Hepimizin bildiği gibi, Derek Chauvin George Floyd’u öldürmekten mahkum edildi. Ama soyadına ve mevcut sosyal çevremizle nasıl ilişkili olduğuna bir bakalım.

Oxford sözlüğüne göre şovenizmin 2 anlamı vardır.

Bir:

isim:: şovenist; çoğul isim: şovenistler

• belirli bir amaç, grup veya cinsiyet için aşırı veya önyargılı bağlılık veya destek sergileyen bir kişi.

“kendimizi şovenist olduğumuz yönündeki suçlamalara açık bırakmak istemiyoruz”

İki:

sıfat: şovenist

– belirli bir grup veya amaç için aşırı veya önyargılı sadakat veya destek göstermek veya bunlarla ilgili olmak.

“şovenist bir hakaret”

Bunun hepiniz için ne anlama geldiğini merak ediyorum. Adı kesinlikle söz konusu eylemlerini yansıtıyor.

8 Comments

1. Gaziantep merkezden ben Aylin. Slm paylaşımınız cidden mükemmel, linkedinde paylaştım 21-04-2021 23:30:48

2. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler , elif yılmaz – 440

3. Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 67

4. Çanakkale dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . Slm siten valla iyi, teşekkürler , ahmet – 316

5. Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. Merhaba herkese web siten yeminle hoşuma gitti, tebrikler , mehmet – 318

6. Bayburt dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . selam arkadaşlar siteniz harbiden hoşuma gitti, şukuladım , mehmet – 59

7. elif yılmaz Reply

Giresun merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımınız harbiden çok iyi, teşekkürler 29-04-2021 21:13:23

8. Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 383

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link