İşte 29 Mart’ta Trudeau’dan gelen bir tweet.

“Covid-19 için sonuçlarınız negatif çıkarsa, eve gidebilir ve zorunlu karantinanızı orada bitirebilirsiniz. Testiniz pozitif çıkarsa, belirlenen devlet kurumlarında derhal karantinaya alınmanız gerekir. Bu isteğe bağlı değildir. “

Otoriterlik mi? Evet. Kendi ülkesine dönmeye çalışan herkes, uçağa binmeden önce ve eve döndükten sonra negatif bir test yaptırmak zorundadır.

Diğer ülkelerde “belirlenmiş devlet tesisleri” bunlar “toplama kampları” veya “toplama kampları” olacaktır. Ama bu sözler Kanada’da duyulmamış, çok kibar ve iyiyiz. Staj kampları kulağa Rusya, Kuzey Kore tarzı bir şey gibi geliyor. Ancak şu anda Kanada basit insan haklarını ve kendi anayasasını çiğniyor. Sınava girmeye zorlanıyorsunuz, sonuç pozitif çıkarsa 2 hafta süreyle bir hükümet binasına gönderiliyorsunuz. Eğer itaatsizlik edersen. Bir MİLYON dolara kadar para cezası ve hatta hapis cezası alırsınız.

Bu sizin için Kanada’nın liberal hükümeti.

Bu yerler de yaşanabilir bir yere yakın değil. Yiyecek kıtlığı var, buralarda insanlar yemek için yalvarıyor. Bu yerlerden cinsel saldırı ve taciz iddiaları var ve kapılar kilitlenemiyor. Böylece uykunuzda soyulabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, üzerinize düşeni yapıyorsunuz, Covid-19’un yayılmasını yavaşlatıyorsunuz ……% 98 hayatta kalma oranına sahip bir virüs.

Ama tweet’in başka bir kısmından bahsedelim. “Covid-19 için sonuçlarınız negatif çıkarsa, eve gidebilir ve zorunlu karantinanızı orada bitirebilirsiniz.”

Dolayısıyla, sonucunuz olumsuz gelse ve güvende olsanız bile, yine de karantinaya almanız gerekir. Evet. HERKESİN başına gelen budur! Sağlıklıysanız ve soğukkanlılığınız yoksa, yine de haftalarca evlerinizde kilitli kalmanız gerekir. Ve siz evde otururken, büyük politikacılar toplantılar yapıyor ve aileleriyle tanışıyorlar.

Senin için kurallar, ama benim için değil.

Author

9 Comments

1. Kocaeli merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 01-04-2021 12:25:06

2. Muş dan kimler var. Chinada. Hayır bekle, benim hatam. Kanada . merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 223

3. Bu konu : ” Chinada. Hayır bekle, benim hatam. Kanada ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız valla güzel, linkedinde paylaştım , ziya – 417

4. Şanlıurfa dan kimler var. Chinada. Hayır bekle, benim hatam. Kanada . Merhabalar sayfa harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ahmet – 156

5. elif yılmaz Reply

Tokat merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar bu web sitesi inan ki dikkatimi çekti, teşekkürler 05-04-2021 20:26:17

6. Eskişehir dan kimler var. Chinada. Hayır bekle, benim hatam. Kanada . Selamlar sayfa inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 17

7. Adana merkezden ben ali. Selam herkese sayfa süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler 14-04-2021 14:57:09

8. Kilis dan kimler var. Chinada. Hayır bekle, benim hatam. Kanada . Selam sayfa inanılmaz güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 170

9. Siirt merkezden ben Gürbüz. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, şukuladım 21-04-2021 08:55:03

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link