Kategoriler
Genel

Çin'in virüsü içermeme hareketi muhtemelen bir güç hareketi olabilir

Bunu güç ve politika perspektifinde düşünün (genellikle dünya liderlerimizin durduğu yerde)

Kaynakları ve zekası ile Çin virüsü kolayca içerebilir; sağlık uzmanları liderlerini zaten salgını içerecek kadar erken bir salgının sonuçları konusunda uyardı, ancak onları susturmayı ve daha da kötüleştirmeyi seçtiler. Çünkü bu uzmanlar bir salgının önlenmesinin hala mümkün olduğunu ve hayat kurtaracağını biliyorlar. Ama daha büyük resmi göremiyorlar. Ekonomik ve politik açıdan değil.

Durum 1 (Çin sağlık uzmanlarını dinleyecek ve virüsü başarılı bir şekilde içerecek olsaydı) Çin, dünyayı izlerken finansal olarak çok fazla para harcayacak ve ekonomilerine zarar verecekti. Ekonomik bir çöküş yaşayabilirler ve dış güçler özellikle devam eden ticaret savaşlarında durumdan yararlanabilirler. Çin dünyayı pandemiden kurtaracaktı, ancak ciddi kayıplara uğrayacak ve muhtemelen son yıllarda çok çalıştığı şeylerin çoğunu kaybedecekti: 1 numara olmak. Çin (bu, bir hastalıkla savaşırken sizi zorbalıkla meşgul eden ve süreçte sakatlayan batı güçlerini destekliyor)

Dünya süper gücünün 1 numaralı noktasını ve çalıştığınız her şeyi çökertebilecek bir virüsü geçmek üzereyken, Çin / Çinlilerin en iyi yaptığı şey bu: bir tehdidi fırsat olarak dönüştürmek.

Durum 2 (Virüsün dünyaya yayılmasını bekleyin ve dünya ekonomisini sakatlayın) Şimdi, burada Çin'in bir avantajı, başlangıçlarının başlamasıdır. Virüs Wuhan'da ilk büyük salgına uğradığından, Çin virüs hakkında istihbarat toplamak için geniş kaynakları ile yapacak. Bilgi son derece güçtür. Tüm çalışmalar, araştırmalar ve veriler kontrolünde olacak. Tedaviyi almak için ilk okuyanlar onlar olurdu çünkü dünyanın sonunda buna ihtiyacı olacağını biliyorlar. Etkilerini başka ülkelere sınırlar / uçuşlar açmak için de kullanmaları çok büyüktür (diğer ülkeleri etkilediği için)

Dünyanın çoğu enfekte olduğunda, Çin ilk iyileşme olacak ve diğer ülkelerin iyileşmesine yardımcı olacak ilk elden olurdu. Ekonomileri dünya ekonomisinden çok daha büyük bir toparlanma gösterecek ve böylece onları en yeni süper güç haline getirecektir. Ve bu savaş zamanında en güçlü müttefik olduklarını hayal edin.

Sadece bir komplo teorisi lol

“Çin'in virüsü içermeme hareketi muhtemelen bir güç hareketi olabilir” için 8 yanıt

Bitlis merkezden ben banu. Mrb sayfan ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım 22-03-2020 13:14:25

Aydın merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşım vallaha billaha çok güzel, sağolun 22-03-2020 13:26:57

Manisa merkezden ben mehmet. Slm paylaşım inanılmaz hayran edici, linkedinde paylaştım 22-03-2020 14:41:43

Elazığ merkezden ben ziya. Selamlar web siten süper ötesi çok iyi, sağolun 24-03-2020 20:01:32

Niğde merkezden ben banu. Merhabalar web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım 24-03-2020 22:57:16

Antalya merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşım harbiden güzel, twitter da paylaştım 25-03-2020 10:34:30

Hakkari merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, facebookta paylaştım 28-03-2020 06:34:01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir