Burada, Save The Children ile kişisel bir deneyimi olan var mı?

2008 civarında yaklaşık 3 aydır işsizdim ve çaresizdim. Arkadaşım ve ben verandamızdaydık ve bizi tuval çalışması için işe almak isteyen “yeni bir işletme” ile iletişime geçtik. Bize politik eylem vb, çalışmanın bir yolu olduğu kadar İyilik Yapmanın bir yolu olarak sunuldu.

Anlaşıldı, çalıştığımız organizasyon “Save The Children” idi ve kapı kapı dolaşıp Everyman’den para istiyordu. Bize hiçbir hazırlık yapılmadı, sadece örgütün meşruiyetini “kanıtlayan” birkaç belge verildi. (çoğunlukla sadece ilişkili kurumsal kuruluşların / siyasi partilerin logoları) O zaman bile bunun bir dolandırıcılık veya kara para aklama olduğunu varsaydım.

İnsanlar, kışın soğuğunda asgari ücretli bir işle ve örgüte güven duymadan BENİM için üzülürler. Çaresizliğimi görürler ve beni oradan uzaklaştırmak için nakit verirler ya da adı duyarlar ve hemen çek defterini alırlar. 5-6 kişilik ekibimiz her gün nasıl ödeme yaptıklarına bağlı olarak yaklaşık 500 $ çekerdi. Çekler doğrudan kuruluşa gidecekti, ancak nakit bağışlarla ilgili herhangi bir evrak işi yoktu. Doğrudan zarfı kanalizasyona atmam ve parayı cebe atmam söylendi.

İşletme mahallemde yaklaşık 3 ay küçük bir ofis kiraladı, sonra öylece ortadan kayboldu. O zamanlar kabataslak olduğunu varsaymıştım, çünkü kabataslak lol gibi geliyor. İsmin kendisi son derece belirsiz ve manipülatiftir. Tabii ki herhangi bir düzgün insan onları kurtarmak ister.

Yaklaşık 10 yıl ileri sar ve kuruluşun Ghislaine Maxwell ile bağlarını görmeye başladım. Şaşırmadım. Bir başka ilginç haber: Hikayem, les wexner tarafından yönetilen bir şehir olan Columbus Ohio’da geçiyor.

Başka birinin bu hayır kurumuyla deneyimleri olup olmadığını veya hayır kurumunun kendisiyle ilgili ek bilgileri olup olmadığını merak ediyorum.

“Burada, Save The Children ile kişisel bir deneyimi olan var mı?” üzerine 20 yorum

1. Diyarbakır merkezden ben ahmet. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 21-08-2020 12:07:07

2. Isparta merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siteniz cidden hayran edici, facebookta paylaştım 21-08-2020 17:37:52

3. Kütahya merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, tebrikler 28-08-2020 11:59:42

4. Hatay merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web sitesi vallaha güzel, twitter da paylaştım 03-09-2020 01:48:11

5. Siirt merkezden ben Emine. Merhaba herkese paylaşımınız cidden güzel, linkedinde paylaştım 08-09-2020 20:30:46

6. Zonguldak merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese bu web sitesi cidden mükemmel, teşekkürler 14-09-2020 12:33:36

7. İstanbul merkezden ben Aylin. Merhabalar web siten gerçekten çok iyi, şukuladım 02-10-2020 10:02:24

8. Aksaray dan kimler var. Burada, Save The Children ile kişisel bir deneyimi olan var mı? . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , memo – 202

9. Bu konu : ” Burada, Save The Children ile kişisel bir deneyimi olan var mı? ” çok güzel. Slm sayfan harbiden hayran bıraktı, sağolun , ziya – 353

Yorum yapın