✅ Bu:

BEN: CDC, zaten Covid kapmışsam dürtmeli miyim?

CDC: “Evet, zaten COVID-19’unuz olup olmadığına bakılmaksızın dürtülmelisiniz. Bunun nedeni, uzmanların COVID-19’dan iyileştikten sonra tekrar hastalanmaktan ne kadar süre korunduğunuzu henüz bilmemeleridir.”

ME: Oh, tamam, doğal bağışıklığın ne kadar sürdüğünü bilmiyoruz. Anladım. Peki, dürtme kaynaklı bağışıklık ne kadar sürer?

CDC: “COVID-19 dürtmeleriyle ilgili hâlâ öğrendiğimiz çok şey var ve CDC sürekli olarak kanıtları gözden geçiriyor ve rehberliği güncelliyor. Dürtülenler için korumanın ne kadar sürdüğünü bilmiyoruz.”

BEN: Tamam… ama bir saniye bekle. Dürtme ihtiyacımın nedeninin doğal bağışıklığımın ne kadar sürdüğünü bilmememiz olduğunu söylediğini sanıyordum, ama görünüşe göre dürtme bağışıklığının ne kadar sürdüğünü de bilmediğimizi söylüyorsun. Peki, dürtme bağışıklığı, doğal bağışıklığımdan tam olarak nasıl daha iyi?

HKM: …

BEN: Ah… tamam. Ancak, doğal bağışıklığın yıllarca veya on yıllarca sürebileceğini öne süren bir sürü çalışma yok mu?

CDC: Evet.

NEWYORKTIMES: “Yeni bir araştırmaya göre yıllar, hatta on yıllar.”

BEN: Ah. Yani doğal bağışıklık, dürtme bağışıklığından daha uzun sürebilir mi?

CDC: Muhtemelen. Asla bilemezsin.

BEN: Tamam. Eğer dürtme yaparsam, bu hastalanmayacağım anlamına mı geliyor?

BRİTANYA: Hayır. Şu anda mevsimsel bir artışa giriyoruz ve enfeksiyonlarımızın ve hastaneye kabullerimizin yaklaşık yarısı insanları dürttü.

BEN: CDC, bu doğru mu? ABD’de dürtme yaptıktan sonra Covid’e yakalanan çok insan var mı?

CDC: Çığır açan vakaları takip etmeyi bıraktık. Gönüllü ilerleme raporlarını kabul ediyoruz, ancak onları dışarıda aramıyoruz.

ME: Bu, biri hastaneye Covid ile gelirse, dürtüldükleri için onları takip etmediğiniz anlamına mı geliyor? Sadece BM’nin dürttüğü Covid vakalarını mı takip ediyorsunuz?

CDC: Bu doğru.

BEN: Ah, tamam. Hmm. Pekala, dürttükten sonra hâlâ hasta olabiliyorsam, bunun bana nasıl bir faydası olacak?

CDC: Asla hastalanmayacağınızı söylemedik. Ciddi hastalık veya ölüm riskinizi azaltacağını söylemiştik.

BEN: Ah, üzgünüm. Pekala, ciddi hastalık veya ölüm şansımı tam olarak ne kadar azaltır.

CDC: “Tam olarak” bilmiyoruz.

BEN: Ah. O zaman ne kadar risk azalması olduğuna dair en iyi tahmininiz nedir?

CDC: Bilmiyoruz, tamam mı? Sonraki soru.

BEN: Um, eğer sağlıklıysam ve dürtmek istemiyorsam, almam için bir sebep var mı?

CDC: Evet, kolektif için.

ME: Kolektif benim dürtmemden nasıl yararlanır?

CDC: Çünkü virüsü, hastalanıp ölebilecek başka birine bulaştırabilirsiniz.

ME: Dürdürülen bir kişi virüsü başka birine bulaştırabilir mi?

BEN: Yani dürtülürsem virüsü başka birine bulaştırabilir miyim?

BEN: Ama az önce dürtmemin sebebinin virüsü yaymamı engellemek olduğunu söylediğini sanıyordum? Hala Covid’i yakalayıp dürttükten sonra yayabiliyorsam bu nasıl bir anlam ifade eder?

CDC: Bunu boşver. Diğer bir şey ise, dürtmeden kalırsanız, virüsün dürtme korumasından kaçan bir türe dönüşerek tüm dürten insanları riske atma olasılığı vardır.

ME: Yani dürtme, virüsün mutasyona uğramasını mı engelliyor?

CDC: Hayır.

ME: Yani dürtülmüş insanlarda hala mutasyona uğrayabilir mi?

BEN: Bu kafa karıştırıcı görünüyor. Eğer dürtme mutasyonları durdurmuyorsa ve enfeksiyonları durdurmuyorsa, o zaman dürtmem daha ölümcül bir türün dürtmeden kaçmak için evrimleşmesini önlemeye nasıl yardımcı olur?

CDC: Dinlemiyorsun, tamam mı? Sonuç olarak: dürtmediğiniz sürece, dürtülmüş insanlar için bir tehdit oluşturuyorsunuz.

BEN: Ama ne tür bir tehdit??

CDC: Ciddi bir Covid vakası alıp muhtemelen ölebilecekleri tehdidi.

BEN: Beynim ağrıyor. SADECE dürtmenin insanları Covid’e yakalanmaktan alıkoymadığını, ciddi bir vakayı veya ölümü önlediğini söylememiş miydin? Şimdi öyle görünüyor ki, dürtülmüş insanların, dürtmeden sonra bile, sadece dürtmemiş bir kişiye koşarak Covid’den kolayca ölebileceğini söylüyorsunuz! Hangisi??

CDC: İşte bu, şimdi kapatıyoruz.

BEN: Bekle! Sadece tüm bunları anladığımdan emin olmak istiyorum. Yani, ZATEN Covid’im olsa bile, HALA dürtmeliyim, çünkü doğal bağışıklığın ne kadar sürdüğünü bilmiyoruz ve ayrıca dürtme bağışıklığının ne kadar sürdüğünü de bilmiyoruz. Ve dürttüğünü benden Covid kapmasın diye dürtmeyi de almalıyım, ama dürtmeyi alsam bile, yine de dürten kişiye verebilirim. Ve diğer dürttülen kişi benden ciddi bir Covid vakasını kolayca yakalayabilir ve ölebilir. Tüm bunlara hakkım var mı?

BEN: Hm, merhaba? Kimse Yok Mu?

Çalıntı, beni bilmece 😳👀

…NFboatcaptain75 tarafından gönderildi
[comments]

25 Comments

1. Bu konu : ” CDC lütfen kendinizi açıklayın ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler , ahmet – 384

2. Şanlıurfa dan kimler var. CDC lütfen kendinizi açıklayın . merhaba arkadaşlar sayfanız cidden mükemmel, sosyal medyada paylaştım , gaye – 28

3. Van merkezden ben mehmet. Mrb web siteniz süper ötesi mükemmel, sosyal medyada paylaştım 30-07-2021 12:21:35

4. Erzurum merkezden ben ali. Slm sayfanız vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 30-07-2021 12:24:26

5. Sivas dan kimler var. CDC lütfen kendinizi açıklayın . Merhaba paylaşımın yeminle hayran edici, şukuladım , doruk – 362

6. Kırklareli merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız cidden çok iyi, face de paylaştım 30-07-2021 22:43:12

7. Bu konu : ” CDC lütfen kendinizi açıklayın ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun , ali – 423

8. Nevşehir dan kimler var. CDC lütfen kendinizi açıklayın . selamun aleyküm web sitesi cidden güzel, teraziye tıkladım , emin – 5

9. Bu konu : ” CDC lütfen kendinizi açıklayın ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım , doruk – 54

10. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler

11. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” CDC lütfen kendinizi açıklayın ” çok güzel. Selamlar paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 188

12. Erzurum merkezden ben . Merhabalar web siten gerçekten güzel, face de paylaştım 05-08-2021 20:38:04

13. Şırnak dan kimler var. CDC lütfen kendinizi açıklayın . Merhaba herkese web siteniz inan ki hayran bıraktı, teşekkürler , Aylin – 468

14. Bu konu : ” CDC lütfen kendinizi açıklayın ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , banu – 291

15. Adıyaman dan kimler var. CDC lütfen kendinizi açıklayın . Selam bu web sitesi gerçekten güzel, teşekkürler , gaye – 398

16. Bu konu : ” CDC lütfen kendinizi açıklayın ” çok güzel. Selam herkese web sitesi vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 41

17. Kastamonu dan kimler var. CDC lütfen kendinizi açıklayın . Selam herkese sayfanız yeminle çok iyi, sağolun , Emine – 235

18. Batman merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm web siten inan ki hayran edici, şukuladım 30-08-2021 02:45:53

19. Karaman dan kimler var. CDC lütfen kendinizi açıklayın . Selamlar paylaşımın cidden dikkatimi çekti, sağolun , ali – 353

20. Niğde merkezden ben hatice. Selamın aleyküm paylaşım yeminle dikkatimi çekti, sağolun 21-09-2021 17:47:45

21. Ağrı merkezden ben gaye. Selamlar web siten valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 24-09-2021 19:17:48

22. Karaman dan kimler var. CDC lütfen kendinizi açıklayın . Slm paylaşım inanki çok güzel, saolun , gaye – 343

Write A Comment