https://en.wikipedia.org/wiki/Bystander_effect

seyirci etkisiveya seyirci ilgisizliği, bir sosyal psikolojik Diğer insanlar varken bireylerin bir mağdura yardım etme olasılığının düşük olduğunu belirten teori

Bystander Etkisinin oldukça açık örnekleri var, örneğin Q, Trump’ın arka planda “bataklığı boşaltmak” için her şeyi yaptığını ima ediyor ve bu da yönetimdeki statükodan hasta olan insanların büyük bir yüzdesini “birisi” olarak kayıtsız kılıyor. yoksa zaten bir şeyler yapıyor, sadece bekleyip göreceğim “. 4 yıldır pek çok insan, klinik olarak yozlaşmış sistemi çökerten birisine, sadece bu sistemin yüzünde bir kez daha bok olacağına dair umut besliyor.

2021’de insanların büyük çoğunluğu için daha kolay bir yaşam tarzına sahip olmadığımız bir sır değil. İnsanların rahat olması, sonucu kontrol etmede doğrudan bir girdiye sahip olmadıkları birçok duruma karşı kayıtsız kalmalarına neden olur ve yabancılarla daha az fiziksel sosyallik gibi başka şekillerde kendi kararlarını çok dar bir alanda bırakır.

Ayrıca, bu denizaltının “uzaylılar, bigcock ve UFO’lar” hakkında konuşmaya geri dönmesini istiyorsanız, o zaman ya kayıtsız olmayı bırakın ya da acınası olmayı bırakın ve kendiniz yapın.

Anında dünya çapında bilgi paylaşma yeteneğimizin olduğu bu çağda, pek çok insanın şu anda insanlığın bildiği bilinen en büyük yolsuzluk ve komplocular ağından bahsetmesini beklemelisiniz (insanlık bizim gibi yalvarıyor, Mick Foley değil).

Author

16 Comments

1. Selam sayfanız vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım

2. Merhaba web siteniz ciddiyim çok güzel, linkedinde paylaştım

3. Bu konu : ” Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı ” çok güzel. Mrb web siteniz gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 316

4. Bu konu : ” Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı ” çok güzel. Selam web sitesi ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım , Emine – 412

5. Selamın aleyküm siteniz cidden hoşuma gitti, tebrikler

6. Bu konu : ” Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı ” çok güzel. Selam herkese siten harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler , ziya – 358

7. Adıyaman merkezden ben Emine. Mrb sayfa valla çok hoşuma gitti, teşekkürler 05-02-2021 11:09:28

8. Bu konu : ” Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı ” çok güzel. Slm bu web sitesi gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım , hatice – 88

9. Slm paylaşım vallaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım

10. Kütahya dan kimler var. Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı . Selam web siteniz inanılmaz hayran edici, sosyal medyada paylaştım , memo – 96

11. Niğde merkezden ben banu. Merhabalar paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 11-03-2021 15:57:04

12. selam arkadaşlar siteniz inanki hoşuma gitti, teraziye tıkladım

13. Bu konu : ” Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim hayran edici, saolun , hatice – 40

14. Bu konu : ” Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı ” çok güzel. Selamlar siteniz cidden hoşuma gitti, tebrikler , memo – 182

15. Aksaray dan kimler var. Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı . Selam herkese paylaşımınız cidden mükemmel, face de paylaştım , ahmet – 393

16. Bu konu : ” Bystander Etkisi ve toplumdaki yaygınlığı ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi inan ki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , hatice – 93

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link