Kategoriler
Genel

Cecil Rhodes, ‘Yuvarlak Masa’ Topluluğunu Cizvitlerden modelledi ve Cizvitlere geniş araziler verdi! – Bunlardan biri acımasız diktatör Robert Mugabe’yi doğurdu.

Aşağıdaki alıntılar Cecil Rhodes’dan kitapta geliyor Cecil John Rhodes’un son vasiyeti ve vasiyeti: vasiyetnamenin politik ve dini fikirlerini tanımlayan bazı bölümler ekleyen açıklayıcı notlarla, Cecil Rhodes, W.T. Stead (1902) s. 64, 66: https://archive.org/details/lastwilltestamen00rhodiala_201902

https://en.wikipedia.org/wiki/Round_Table_movement

Sizinle tartışılan fikrimin anahtarının Cizvitlerden organizasyona kopyalanan bir Toplum olduğunu lütfen unutmayın, pratik çözüm, Birleşik Devletler Anayasasının bir diferansiyel oranı ve bir kopyasıdır, çünkü Ev Kuralı veya Federasyonudur ve bunu çözmek için bir kuruluştur, Avam Kamarasında ademi merkeziyet için çalışarak, Dünyanın beşincisi Dr. Tanner tarafından sorulan soruları veya Sayın O’Brien’ın pantolonlarının önemli meselesini tartışmak için vakti yok ve emek sorununun önemli bir mesele olduğunu, fakat emek sorunundan daha derin olanın emek ürünleri piyasası ve İngiltere’nin yerel tüketimi (üretimi) sadece altı milyonu destekleyebileceğinden, denge dünyanın ticaretine bağlıdır. Amerika ile birlikte dünyanın ön plana çıkması için üreticilerinizi boykot etmek için tarifeler oluşturuyor ve bu en büyük soru, çünkü adil oyuna sahip İngiltere’nin dünya için üretim yapması gerektiğine inanıyorum ve Serbest Tüccar olarak dünyaya kadar inanıyorum Onun duygusuna gelince savaşı ilan etmeliyim. Üretimlerinizi boykot etmeye çalışanlarla ticari bir savaş demek istiyorum. Savaşı Amerika ile birlik ve evrensel barış ile bitirebilirsiniz, yani yüz yıl sonra ve Loyola gibi örgütlenmiş, özlemi bir şey yapma arzusu olanların birikmiş serveti ve tarafından yaratılan iğrenç bir sıkıntıyla desteklenen gizli bir toplum zenginliklerinden hangilerine servetlerini bırakmaları gerektiğine dair günlük olarak akıllarına gelen zor soru. Onları çözümle donatırsınız, zihinlerini büyük ölçüde rahatlatır ve kötü kazanılmış veya kalıtsal kazançlarını bir avantaj haline getirirsiniz. “

Kitabın editörü W.T. Stead, bu kitapta Cecil Rhodes’ın Cizvitlerin kurucusu olan Ignyous’u akıl hocası olarak nasıl gördüğü hakkında yorumlarda bulunuyor!

pg. 56: “Bay Rhodes, bir hanedanın kurucusundan daha fazlasıydı. İsa Derneği gibi dünya tarihinde büyük rol oynayan bu yarı-dini, yarı-politik derneklerden birinin yaratıcısı olmayı arzuluyordu. Daha kesin olmak gerekirse, Hanedan’ın iradesinin aracı olarak bir Düzen bulmak istedi, ve yaşarken hem Sezar’ı hem de Loyola olmayı hayal etti. “

pg. 63: ” İngilizce konuşan ırk, Katolik Kilisesi’nin Ignatius Loyola’ya yaptığı her şey için Bay Rodos’ta duruyordu. Rodos, İngilizce konuşan yarışta, tıpkı Kilisenin birliğinin Protestan Reformu tarafından tahrip edildiği gibi, Amerikan bağımsızlığının deklarasyonu ile içsel dağılmalar ve geri tepme ile parçalanan insanlığın ilerlemesi ve yükselmesi için evrilen en büyük enstrümanı gördü . Protestanlar ve Katolikler arasında hiçbir birliğin mümkün olmadığını gören ve bu nedenle tüm enerjilerini Katoliklerin düşmanlarını yok etmeleri için adamış olan Loyola’nın aksine, Bay Rhodes ırkın yeniden birleşmesini sağlamanın mümkün olduğuna inanıyordu. Loyola dışarıda bir Romancıydı. Papa ile Reformculara karşı tereddüt etmeden taraf tuttu. Bay Rodos’un tutumu tamamen farklıydı. Eski bayrağa adanmıştı, ama fikirlerinde Amerikan’dı ve daha sonraki yıllarda bana, başka hiçbir şeyle elde edilemediği takdirde ırkın Yıldızlar ve Çizgiler altında birleşmesini kabul etmek için tereddütsüz hazır olduğunu ifade etti. yol. Monarşiye hiçbir itirazı olmamasına rağmen, tereddüt etmeden Amerikan’ı İngiliz Anayasası’na tercih etti ve yeni başlayanların rehberliği için ortaya koyduğu kitap Amerikan Anayasası’nın bir kopyasıydı. Luther’in Wittenberg’deki kilise kapısına çivilediği tezleri Papa’ya empoze ederek Christendom’un birliğini satın almaya hazır bir Loyola’nın derisinde bir Erasmus ruhunu hayal edin ve Bay Rhodes’ın bakış açısı hakkında bir fikriniz var. “

pg. 83 : “ Rodos’un arkadaşlarına karşı görevlerini kavraması, eski Püritenler kadar belirgin bir etik ve teistik temele dayanmaktadır. Eski bir Roma imparatorunun Cromwell’in Demirci Yanlarından biriyle geçtiğini ve sonuç Ignatius Loyola’nın ayaklarında ortaya çıktığını hayal edebilseydiniz, erkeklerin Cecil Rhodes dediklerinden farklı olmayan bir amalgamınız olurdu. Devlet, İmparatorluk ve tüm konularından hak iddia etme hakkına sahip olduğu en yüksek sadakat düşüncesi, Augustus’ta veya Trajan’da olduğu gibi tamamen gelişmiştir. “

pg. 85/86: “Aklı dine döndü. Kiliselerde hayatın özveriye değecek bir amaç var mıydı? Belki de doğruysa. Ama ya olmasaydı? Katolik Kilisesi’nin sarsıcı temellerini destekleyen Loyola’nın muhteşem kariyerinin çoğunu düşündü ve onları Reformun manevi dinamitiyle sarsılan St.Peter kayası üzerine yeniden kurdu. En iyi adamın hayatına layık bir çalışma vardı. Ama bugünlerde Roma’ya, hatta Hristiyan’a inanan inanç? * Her gün bazı kaşifler Filistin’de bir Mukaddes Kitap metnine zarar veren bazı eski yazıtları Filistin Keşif Fonu’nun raporlarının kesinlikle dayanmadığı sonucuna vardı, ancak burada tartışılması gerekmiyor. “

pg. 139: “Ancak, Rodos’un bu çile tarafından yargılanmaktan korkmak için bir nedeni yoktu. Parian mermerinin en beyazına oyulmuş tertemiz bir aziz ortaya çıkarmıyor. Parlak paslanmaz saflığın başmelekleri olarak değil Onu nüfuzlu, otorite ve itici güçteki statüsünden yargılayarak, başmeleklerin sırasına aitti; ama bir şekilde ilerlemesine neden olan sakat bir kanadı olan gri bir başmelekti. ırk tutkusu ve politik entrika fırtına rüzgarlarının ortasında dolambaçlı bir seyir. Bu konuşmalarda bize ifşa eden adam olan hedefine ulaşmasına yardım ettikleri hariç, amaçlarına o kadar adanmış bir Cizvit ile çaprazlanmış bir başmelek.

Cecil Rhodes, İngiliz Güney Afrika Şirketi’ni ve iki mega tekel olan De Beers Group’u kurdu. De Beers, Rodos 1902’de öldüğünde dünya elmas üretiminin% 90’ını kontrol etti! İngiliz Güney Afrika şirketi bir ülke yaratmak için yeterli etkiye sahipti ve adını kendisinden aldı – Cecil Rhodes (Rodos şimdi Zimbabwe). Rodos, 1900’lerin başında ortaya çıkan Yuvarlak Masa (Yuvarlak Masa Topluluğu) hareketinin ön saflarında yer aldı. Dernek derhal uluslararası bankacılar için yeni bir ekonomik düzen yaratmaya çalışan bir kitle olarak etiketlendi – kitlelerin mali kaderini kontrol eden süper varlıklılar için bir serbest ticaret cenneti yarattı. Bu yayında yukarıda belirtildiği gibi, Ancak Rodos ilginç bir şekilde Topluluğun örgütlenmesi için Cizvit düzeninden modellenmesini istediğini belirtti. Cizvitler (İsa Topluluğu, S.J.) dünyadaki en büyük Roma Katolik düzenidir ve açık ara en zengindir. Cecil Rhodes kitapta diyor Cecil Rhodes’ın Son Ahidi ve İradesi, pg. 64 (1902), bu: “Sizinle tartışılan fikrimin anahtarının Cizvitlerden organizasyona kopyalanan bir Toplum olduğunu lütfen unutmayın”. Toplumu hakkında konuşurken, (ss.66) Rodos yine Cizvit Katolik etkisiyle ilgili: “Yani, yüz yıl sonra ve Loyola gibi örgütlenmiş gizli bir toplum.” “Aziz” Ignatius Loyola Cizvit düzeninin kurucusudur. Cecil Rhodes Cizvitlere 4 büyük arsa bağışlayacak kadar zarifti! Katolik Dominik rahipleri ve rahibeleri de Rodos’un İngiliz Güney Afrika Şirketi’ne papaz olarak kullanıldı. Bu alıntı Avrupa ve Afrika’daki Kiliseler Arasında Değişen İlişkiler, Katharina Kunter, (2008), s. 137

“Katolik misyonerlerin bu dalgası [in Zimbabwe] Avrupalı ​​yerleşimcilerin Öncü Sütunu ile geldi, onlarla yakın bağlantılar kurarak genç Kilisenin bakış açısını ve davranışını etkileyecekti. Öncü Sütun lideri Cecil John Rhodes daha sonra Cizvitlere kentsel alanlarda dört büyük çiftlik ve arsa teklif etti ve Katolik Kilisesi nihayetinde yaklaşık 190.000 dönüm alana sahip olan ülkenin en büyük toprak sahiplerinden biri oldu.. ”…..” 1889-1890’da İngiliz Güney Afrika Şirketi (BSAC) madencileri ve yerleşimcileri Mashonaland, Fr. Daha önce Matebeleland’daki görevi terk etmiş olan Prestage, onlara papaz ve hemşire olarak gönüllü oldu ve bazı Dominik kız kardeşleri de işe aldı. ” https://books.google.ca/books?id=XlEGYEEuLMoC&pg=PA137&lpg=PA137&dq=Francis+Richartz+Chishawasha+Mission+cecil+rhodes&source=bl&ots=4OMWjydjaW&sig=97NV47v2ORsKe6nK4UYIQnajwig&hl=en&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=Francis% 20Richartz% 20Chishawasha% 20Mission% 20cecil% 20rhodes & f = yanlış

Cizvitler Amerika dergisi de şunları kaydetti: “20. yüzyılın başlarında, Katolik Kilisesi, o zamanki birçok kilise gibi, sömürge yöneticilerinden misyonerlik çalışmaları için arazi hibeleri aldı. İngiliz sömürge döneminin girişimci devlerinden Cecil Rhodes, kiliseleri, aralarındaki Katolik Kilisesi’ni yeni edinilen bölgelerine davet etti. Daha sonra, Katolik Kilisesi, yerel halklara eğitim ve sağlık bakımı sağlamak için, özellikle İngiliz Afrika’daki sömürge hükümetleri ile yakın işbirliği içinde çalıştı. ” https://www.americamagazine.org/issue/363/article/catholic-church-and-zambias-elections

Cecil Rhodes’dan Cizvitlere hediye edilen bu arazilerden biri, kara üstünlükçi diktatör Robert Mugabe’nin büyüdüğü yerdir. Cecil Rhodes, Güney Afrika’da beyaz (Anglo-Sakson) Apartheid hükümetlerinin kurulmasına neredeyse herkesten daha fazla katkıda bulunan beyaz bir üstünlükçü olduğu için bu çok ironik. George Floyd’un ve dünyadaki ırkçı protestoların ışığında, Cecil Rhodes heykellerinin kaldırılması için çok sayıda çağrı yapıldı. https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/rhodes-statue-down-oxford-university-black-lives-matter-a9571896.html Bu aynı zamanda Cizvitlerin ırkçılığın aşırı uçlarının her iki tarafını nasıl kontrol ettiğini gösterir. Okuyucuya okumanızı tavsiye ederim Kölelik ve Katoliklik, Richard Roscoe Miller (1957) tarafından Roma Katolik Kilisesi’nin Afrika köle ticaretini nasıl kontrol ettiğini belgelemek için: https://archive.org/details/slaveryandcatholicismrichardroscoemiller1957 Ayrıca burada Roma Katolik Belçika tarafından Kongo’nun utanç verici köleliğini burada başlıklı bir yazıda belgeledim Roma Katolik Wall Street Titan, Thomas Fortune Ryan, Belçika Kongo’daki Roma Katolik Kralı Leopold II’nin Soykırımını finanse ediyordu : https://www.reddit.com/r/Jesuitworldorder/comments/f4vehq/roman_catholic_wall_street_titan_thomas_fortune/ Zimbabve’de, yerel siyah kalabalıktan toprağı çalmak ve yağmalamak için çabalayan beyaz yerleşimcilere eşlik eden Cizvitler olduğunu görüyoruz ve sonra tekrar siyah Muglalar hareketlerini destekleyen Cizvitler oldu, o zaman Robert Mugabe’nin kişisinde iktidara geldikten sonra ırksal zulümleri tersine çevirdi, şimdi beyaz çiftçiler yağmalandı ve yağmalandı. Mugabe de hazineden milyarlarca dolar yağmaladı ve Zimbabve saatinin en kötü hipenflasyonunu yaşadı. Hegel diyalektiği hakkında konuşun! https://qz.com/africa/1152276/zimbabwes-white-farmers-kicked-out-by-mugabe-will-be-compensated-by-mnangagwa/ , https://www.dw.com/en/zimbabwe-ex-president-robert-mugabes-stolen-fortune/a-41504122

Bu açığa vahiyleri kitapta okuyoruz Mugabe: Güç, Yağma ve Zimbabve için Mücadele, Martin Meredith (2007) s. 20,21,22: https://archive.org/details/Mugabe

“Tanzanya’nın Julius Nyerere ve Zambiya’nın Kenneth Kaunda gibi Afrika’daki diğer bağımsızlık liderleri gibi Robert Mugabe de misyonerlik sisteminin bir ürünüydü. Erken çocukluğundan itibaren akıl hocası Katolik Kilisesi olmuştu. 21 Şubat 1924’te Cizvit Babaları tarafından kurulan Salisbury’nin batısındaki Zvimba bölgesindeki Kutama Misyonunda “Hıristiyan köyünde” doğdu. vaftiz olmuş Afrikalılar için. Her iki ebeveyni de görev eğitimi aldı: Babası bir marangozdu; annesi Bona, ilmihal ve İncil’i öğreten dindar ve dindar bir kadındı. Cizvit öğretmenleri katı disiplinlilerdi ve Mugabe’nin kendisi yoğunluğu neredeyse püriten bir öz disiplin ihtiyacına inancı geliştirdi. “Cizvitler tarafından büyütüldüm ve çok minnettarım” diye hatırladı. “Öğretimlerinden çok faydalandım.” Bir aşamada annesi bir rahip olabileceğini düşündü. Katolik misyonerler Chishawasha Misyonunda Cecil Rhodes’nın özel ticari kuruluşu İngiliz Güney Afrika Şirketi tarafından kendilerine verilen arazi üzerinde ilk “Hıristiyan köyünü” kurmuşlardı1890 yılında Kraliçe Victoria adına Mashonaland’ı işgal ettiğini ilan etti. Arazi, Cizvitlerin, Rodos’un Limpopo Nehri boyunca altın aramak ve Britanya İmparatorluğu’nun alemlerini genişletmek için gönderdiği beyaz yerleşimcilerin Öncü Sütunu’na eşlik etmedeki rolünün bir ödülüydü. Rodos’un beyaz yerleşimcilere dağıttığı tüm topraklar gibi, Chishawasha’daki arazi – yaklaşık 12.000 dönüm – yerel nüfusu yok ederek satın alındı. Beyaz kurallara karşı Shona isyanı 1896’da patlak verdiğinde, Union Jack Harare adlı bir tepenin yakınında kaldıktan sadece altı yıl sonra, Chishawasha’daki misyon istasyonu ve yüzlerce beyaz çiftlik şiddete maruz kaldı. İsyan bastırıldıktan sonra Cizvitler Chishawasha’ya geri döndüler ve orada kendi kendine yeten bir Hıristiyan tarım topluluğu kurdu. Afrikalı Hıristiyan aileler için bir okul, bir klinik, atölye çalışmaları ve bir bileşik inşa ettiler. Cizvitler marangozluk, taş işçiliği, ayakkabıcılık ve bahçecilik gibi yetenekli esnaflar öğretirken, Dominik rahibeleri yerli bilim ve çocuk bakımı üzerine yoğunlaştı. Chishawasha kısa süre sonra Rodos’ta Katolik Kilisesi’nin kurduğu diğer misyon istasyonları için bir model oldu. Chishawasha’nın bir dalı olan Kutama Mission özel bir ayrım yaptı. Mugabe yedi yaşındayken, İrlandalı Cizvit, Peder Jerome O’Hea yeni amir olarak görev aldı. Özgürleşmenin anahtarı olarak eğitime güçlü bir inanan, çabalarını ve kişisel servetinin çoğunu bir öğretmen eğitim okulu ve bir hastane kurmaya adadı. Kutama’nın itibarı yakında uzağa yayıldı, Rodos ve diğer ülkelerden öğrencileri çekti … Parlak genç (Mugabe) kısa süre sonra Peder O’Hea’nın dikkatini çekti. Altı sınıf ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra, Peder O’Hea Mugabe’ye öğretmen yetiştirme okulunda bir ders verdi ve öğrenim ücretlerini kendi fonlarıyla ödedi. “Diğer oğlanlar üzerindeki etkisi nedeniyle onu hiçbir şey için saklardım. Çok geçmeden sınıf arkadaşlarına nasıl öğreteceklerini öğretiyordu. ” Mugabe’ye ilmihal ve Kartezyen mantık konusunda talimat vermenin yanı sıra Peder O’Hea, İrlandalı efsane ve devrim için bir fikir verdi ve İrlandalıların İngiltere’den bağımsızlık kazanma mücadelesini anlattı. 1970’teki ölümünden kısa bir süre önce Peder O’Hea, Mugabe’nin dediklerine nasıl sahip olduğunu hatırladı “Olağanüstü bir zihin ve olağanüstü bir kalp.” Mugabe ise Peder O’Hea’nın biçimlendirici etkisini kabul etti. 1979’da Londra’daki Lancaster House konferansında bir rahibe, bir gün O’Hea’nın mezarında dua etmek istediğini söyledi.

Cizvit papazı Fidelis Mukonori S.J. ilginç bir şekilde 2017 yılında Zimbabve’deki Mugabe kuralından geçişe “aracılık etti”: https://www.cnn.com/2017/11/24/africa/mugabe-resignation-mediated-by-priest/index.html

“Cecil Rhodes, ‘Yuvarlak Masa’ Topluluğunu Cizvitlerden modelledi ve Cizvitlere geniş araziler verdi! – Bunlardan biri acımasız diktatör Robert Mugabe’yi doğurdu.” için 9 yanıt

Kırklareli merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar paylaşımın yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 21-06-2020 06:18:47

Tunceli merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten iyi, facebookta paylaştım 21-06-2020 08:59:02

Zonguldak merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfan inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım 21-06-2020 09:18:21

Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşımın inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 22-06-2020 20:16:39

Eskişehir merkezden ben banu. Slm web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, şukuladım 01-07-2020 13:14:38

Manisa merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, tebrikler 02-07-2020 11:47:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir