Kategoriler
Genel

Çin, Hong Kong üzerinde daha hızlı bir şekilde kontrol sahibi olmak için korona virüsünü serbest bıraktı mı?

Hong Kong, limanda ticaret yapmak için neredeyse hiçbir ücret ödemeden ve çok iyi kurulmuş bir uluslararası pazara sahip bir serbest pazarın merkezidir. GSYİH 2017’de 454,9 milyardı ve ÇKP’nin tüm vatandaşları olabildiğince çabuk boyun eğmek istediği bir sır değil. 1984 yılında 50 yıl sürecek şekilde tasarlanan sözde “1 ülke, 2 sistem” politikasına rağmen (2047) ÇKP bunu hızla attı. İngiltere’nin korona virüsü ile meşgul olacağını ve halihazırda devam etmekte olan insan hakları ihlallerini protesto etme ihtimalinin düşük olduğunu biliyorlar. Hong Kong halkı, koronaların aşırı bulaşıcı doğasına rağmen protestolara devam etmeyi başardı. ÇKP’nin bu virüsten kazandığı şey, tüm demokrasi yanlısı milletvekillerinin zorla kaldırılması, etkin bir şekilde protesto gösterememesi nedeniyle protestocuların ahlakını azaltma ve her seferinde bir gün yavaş bir distopi damgasının hızlanmasıdır. Büyük olasılıkla Hong Kong vatandaşlarını derhal iade etmeyecekler, çünkü bayraklar yükselecekti. Yapabilecekleri ve büyük olasılıkla yapacakları protestocuların saflarına implant yerleştiriyor ve sonunda en çok konuşulanları ayıklıyor ve gerisini liderlik ve umut olmadan bırakıyor. Milyonlarca insanı öldüren bir virüsün serbest bırakılmasının stratejik bir hareket olmadığını anlıyorum, ancak kendi yatılılarının içinde açıkça öldürülmeleri ile iyi olduklarını biliyoruz (Tiananmen meydanı). Hong Kong bölgesini elde etmenin planlanan günden 27 yıl önce elde edilmesinin ekonomik ve stratejik avantajının göz ardı edilemeyecek bir gerçek olduğunu düşünüyorum.

“Çin, Hong Kong üzerinde daha hızlı bir şekilde kontrol sahibi olmak için korona virüsünü serbest bıraktı mı?” için 18 yanıt

Bingöl merkezden ben ahmet. Selamlar sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 30-05-2020 01:26:42

Denizli merkezden ben elif yılmaz. Mrb siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 03-06-2020 19:30:24

Yalova merkezden ben ahmet. Slm web sitesi cidden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 07-06-2020 04:35:57

Kayseri merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımınız valla çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 29-06-2020 02:19:53

Erzincan merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siteniz vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 30-06-2020 11:16:07

Afyon merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfan inanılmaz hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 01-07-2020 13:26:00

Sinop merkezden ben elif yılmaz. Selamlar web sitesi ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım 07-07-2020 09:49:16

Çanakkale merkezden ben Gürbüz. Slm web sitesi inanılmaz dikkat çekici, saolun 17-07-2020 10:14:29

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir