Kategoriler
Genel

Burada, bunu takdir edeceğinizi düşündüm

Stuart Scott Konuşmamız başına 5G “Starlink” gelmiş geçmiş en büyük yapı. Boeing 2.956; 1.972 Düşük yörünge 5G uydularında Spire Global, yer tabanlı 5G sistemleri tarafından kullanılan aynı fazlı dizi antenlerini kullanacak, yani her 5G cihazında yoğun mikrodalga radyasyonunun sıkı odaklanmış ışınlarını gönderecek ve uyduya radyasyon. Aşamalı dizi antenler, 4 inç x 4 inçlik bir matriste düzenlenebilen hedeflere bir enerji ışını çekmek için birlikte çalışan yüzlerce küçük anten kümesidir. Üretilen mikrodalga ışınlarının duvarlardan ve insan vücudundan geçebilecek kadar güçlü olduğu söylenir.

Mobil cihazlarda 5G fazlı dizi antenlerin etkili radyasyon gücü, mevcut 4G teknolojisinden 10 kat daha güçlü olacak ve hiç kimse maruz kalmayacaktır. 5G kirişleri de yeni bilgisayar ekipmanı, otomobiller ve ev aletlerinden alınacak ve iletilecektir; Ev / ofis Wi-Fi hub’larının 5G telefonlardan 15 kat veya 4G’den 150 kat daha güçlü mikrodalga ışınları kullanmasına izin verilecektir. Arthur Firstenberg “Sıradan bir elektromanyetik alan vücuda girdiğinde, yüklerin hareket etmesine ve akımların akmasına neden olur, ancak çok kısa elektromanyetik darbeler vücuda girdiğinde [5G], başka bir şey olur: hareketli yüklerin kendileri elektromanyetik alanı yeniden yayan ve vücuda daha derin gönderen küçük antenler haline gelir.Bu yeniden yayılan dalgalara Brillouin öncülleri denir. Dalgaların gücü veya fazı yeterince hızlı değiştiğinde önemli hale gelirler. 5G muhtemelen her iki gereksinimi de karşılayacaktır. Bu, verdiğimiz güvencenin, bu milimetre dalgalarının vücuda nüfuz edemeyecek kadar kısa olduğu doğru değil. ” nerede yaşadığınız önemli değil 5G sizi her yerde ışınlayacaktır. Bu test edilmemiş yeni 5G sistemi, günde 24 saat milimetre büyüklüğünde, iyonlaştırıcı olmayan radyasyona sahip herkesi ışınlayacaktır. DÜNYAYA NE YAPACAK? Dünya’nın elektromanyetik zarfı – manyetosfer – büyük ölçüde kirlenecek. 80 GHz spektrumu kapsayan milyonlarca darbeli, modüle edilmiş dijital sinyal, her biri Dünya yüzeyine yönlendirilmiş çok sayıda lazer benzeri ışın yayan on binlerce uydu tarafından manyetosferde gece gündüz yayılacaktır. Bunun birkaç tür etkisi olacaktır: (a) yere gelen doğrudan radyasyon; (b) küresel elektrik devresinin kirlenmesi; ve (c) manyetosferin kendisinin değiştirilmesi. Doğrudan radyasyon. 2001 yılında Ukraynalı bilim adamları, aşamalı dizi antenleri kullanarak düşük yörünge iletişim uyduları tarafından milimetre dalgalarının kullanılmasına karşı uyardı. “Canlı bir hücrenin gözlemlenen daha yüksek rezonans frekansları, [these] frekansları, ”diye yazdılar. “Bu uydular tarafından oluşturulan güç yoğunlukları ve radyasyon süresi, canlı hücrelerde değişimi indükleyen enerjisel dozları önemli ölçüde aşacaktır (on veya daha fazla büyüklükte – bu tür bir ışınlama tüm yaşam boyunca mümkündür)… Bunun olumsuz sonuçları olabilir. hücre yapılarındaki ve fizyolojik süreçlerdeki değişiklikler, genetik değişiklikler ve psikofizyolojik koşulların ve davranışların değiştirilmesi olabilir. ”[1] Manyetosfer üzerindeki etkiler. Dünya’nın manyetosferi zaten 50 ve 60 Hz ve harmoniklerini elektrik hatlarından taşıyor. Güç hattı harmonik radyasyonu (PLHR) olarak bilinen bu fenomen kapsamlı bir şekilde incelenmiştir.[2],[3] Güç hattı radyasyonu manyetosfere ulaştığında, binlerce kez güçlendirilir ve Van Allen kayışları ile etkileşime girer, onları yeryüzüne yağan elektronları boşaltır, atmosferin elektriksel özelliklerini değiştirir. Bu sadece fırtına sıklığını arttırmakla kalmaz,[4] ancak tüm canlıların uydurulduğu Schumann rezonanslarının değerlerini değiştirebilir.[5] Dr. Robert O. Becker 1985 yılında “Elektrik sisteminin sürekli genişlemesi dünyadaki tüm yaşamın yaşayabilirliğini tehdit ediyor” diye yazdı.[6] Alt manyetosferde bulunan on binlerce uydu, tüm yaşam için daha büyük bir tehdit olacaktır. Küresel elektrik devresi üzerindeki etkiler. Bir elektrik akımı her zaman iyonosferden, adil havalarda Dünya’ya, Dünya’dan akar ve gök gürültülü fırtınalarda iyonosfere geri döner. Bugün atmosfer fizikçileri tarafından incelenen bu küresel devre ilk olarak MÖ dördüncü yüzyılda tanımlanmıştır. Sarı İmparatorun Dahiliye Klasiğinde: “Saf Yang cenneti, bulanık Yin ise dünyayı oluşturur. Dünyanın Qi’si yükselir ve bulutlara dönüşürken, cennetin Qi’si iner ve yağmura döner. ” Tayvan’daki Ulusal Merkez Üniversitesi’nde ve Geleneksel Çin Tıbbı Shangai Üniversitesi, Fujian Geleneksel Çin Tıbbı Enstitüsü’nde ve Çin’in başka yerlerinde, bilim adamları, gökten Dünya’ya akan ve meridyenlerimiz aracılığıyla dolaşan Qi denilen maddenin bize verdiğini onaylıyorlar. yaşam ve sağlık, elektriktir.[7] İyonosfer her zaman ortalama 300.000 volta kadar şarj edilir ve her birimizden akan küresel elektrik devresine güç sağlar. Elektrik hattı radyasyonu, Dünya yüzeyinden iyonosfere giderken çok zayıftır. Buna karşılık, planlanan binlerce 5G uydusu iyonosferde bulunacak ve radyasyonlarının tüm gücünü üzerinde çalışacaktır. Global elektrik devresini, tüm yaşamı yok etmeden milyonlarca tam güç, darbeli, modüle edilmiş elektronik sinyal ile kirletemezsiniz. 2019’da en az sekiz şirket ve hükümet, her biri 150 ila 42.000 uydudan filo göndermek için yarışıyor. ABD merkezli SpaceX’in 42.000 uydu için planları var, zaten ayda bir, ayda iki kez 60 fırlatıyor ve bir seferde 120 fırlatabilecek daha büyük bir roket geliştiriyor. 420 uydu yörüngede olduğunda, onları açmayı planlıyor. İngiltere merkezli OneWeb’in 5.260 uydusu için planları var ve Ocak 2020’de başlayan her üç ila dört haftada bir seferde 30 başlatmayı planlıyor. 2020’nin sonunda, onları açmayı planlıyor. Kanada’da bulunan Telesat’ın 512 uydu için planları var ve 2021’de hizmete girmeyi planlıyor. Amazon’un 3.236 uydu için planları var ve 578 yörüngede olur olmaz hizmete başlamayı planlıyor. Lynk’in “birkaç bin” uydu için planları var ve 2023’te hizmete girmeyi planlıyor. Facebook’un binlerce uydu için planları var, ancak planlarını halka açıklamadı. Rus Uzay Ajansı Roscosmos’un 2022-2026 yılları arasında konuşlandırılması planlanan 640 uydusu var. Çin devletine ait bir havacılık şirketi olan Aerospace Science and Industry Corp., 2022 yılına kadar 156 uydunun planlanmasını planlıyor. hem SpaceX hem de OneWeb gazyağı yakar. Uzayda gazyağı yakmak, stratosferde biriken müthiş miktarlarda siyah kurum üretir. Siyah karbon o kadar fazla güneş enerjisi emer ki küresel ısınmaya katkısı birim kütle başına karbondioksitten iki milyon kat daha fazladır. SpaceX’in Falcon Heavy roketinin yılda sadece 35 lansmanı, bir yılda dünyanın bir milyar arabasının ürettiği ısınma miktarına eşit miktarda ısınma üretecektir. 2012 yılında yılda çok daha küçük gazyağı yakan roketlerin fırlatılmasıyla 2012 yılında yapılan Aerospace Corporation’dan Martin Ross’un tahminlerinden tahmin ediyorum. (M.N. Ross ve P.M. Sheaffer, “Roket motor emisyonlarının neden olduğu ışıma zorlaması,” Dünya’nın Geleceği 2: 177-196 (2014)).

Ross’un işaret ettiği gibi, siyah kurum sorunu farklı bir yakıt türü kullanılarak çözülebilir veya en azından azaltılabilir. Ancak radyasyon problemi tanım gereği çözülemez, çünkü radyasyon üründür. Bu şirketlerdeki karar vericiler ve yatırımcıların ateşle oynadıklarını ve önümüzdeki iki yıl içinde yapmayı planladıkları şeyin ölümcül sonuçları olacağını anlamaları gerekir.

“Burada, bunu takdir edeceğinizi düşündüm” için 40 yanıt

Aksaray merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfa vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım 19-04-2020 09:26:30

Bolu merkezden ben gaye. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 19-04-2020 09:26:34

Kırklareli merkezden ben ali. Selamlar paylaşımınız inanki hayran edici, tebrikler 19-04-2020 09:29:41

Batman merkezden ben ali. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, teşekkürler 19-04-2020 09:30:24

Ağrı merkezden ben ziya. Selam sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 19-04-2020 09:30:35

Adıyaman merkezden ben banu. Selamlar web siteniz inanki dikkat çekici, şukuladım 19-04-2020 09:31:41

Balıkesir merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımın harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 19-04-2020 09:31:44

Sakarya merkezden ben banu. Selamlar web siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler 19-04-2020 09:33:47

Malatya merkezden ben Aylin. Merhabalar sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 19-04-2020 09:33:49

Uşak merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha hayran edici, tebrikler 19-04-2020 09:38:08

Batman merkezden ben banu. Merhaba web siten vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 20-04-2020 17:07:37

Erzurum merkezden ben banu. Mrb sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 08-05-2020 12:45:53

Mardin merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 08:33:57

Ankara merkezden ben ziya. selamun aleyküm web sitesi yeminle hayran edici, tebrikler 24-05-2020 22:14:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir