Kategoriler
Genel

CDC, Amerika Birleşik Devletleri ve Orta Amerika'da ikinci bir Coronavirüs örtbas etmeyi umuyor

CDC, başka bir nCoV'nin muhtemelen ABD ve Orta Amerika'ya yayıldığı bilgisi panik yaratacağından, özellikle grip mevsimi sırasında grip benzeri semptomlar yaygınlaştığından korkuyor. Bilinen hiçbir ölüm yoktur, ancak bilinen tüm hastalar 50 yaşın altındadır.

11 Ocak 2020'de Orlando, Florida bölgesinde bilinmeyen bir hastalığa yakalanan bir hasta. Bu, bilinen tüm hastalar devletten ayrılmadan önce ilk hafta içinde Orlando bölgesindeki en az 2 hastaya toplum tarafından yayıldı ve en az 5 vakaya neden oldu. Bazı hastalar kendi ülkelerine dönmeden önce Orta Amerika'ya gitti. Hastalık daha sonraki bir hasta 20 Ocak'ta Tampa bölgesindeki doktora başvuruncaya kadar keşfedilmedi.

Başlangıçtan sonraki 24 saat içinde semptomlar arasında laringeal tahriş öksürüğü ile işaretlenen solunum sorunları, bazen faringeal refleks, tutarsız dalgalanan vücut ısısı (96-103 ° F arasında), kusma ile çakışan büyük mide bulantısı, küçük oranda bağlantılı laringofarenks tahrişinden büyük oranda ateş, genel halsizlik ve artraljiye bağlı (not, boğazda ağrı genellikle ilk başta bildirilmez ve öksürükten sonra tükenme olabilir) ve yüksek / düşük ateş tepkileri ve dehidratasyon gibi semptomlar. Daha sonra semptomlar, muhtemelen sokulan bir türden büyük ısırık yaraları gelişen iki hastada karmaşıktı. Bu belirtilere sahipseniz, lütfen bir doktora başvurun ve hastaneye gitmenizi mi yoksa kendi karantinaya almanızı mı istediklerini sorun.

Hastaların aşağıdaki durumlarda bulaşıcı olduğuna inanılmaktadır: Florida (özellikle Tampa Bay ve Orlando / Disney World / Universal Studios alanları, ancak diğer alanlar ziyaret edilmesine rağmen), Texas, Washington State, Ohio, California. Hastalar da bulaşıcı bir dönemde aşağıdaki ülkelere seyahat ettiler: Belize, Honduras (Roatan ve La Ceiba), Meksika (Quintana Roo ve Yucatan), Birleşik Krallık (Galler ve Batı İngiltere), Kanada (Britanya Kolumbiyası, Ontario, Quebec). Orlando tema parklarına yüksek trafiğe sahip diğer konumlar henüz keşfedilmemiş vakalardan dolayı gelişmiş olabilir, ancak şu andan itibaren böyle bir teoriyi destekleyecek hiçbir bilgi yoktur. Hastalığın hem semptomlar gösterilmeden önce hem de semptomlar durduktan kısa bir süre sonra bulaşıcı olabileceğine inanılmaktadır, ilk ve son vaka muhtemelen aynı hastadan semptomları bildirmeden önce ve sonra yayılmaktadır.

“CDC, Amerika Birleşik Devletleri ve Orta Amerika'da ikinci bir Coronavirüs örtbas etmeyi umuyor” için 24 yanıt

Kahramanmaraş merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfanız ciddiyim dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 14-02-2020 06:57:04

İstanbul merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun 17-02-2020 11:10:36

Çankırı merkezden ben ali. Merhabalar bu web sitesi cidden güzel, teraziye tıkladım 21-02-2020 14:06:38

Karabük merkezden ben mehmet. Selam sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 02-03-2020 10:38:08

Çorum merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfan cidden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 04-03-2020 07:22:04

Tekirdağ merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha güzel, şukuladım 10-03-2020 18:53:58

Tekirdağ merkezden ben Aylin. Selam siten inanılmaz hayran bıraktı, sağolun 13-03-2020 04:35:54

Ağrı merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 18-03-2020 05:24:00

Giresun merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımın inan ki hayran edici, saolun 28-03-2020 19:25:47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir