Denen bu ilginç denizaltıyı yaptım r / Mutabakat Gerçekliği

“Teknoloji ve sosyal medya nedeniyle, fikir birliği gerçekliğinin artık yakın zamana kadar (resmi tarih söz konusu olduğunda) hiç var olmayan bir” küresel kitle kaynak sağlama “yeteneğine sahip olduğunu öne sürüyorum.

Bu nedenle, fikir birliği gerçekliğinin “ele geçirilebilecek” bir şey olduğunu iddia ediyorum. “Mutabakat gerçekliğini tanımlayın (self.occult) tarafından 8 yıl önce gönderildi [deleted]

Örnek 1: Birleşik Devletler Kongre Binası’nda Qanon fırtınası

Örnek 2: Gamestop hisse senedi aldatmacası. Bu arada mağazaları kapatıyorlar. Ancak bazıları yine de hisse başına 1000 $ ‘a çıkacağına inanıyor mu?

Örnek 3: Covid kilitlemeleri

Sadece “aslında … farklı bir dünyada yaşayan” bir uç grup değil, herkesin gerçekliğini etkiliyor.

Haber medyası, reklamcılık ve din, fikir birliği gerçekliği üzerinde etkiye sahiptir. Elmasların nadir, değerli olduğunu ve gerçek aşkı temsil ettiğini düşünüyorsanız. Bu, reklamın daha fazla elmas satmak için yarattığı fikir birliği gerçekliğine bir örnektir.

“Dünyadaki her tür cehalet, algılarımızın kumar olduğunu fark etmememizden kaynaklanıyor. Gördüklerimize inanıyoruz ve sonra yorumumuza inanıyoruz, çoğu zaman bir yorum yaptığımızı bile bilmiyoruz. bunun gerçeklik olduğunu düşünüyorum. ” Robert Anton Wilson

“Dünyayı neredeyse her şeye gücü yeten insanlardan oluşan birbirine çok yakın bir grup tarafından yönetilen bir komplo olarak görmelisiniz ve bu insanları kendiniz ve arkadaşlarınız olarak düşünmelisiniz.” Robert Anton Wilson

İnternette çok fazla cehalet olduğunu düşünüyor musunuz?

Konsensüs gerçekliğini nasıl tanımlarsınız?

Mutabakat gerçekliği “ele geçirilebilecek” bir şey midir?

Bunu ilginç bulursanız bu gönderiyi paylaşın

İnternetin mutabakatıyla kendi başına büyüyeceğini umuyorum.

Author

10 Comments

1. Selamlar paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

2. Bu konu : ” Cihazlarla birbirine bağlı, kelimenin tam anlamıyla biriz. Neden gerçekten bağlanıp dünyayı değiştirmiyoruz? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa inanki hayran bıraktı, face de paylaştım , emin – 200

3. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Cihazlarla birbirine bağlı, kelimenin tam anlamıyla biriz. Neden gerçekten bağlanıp dünyayı değiştirmiyoruz? ” çok güzel. Merhabalar sayfan cidden hayran edici, teşekkürler , elif yılmaz – 498

4. Karabük dan kimler var. Cihazlarla birbirine bağlı, kelimenin tam anlamıyla biriz. Neden gerçekten bağlanıp dünyayı değiştirmiyoruz? . selamun aleyküm paylaşımın süper ötesi güzel, face de paylaştım , – 235

5. Merhabalar web siten inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

6. Selamlar paylaşımın vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım

7. Bu konu : ” Cihazlarla birbirine bağlı, kelimenin tam anlamıyla biriz. Neden gerçekten bağlanıp dünyayı değiştirmiyoruz? ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inan ki hoşuma gitti, tebrikler , ali – 220

8. Bingöl merkezden ben Emine. Mrb web sitesi gerçekten hayran edici, tebrikler 02-03-2021 15:42:23

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link