin çoğu ulaşım altyapılarında ilginç gelişmeler kaydetti. Şöyle ki, büyük şehirler otoyollar inşa ettiler, çoğunlukla şehirleri çevreleyen erişim otoyollarını kontrol etti.

Winnipeg – Çevre Yolu; erişim kontrol edilmedi ve 1950’lerde inşa edildi, ancak birkaç değişiklik, ülkenin geri kalanından 650.000 insanı boğabilir.

Regina – Regina Bypass; son birkaç yıl içinde inşa edilen, ağırlıklı olarak kontrol edilen erişim.

Saskatoon – Circle Drive; şehri, birkaç otoyol bölümünü ve bazı doğal engelleri keser. Son on yılda önemli ölçüde yükseltildi.

Calgary – Taşlı Yol; YENİ

Edmonton – Anthony Henday Drive; YENİ

Vancouver – Karayolu 1 ve Karayolu 99; bu yolları kapatırsanız halk izole edilebilir.

Oradan anladığım şey, ana akım medyadan hükümetin otoyollar inşa etmesi için çok fazla baskı var gibi görünüyor. Benim endişem, bu çevre yollarının veya dar noktaların, örneğin bir pandemi durumunda nüfusun geniş kesimlerini kapatmak için kullanılabilmesidir.

Author

11 Comments

1. Bu konu : ” Burada Batı Kanada’dan kimse var mı? Şehirlerimizle ilgili ilginç bir şey fark ettim … ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, tebrikler , hatice – 90

2. Siirt merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 14-03-2021 16:53:41

3. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Burada Batı Kanada’dan kimse var mı? Şehirlerimizle ilgili ilginç bir şey fark ettim … ” çok güzel. Slm paylaşımın vallaha mükemmel, face de paylaştım , elif yılmaz – 160

4. Bursa dan kimler var. Burada Batı Kanada’dan kimse var mı? Şehirlerimizle ilgili ilginç bir şey fark ettim … . Merhaba sayfan ciddiyim dikkat çekici, şukuladım , banu – 132

5. Bu konu : ” Burada Batı Kanada’dan kimse var mı? Şehirlerimizle ilgili ilginç bir şey fark ettim … ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım , ali – 193

6. Merhaba herkese bu web sitesi inanki güzel, sosyal medyada paylaştım

7. Slm paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

8. Bu konu : ” Burada Batı Kanada’dan kimse var mı? Şehirlerimizle ilgili ilginç bir şey fark ettim … ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız harbiden güzel, face de paylaştım , gaye – 316

9. Tunceli dan kimler var. Burada Batı Kanada’dan kimse var mı? Şehirlerimizle ilgili ilginç bir şey fark ettim … . selamun aleyküm bu web sitesi vallaha billaha çok iyi, facebookta paylaştım , ziya – 163

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link