4 Aralık 1969 sabahının erken saatlerinde, on dört polis memuru Kara Panter Partisi tarafından kiralanan bir Chicago dairesinde arama emri yürüttü. Sözde yasadışı silah arıyorlardı. Bunun yerine, iki kişiyi vurup öldürdüler ve dört kişiyi de yaraladılar.

Illinois Kara Panter Partisi başkanı Fred Hampton, kafasına iki silahla öldü. Cinayeti, diğer Panther Mark Clark’ınkiyle birlikte, toplulukları aracılığıyla şok ve öfke dalgaları gönderdi. Hampton, sadece yirmi bir yaşında sevilen ve karizmatik bir liderdi. Ölümü, 1963’te Medgar Evers, 1965’te Malcolm X ve 1968’de Rahip Martin Luther King Jr. dahil olmak üzere diğer önde gelen sivil hak liderlerinin cinayetlerini gören on yılın son ayında geldi.

1982’de, iki katledilmiş adamın ailelerinin getirdiği bir sivil haklar davası yerleşik para, şehir, ilçe ve federal makamlar ile 1,85 milyon dolar. Bu davadaki avukatlar Jeffrey Haas ve Flint Taylor’dı.

>S: Fred Hampton tanınmış bir ulusal lider değildi. Neden öldürüldü?

>Jeffrey Haas: O gece Fred ve diğer Panterlere olanları ortaya çıkarmak için on sekiz aylık bir dava da dahil olmak üzere on üç yıllık davamız sırasında, hükümetin ortaya çıkan siyah liderlerle başa çıkmak için bir planı olduğunu öğrendik. kitleleri birleştirin ve elektrikli hale getirin ”.

> Haas, avukat Flint Taylor ve bir ekiple birlikte Halkın Hukuk Bürosu, ** Chicago cinayetlerinin FBI’nın gizli COINTELPRO projesine bağlanmasına yardımcı oldu. aranan Kara Panter Partisi’nin faaliyetlerini hiçbir şekilde yok etmek, itibarını yitirmek, bozmak ve Kara Mesih’in yükselişini önlemek. **

TLDR:

60’lı yıllarda sivil haklar savaşı sırasında hükümet, tanınmış siyah figürlerin çeşitli suikastlarını gerçekleştirdi ve hatta bazıları, sadece Siyah insanları toplumun nasıl işlediğini söyleyeceklerini düşünmekten caydırmaya çalışmak için çok iyi bilinmedi. Vergi mükellefleri 60’lı yıllardan bu yana ailelere yerleşim için 100 milyonlarca ödeme yapmıştır.

Author

100 Comments

1. elif yılmaz Reply

Mrb paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

2. Giresun merkezden ben Emine. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım 02-05-2020 12:26:45

3. merhaba arkadaşlar sayfan inan ki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Selam paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, teşekkürler

5. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha iyi, teraziye tıkladım

6. Bartın merkezden ben ali. Mrb paylaşımınız inanılmaz iyi, tebrikler 14-05-2020 09:40:41

7. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun

8. İstanbul merkezden ben Gürbüz. Selamlar web siten vallaha iyi, saolun 14-05-2020 09:40:47

9. elif yılmaz Reply

Giresun merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 09:40:50

10. selam arkadaşlar sayfan yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım

11. Selamlar siten yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

12. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki hayran edici, teraziye tıkladım

13. selam arkadaşlar sayfa harbiden hoşuma gitti, teşekkürler

14. Kocaeli merkezden ben ali. Selam siteniz vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım 05-06-2020 15:14:44

15. Osmaniye merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım 07-06-2020 02:38:04

16. Aksaray merkezden ben ali. Merhabalar paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 07-06-2020 11:42:41

17. Merhaba web sitesi süper ötesi çok iyi, face de paylaştım

18. Merhaba herkese web siten süper ötesi çok iyi, şukuladım

19. Van merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşımın inan ki güzel, sosyal medyada paylaştım 16-06-2020 03:54:27

20. Muğla merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi güzel, sağolun 28-06-2020 06:34:36

21. Merhabalar paylaşım harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

22. Merhaba herkese sayfa valla hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

23. Merhaba herkese web sitesi harbiden hayran edici, tebrikler

24. Selam web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

25. Denizli merkezden ben doruk. Selamın aleyküm sayfa harbiden hayran edici, tebrikler 23-07-2020 09:49:02

26. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler

27. merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten hayran edici, teşekkürler

28. Karabük merkezden ben ahmet. Slm web siten inanki çok güzel, twitter da paylaştım 07-08-2020 00:50:58

29. Rize merkezden ben ali. Selam herkese web siteniz süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım 07-08-2020 23:48:44

30. merhaba arkadaşlar web siten inan ki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

31. Balıkesir merkezden ben Aylin. Selam web siten inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım 22-08-2020 18:28:20

32. Amasya merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz gerçekten dikkat çekici, tebrikler 26-08-2020 07:37:02

33. Giresun merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımın yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım 27-08-2020 23:52:01

34. Sinop merkezden ben Emine. Selamın aleyküm siten inanki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 03-09-2020 05:29:05

35. Rize merkezden ben doruk. Merhabalar sayfan valla dikkat çekici, şukuladım 04-09-2020 07:57:23

36. Kırıkkale merkezden ben Aylin. Selamlar siteniz inan ki çok iyi, şukuladım 06-09-2020 01:53:31

37. Selam herkese web sitesi inanki hayran edici, linkedinde paylaştım

38. Ardahan merkezden ben gaye. Selam herkese web siten valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım 01-10-2020 02:43:43

39. Selam paylaşım inan ki hayran bıraktı, face de paylaştım

40. Karabük merkezden ben hatice. Selamlar paylaşım süper ötesi çok güzel, teşekkürler 24-10-2020 02:58:24

41. Gürbüz Reply

Balıkesir merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfan yeminle güzel, tebrikler 25-10-2020 10:42:53

42. Bayburt dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Aylin – 340

43. Gümüşhane merkezden ben memo. selam arkadaşlar siteniz inan ki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 30-10-2020 21:51:58

44. Selamın aleyküm paylaşımın valla hoşuma gitti, teraziye tıkladım

45. Bursa merkezden ben emin. selamun aleyküm sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 09-11-2020 02:10:55

46. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz ciddiyim iyi, sağolun , Aylin – 365

47. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, teşekkürler , memo – 350

48. Bartın merkezden ben Hasan. Slm sayfan süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım 30-11-2020 19:27:18

49. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Slm web siten vallaha billaha dikkat çekici, tebrikler , memo – 284

50. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , doruk – 454

51. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Merhaba sayfanız cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 365

52. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, teşekkürler , emin – 326

53. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Merhaba sayfanız vallaha hayran bıraktı, teşekkürler , Gürbüz – 73

54. Gümüşhane dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . Selamlar paylaşımın cidden çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 500

55. selamun aleyküm paylaşım harbiden dikkatimi çekti, sağolun

56. Gürbüz Reply

Merhaba herkese paylaşımın vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım

57. Mrb paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım

58. Gürbüz Reply

Selamlar siten inanki dikkat çekici, facebookta paylaştım

59. Kahramanmaraş dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . Mrb bu web sitesi valla çok iyi, facebookta paylaştım , hatice – 293

60. selam arkadaşlar siteniz harbiden iyi, face de paylaştım

61. Selamın aleyküm siten vallaha billaha mükemmel, sağolun

62. Erzincan merkezden ben banu. Selam herkese paylaşım gerçekten güzel, face de paylaştım 18-01-2021 03:28:36

63. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım , – 63

64. selam arkadaşlar paylaşımınız inan ki çok iyi, teraziye tıkladım

65. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha billaha mükemmel, saolun

66. elif yılmaz Reply

Kars dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . Merhaba siten inanılmaz dikkat çekici, şukuladım , elif yılmaz – 335

67. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım gerçekten hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , banu – 112

68. Konya dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . Merhaba web siten cidden çok hoşuma gitti, saolun , ali – 20

69. Bitlis dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . Slm paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , – 369

70. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Hasan – 159

71. Merhaba paylaşımın inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım

72. Gaziantep merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfanız yeminle hoşuma gitti, teşekkürler 20-02-2021 12:44:00

73. Gaziantep dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . Merhabalar siten gerçekten güzel, teşekkürler , banu – 359

74. selamun aleyküm sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

75. Van merkezden ben Hasan. Merhaba herkese paylaşımın vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 19-03-2021 07:48:06

76. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Mrb paylaşımın inan ki mükemmel, teşekkürler , ali – 3

77. Kayseri merkezden ben ziya. Selamlar paylaşımın vallaha çok iyi, teraziye tıkladım 01-04-2021 02:57:46

78. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız valla hayran edici, tebrikler , ali – 76

79. Selam paylaşımınız süper ötesi mükemmel, şukuladım

80. İstanbul dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Hasan – 129

81. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız harbiden iyi, teşekkürler , emin – 385

82. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Slm bu web sitesi ciddiyim hayran edici, teşekkürler , emin – 405

83. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Merhabalar web siteniz inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım , Hasan – 250

84. Kütahya merkezden ben . selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım 26-04-2021 04:10:07

85. Bitlis merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım 01-05-2021 02:23:25

86. Kırklareli merkezden ben ali. Selamlar paylaşımın süper ötesi çok güzel, twitter da paylaştım 07-05-2021 05:53:45

87. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. Selam bu web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 161

88. Bitlis dan kimler var. Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. . merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha güzel, teşekkürler , mehmet – 482

89. selamun aleyküm paylaşımınız valla dikkatimi çekti, sağolun

90. Bu konu : ” Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi cidden güzel, facebookta paylaştım , Emine – 474

91. Ağrı merkezden ben emin. Slm sayfan ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler 23-05-2021 18:42:50

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link