Husiler, CIA direktörü George Tenet ile Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih arasında olduğu iddia edilen bu çağrıyı sızdırdı – ilki, ikincisinden, 11 Eylül saldırılarına liderlik eden birkaç 9/11 korsanıyla bağlantıları olan üst düzey bir El Kaide olan imam Anwar El-Awlaki’yi serbest bırakmasını istiyor. USS Cole’a yapılan saldırı (17 Amerikalı öldü ve 37 yaralı). Tenet “bu benim şahsım [i.e. Al-Awlaki], bu benim sorunum, bu benim sorunum … Adam serbest bırakılmalı. “11 Eylül birkaç ay sonra oldu.

NOT: Aramanın tarihlenmesi ve aramanın Alwaki ile ilgili olduğu konusunda tek kaynak Husiler’dir.

https://www.theamericanconservative.com/state-of-the-union/this-is-my-person-cia-director-said-of-anwar-al-awlaki/

Author

10 Comments

1. elif yılmaz Reply

Bayburt merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşım yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım 23-03-2021 22:56:01

2. Manisa merkezden ben doruk. Slm siteniz inan ki güzel, şukuladım 23-03-2021 22:59:22

3. Kırşehir merkezden ben banu. selamun aleyküm web siteniz yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 23-03-2021 22:59:39

4. Bu konu : ” CIA ve El Kaide Bağlantıları – Yemen Başkanı ve CIA Direktörü arasındaki Telefon Görüşmesi ” çok güzel. Mrb paylaşım vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 254

5. Bu konu : ” CIA ve El Kaide Bağlantıları – Yemen Başkanı ve CIA Direktörü arasındaki Telefon Görüşmesi ” çok güzel. Merhabalar web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , doruk – 239

6. Muş dan kimler var. CIA ve El Kaide Bağlantıları – Yemen Başkanı ve CIA Direktörü arasındaki Telefon Görüşmesi . Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim hayran edici, face de paylaştım , doruk – 353

7. Bayburt merkezden ben ziya. Slm web siten inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler 10-04-2021 04:55:49

8. selamun aleyküm paylaşımın cidden çok güzel, tebrikler

9. Bu konu : ” CIA ve El Kaide Bağlantıları – Yemen Başkanı ve CIA Direktörü arasındaki Telefon Görüşmesi ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 343

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link