Hepimizin bildiği gibi, Derek Chauvin George Floyd’u öldürmekten mahkum edildi. Ama soyadına ve mevcut sosyal çevremizle nasıl ilişkili olduğuna bir bakalım.

Oxford sözlüğüne göre şovenizmin 2 anlamı vardır.

Bir:

isim:: şovenist; çoğul isim: şovenistler

• belirli bir amaç, grup veya cinsiyet için aşırı veya önyargılı bağlılık veya destek sergileyen bir kişi.

“kendimizi şovenist olduğumuz yönündeki suçlamalara açık bırakmak istemiyoruz”

İki:

sıfat: şovenist

– belirli bir grup veya amaç için aşırı veya önyargılı sadakat veya destek göstermek veya bunlarla ilgili olmak.

“şovenist bir hakaret”

Bunun hepiniz için ne anlama geldiğini merak ediyorum. Adı kesinlikle söz konusu eylemlerini yansıtıyor.

29 Comments

1. Gaziantep merkezden ben Aylin. Slm paylaşımınız cidden mükemmel, linkedinde paylaştım 21-04-2021 23:30:48

2. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler , elif yılmaz – 440

3. Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 67

4. Çanakkale dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . Slm siten valla iyi, teşekkürler , ahmet – 316

5. Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. Merhaba herkese web siten yeminle hoşuma gitti, tebrikler , mehmet – 318

6. Bayburt dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . selam arkadaşlar siteniz harbiden hoşuma gitti, şukuladım , mehmet – 59

7. elif yılmaz Reply

Giresun merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımınız harbiden çok iyi, teşekkürler 29-04-2021 21:13:23

8. Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 383

9. elif yılmaz Reply

Slm paylaşım ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım

10. İstanbul merkezden ben banu. selamun aleyküm siten inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 06-05-2021 21:57:34

11. Ordu merkezden ben Aylin. Merhabalar sayfa inan ki çok iyi, saolun 07-05-2021 02:11:11

12. Bilecik dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . Mrb bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım , ahmet – 208

13. Gürbüz Reply

Bolu merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi güzel, face de paylaştım 13-05-2021 18:49:18

14. Aydın dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . Mrb sayfa ciddiyim hoşuma gitti, saolun , doruk – 172

15. Merhaba herkese web siteniz inanılmaz çok iyi, şukuladım

16. Bitlis dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . Merhaba sayfanız cidden iyi, linkedinde paylaştım , ali – 42

17. Mrb siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım

18. Selam herkese paylaşımın harbiden mükemmel, face de paylaştım

19. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar sayfa valla çok iyi, linkedinde paylaştım

20. Yalova dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . Selam sayfa gerçekten hayran edici, facebookta paylaştım , hatice – 94

21. Aksaray merkezden ben . merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, saolun 22-06-2021 23:18:45

22. Sivas merkezden ben . Selam herkese web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, sağolun 23-06-2021 05:53:50

23. Gürbüz Reply

Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. Selam siten yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler , Gürbüz – 346

24. Nevşehir dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . Selam herkese paylaşımın ciddiyim hoşuma gitti, teşekkürler , – 483

25. Bu konu : ” “Chauvin” adını getiren var mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , memo – 387

26. Ağrı merkezden ben ali. Selam herkese paylaşım vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 15-07-2021 10:52:58

27. selamun aleyküm sayfanız valla çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

28. Mrb web sitesi harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

29. Bitlis dan kimler var. “Chauvin” adını getiren var mı? . Selamlar paylaşım inan ki çok güzel, şukuladım , Aylin – 487

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link