Zamanının çok ötesinde. Bu konuşmayı oku ve bana her zamankinden daha alakalı olmadığını söyle.

Üzgünüm ama imparator olmak istemiyorum. Bu benim işim değil. Ben kimseyi yönetmek veya fethetmek istemiyorum. Herkese yardım etmek isterim – mümkünse – Yahudi, Yahudi olmayan – siyah adam – beyaz. Hepimiz birbirimize yardım etmek istiyoruz. İnsanlar böyledir. Birbirimizin mutluluğuyla yaşamak istiyoruz – birbirimizin mutsuzluğuyla değil. Birbirimizden nefret etmek ve küçümsemek istemiyoruz. Bu dünyada herkese yer var. Ve iyi dünya zengindir ve herkese bakabilir. Yaşam tarzı özgür ve güzel olabilir ama biz yolu kaybettik.

Açgözlülük erkeklerin ruhlarını zehirledi, dünyayı nefretle sınırladı, kaz adımlarla bizi sefalet ve kana sürükledi. Hızlandık ama kendimizi içeriye kapattık. Bolluk veren makineler bizi muhtaç bıraktı. Bilgimiz bizi alaycı yaptı. Zekamız, sert ve kaba. Çok düşünüyoruz ve çok az hissediyoruz. İnsanlığa makineden daha çok ihtiyacımız var. Zekadan daha çok kibarlığa ve centilmenliğe ihtiyacımız var. Bu nitelikler olmadan hayat şiddetli olacak ve her şey kaybolacak….

Uçak ve radyo bizi birbirimize yaklaştırdı. Bu icatların doğası, erkeklerdeki iyiliği haykırıyor – evrensel kardeşlik için haykırıyor – hepimizin birliği için. Şu anda bile sesim tüm dünyada milyonlarca umutsuz erkek, kadın ve küçük çocuğa ulaşıyor – erkekleri işkence yapan ve masum insanları hapse attıran bir sistemin kurbanlarına.

Beni duyabilenlere diyorum ki – umutsuzluğa kapılmayın. Şu anda üzerimizde olan sefalet, açgözlülüğün geçişinden başka bir şey değil – insanlığın ilerleyişinden korkan erkeklerin acısı. İnsanların nefreti geçecek, diktatörler ölecek ve halktan aldıkları güç halka geri dönecektir. Ve insanlar öldüğü sürece, özgürlük asla yok olmayacak. … ..

Askerler! Kendinizi gaddarlara – sizi hor görenlere – sizi köleleştiren – hayatlarınıza alay eden – size ne yapacağınızı – ne düşüneceğinizi ve ne hissedeceğinizi söyleyenlere teslim etmeyin! Kim sizi deliyor – diyet yapıyor – size sığır gibi davranıyor, sizi savaş topu gibi kullanıyor. Kendinizi bu doğal olmayan adamlara – makine kafalı ve makine kalpli makine adamlara teslim etmeyin! Siz makine değilsiniz! Sen sığır değilsin! Siz erkeksiniz! Kalbinizde insanlık sevgisi var! Nefret etmiyorsun! Sadece sevilmeyen nefret – sevilmeyenler ve doğal olmayanlar! Askerler! Kölelik için savaşmayın! Özgürlük için savaş!

Aziz Luka’nın 17. Bölümünde şöyle yazılmıştır: “Tanrı’nın Krallığı insanın içindedir” – tek bir adam veya bir grup insan değil, tüm erkeklerde! Senin içinde! Siz, insanlar güce sahipsiniz – makineler yaratma gücü. Mutluluk yaratma gücü! Sizler, insanlar, bu hayatı özgür ve güzel kılacak, bu yaşamı harika bir maceraya dönüştürecek güce sahipsiniz.

O halde – demokrasi adına – bu gücü kullanalım – gelin birleşelim. Gençlere gelecek ve yaşlılığa güvence verecek yeni bir dünya – erkeklere çalışma şansı verecek düzgün bir dünya için savaşalım. Bu şeylerin vaadiyle, caniler iktidara geldi. Ama yalan söylüyorlar! Bu sözü yerine getirmiyorlar. Asla yapmayacaklar!

Diktatörler kendilerini özgürleştirirler ama insanları köleleştirirler! Şimdi bu sözü yerine getirmek için savaşalım! Açgözlülüğü, nefreti ve hoşgörüsüzlüğü ortadan kaldırmak için dünyayı özgürleştirmek için – ulusal engelleri ortadan kaldırmak için – savaşalım. Bir akıl dünyası için savaşalım, bilimin ve ilerlemenin tüm insanların mutluluğuna yol açacağı bir dünya. Askerler! demokrasi adına birleşelim! “

Gönderen … eternalconstruct1
[comments]

Author

11 Comments

1. Elazığ merkezden ben memo. Slm siteniz harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 15-01-2021 20:17:18

2. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Charlie Chaplin – Büyük Diktatör ” çok güzel. Selamlar sayfa yeminle iyi, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 269

3. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım

4. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm paylaşım harbiden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

5. Bu konu : ” Charlie Chaplin – Büyük Diktatör ” çok güzel. Selamlar sayfan valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 479

6. Bu konu : ” Charlie Chaplin – Büyük Diktatör ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa valla mükemmel, şukuladım , – 483

7. Artvin merkezden ben ziya. Merhaba web siten inan ki çok güzel, twitter da paylaştım 17-02-2021 16:44:56

8. Bu konu : ” Charlie Chaplin – Büyük Diktatör ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım , gaye – 219

9. Ağrı merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten inan ki hayran edici, teraziye tıkladım 28-02-2021 08:02:32

10. Selamın aleyküm paylaşımınız valla dikkatimi çekti, teşekkürler

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link