Bu şu anda Türkiye’de oluyor. Türkiye, Covid aşıları için Çin ile bir anlaşma yaptı (ve muhtemelen Çin aşılarını uygulayacak tek kişiler onlardır), ancak Çin’in, iade anlaşması Türkiye tarafından imzalanana kadar sözde sevkiyatı beklettiği söyleniyor.

Daha fazla detay:

Türkiye, Uygur Türkleri için neredeyse aynı dili konuştukları ve Türkler tarihi ve dil bağları nedeniyle Uygurları kardeş olarak gördükleri için güvenli limanlardan biri olmuştur. Bununla birlikte, bu durum esas olarak Çin’in ekonomik gücü (Erdoğan’ın ekonomik oportünizmi ile birleştiğinde) nedeniyle değişiyor: https://foreignpolicy.com/2020/09/16/erdogan-is-turning-turkey-into-a-chinese-client-state/

Son zamanlarda Türkiye, aşıların Çince versiyonunu almak için Çin ile bir anlaşma yaptı (tartışmak aptalca: mRNA aşıları ve dünyadaki en az güvenilir devletin aşılarına karşı hiç test edilmemiş aşılar), muhtemelen yine onların versiyonu nedeniyle aşı muadillerinden daha ucuzdur: https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-turkey-china-int/turkey-says-covid-19-vaccine-from-chinas-sinovac-91-25-effective-idUSKBN28Y1R3

Türkiye bu ayın başında aşı bekliyordu, ancak aşıyı düzenliyor gibi görünüyor: https://www.aa.com.tr/en/latest-on-coronavirus-outbreak/chinese-vaccine-delivery-to-turkey-postponed/2090485

Çin, Türkiye’nin iade anlaşmasını imzalamasını istiyor ve Türkiye bunu imzalayacak gibi görünüyor: https://www.globaltimes.cn/content/1210936.shtml

İnsanlar sadece noktaları birleştiriyor.

Author

23 Comments

1. Selamlar sayfa inan ki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

2. Burdur dan kimler var. Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor . Merhaba herkese sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , – 34

3. Bu konu : ” Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor ” çok güzel. Merhaba sayfan harbiden güzel, linkedinde paylaştım , ziya – 77

4. Bu konu : ” Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor ” çok güzel. Slm siteniz vallaha iyi, şukuladım , banu – 279

5. Selamın aleyküm siten valla hayran edici, şukuladım

6. Selamın aleyküm paylaşımınız süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım

7. Bu konu : ” Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 446

8. Mrb siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

9. Gürbüz Reply

İstanbul merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese bu web sitesi inanki çok güzel, twitter da paylaştım 21-01-2021 04:39:22

10. Antalya dan kimler var. Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor . Selamlar bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ahmet – 321

11. Gürbüz Reply

Düzce dan kimler var. Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor . Merhabalar web siten inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Gürbüz – 169

12. Sivas merkezden ben ali. Merhaba herkese siten gerçekten iyi, tebrikler 02-02-2021 14:41:49

13. Selam sayfanız inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım

14. Bu konu : ” Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor ” çok güzel. selam arkadaşlar siten süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım , Hasan – 3

15. Şanlıurfa dan kimler var. Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor . selam arkadaşlar bu web sitesi gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , – 78

16. Bu konu : ” Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor ” çok güzel. Merhaba sayfan inan ki çok iyi, teşekkürler , ali – 226

17. Denizli dan kimler var. Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor . Selam bu web sitesi harbiden iyi, teraziye tıkladım , ziya – 461

18. Isparta merkezden ben emin. Selam web siteniz inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım 05-03-2021 06:20:54

19. Gürbüz Reply

Kastamonu dan kimler var. Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor . merhaba arkadaşlar sayfanız inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 371

20. Bu konu : ” Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor ” çok güzel. Slm web siten ciddiyim çok güzel, tebrikler , gaye – 485

21. Kastamonu merkezden ben Emine. Merhaba bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 05-04-2021 08:26:31

22. Gümüşhane dan kimler var. Çin Türkiye’ye şantaj yapıyor, Uygurların iade anlaşması için aşı yapıyor . Selam bu web sitesi inanki dikkat çekici, face de paylaştım , ali – 115

23. merhaba arkadaşlar sayfa cidden çok güzel, face de paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link