Kategoriler
Genel

Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var.

4 Aralık 1969 sabahının erken saatlerinde, on dört polis memuru Kara Panter Partisi tarafından kiralanan bir Chicago dairesinde arama emri yürüttü. Sözde yasadışı silah arıyorlardı. Bunun yerine, iki kişiyi vurup öldürdüler ve dört kişiyi de yaraladılar.

Illinois Kara Panter Partisi başkanı Fred Hampton, kafasına iki silahla öldü. Cinayeti, diğer Panther Mark Clark’ınkiyle birlikte, toplulukları aracılığıyla şok ve öfke dalgaları gönderdi. Hampton, sadece yirmi bir yaşında sevilen ve karizmatik bir liderdi. Ölümü, 1963’te Medgar Evers, 1965’te Malcolm X ve 1968’de Rahip Martin Luther King Jr. dahil olmak üzere diğer önde gelen sivil hak liderlerinin cinayetlerini gören on yılın son ayında geldi.

1982’de, iki katledilmiş adamın ailelerinin getirdiği bir sivil haklar davası yerleşik para, şehir, ilçe ve federal makamlar ile 1,85 milyon dolar. Bu davadaki avukatlar Jeffrey Haas ve Flint Taylor’dı.

>S: Fred Hampton tanınmış bir ulusal lider değildi. Neden öldürüldü?

>Jeffrey Haas: O gece Fred ve diğer Panterlere olanları ortaya çıkarmak için on sekiz aylık bir dava da dahil olmak üzere on üç yıllık davamız sırasında, hükümetin ortaya çıkan siyah liderlerle başa çıkmak için bir planı olduğunu öğrendik. kitleleri birleştirin ve elektrikli hale getirin ”.

> Haas, avukat Flint Taylor ve bir ekiple birlikte Halkın Hukuk Bürosu, ** Chicago cinayetlerinin FBI’nın gizli COINTELPRO projesine bağlanmasına yardımcı oldu. aranan Kara Panter Partisi’nin faaliyetlerini hiçbir şekilde yok etmek, itibarını yitirmek, bozmak ve Kara Mesih’in yükselişini önlemek. **

TLDR:

60’lı yıllarda sivil haklar savaşı sırasında hükümet, tanınmış siyah figürlerin çeşitli suikastlarını gerçekleştirdi ve hatta bazıları, sadece Siyah insanları toplumun nasıl işlediğini söyleyeceklerini düşünmekten caydırmaya çalışmak için çok iyi bilinmedi. Vergi mükellefleri 60’lı yıllardan bu yana ailelere yerleşim için 100 milyonlarca ödeme yapmıştır.

“Chicago polisi tarafından yürütülen Fred Hampton ve Mark Clark’ın suikastı, TPTB’ye karşı eşitlik arayışında giderseniz ve ondan kurtulacaklarınız için samimi bir hatırlatma. Onlar güç bir fiyat koyamazsınız çünkü yerleşim vergi vergi ödeyen dolar ödeme sorun var.” için 36 yanıt

Giresun merkezden ben Emine. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım 02-05-2020 12:26:45

Giresun merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 09:40:50

Kocaeli merkezden ben ali. Selam siteniz vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım 05-06-2020 15:14:44

Osmaniye merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım 07-06-2020 02:38:04

Aksaray merkezden ben ali. Merhabalar paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 07-06-2020 11:42:41

Van merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşımın inan ki güzel, sosyal medyada paylaştım 16-06-2020 03:54:27

Denizli merkezden ben doruk. Selamın aleyküm sayfa harbiden hayran edici, tebrikler 23-07-2020 09:49:02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir