Ben 12-13 yıldır Facebook’tayım ve bence bu kısımların etrafında uzun süredir dolaşan herhangi biri, platformun yıllar içinde, özellikle de o zamandan beri, şiddetli değişim (ler) i fark etti. son zamanlarda.

Son zamanlarda, hemen hemen her şeyin ve her şeyin beni anında yasakladığını fark ettim, bu da beni, diğerlerinin yanı sıra, tercihli hedefleme sağlayan bir tür “kara listeye” veya “gri listeye” koyulduğuna inanmamı sağladı. % 100 emin olamadığım, ancak iyi bir fikrim var.

Genel olarak konuşursak, eğer cis beyaz bir erkekseniz, özellikle şiddetli demokratik olmayan biriyseniz, anında renksiz bile olsa herhangi bir şeye hedef olacaksınız.

Son zamanlarda 7 gün yasaklandım, sadece birine aptal bir sürtük dediğim için (insanları kasıtlı olarak nasıl kontrol edecekleri, kırbaç alacakları ve onlara çarpan sürücüden sigorta kesintisi alacakları hakkında bir yorum yayınladılar. ). Kaba ve kaba mıydı? Evet; ama bu tam anlamıyla facebook’un her yerinde her zaman oluyor, daha geniş kapsamda ve GENEL OLARAK fark edilmiyor.
Öyleyse neden bu yorumu gönderdikten bir saniye sonra herhangi bir inceleme veya bildirim veya herhangi bir şey olmadan otomatik ve anında 7 günlük bir yasak aldım?

Tek bir cevap: Kara liste / gri listesindeyim. Bu listedeki herhangi bir kişi, gönderilerinin herhangi bir bağlamda herhangi bir nedenle “facebook tetikleyici kelimeleri” içermesi durumunda otomatik olarak yasaklanır. Gönderide varsa, anında yasaklanır. Bunu geçen yıl birkaç kez yaşadım. Hiç kimse beni rapor etmiyor, hiç kimse gönderimi gözden geçirmiyor ve uygun cezanın ne olduğuna karar vermiyor, bu sadece anlık, katıştırılmamış maksimum cezadır (genellikle 30 gün).

Sanırım son 30 günlük yasak, birine ap * ssy veya ac * nt (bu ikisinden biri) demek içindi.

Otomatik tetikleyici kelimelerin çoğu cinsiyet eşitliği ve feminizmle (b * tch, p * ssy, c * nt, sl * t, vb.)

Doğrudan karşılaştırma için, eğer siyah bir insansanız, n-kelimesini yumuşak veya sert formunda her yerde ve her yerde istediğiniz kadar söyleyebilirsiniz ve hiçbir şey olmaz. Facebook’taki kelimeyi söylediğimi veya söylemeyi istediğimi veya herkesin söylemesine izin verilmesi gerektiğini ima etmiyorum, sadece belirli bir şeyin parçasıysanız söylemenize izin verilen doğası gereği saldırgan kelimeler olduğunu söylüyorum. facebook’taki etnik gruplar.

Ayrıca, bu tür otomatik yasaklar olmadan, sürtük ve sürtük gibi sözcüklerin etrafından dolaşan çok daha fazla kadın gördüm; bu, yalnızca profil meta verileriniz algoritmaya şunu söylerse, bu sözcükler için otomatik olarak vurulacağınız anlamına gelir. .

Dolayısıyla, facebook meta verileriniz sizi bir Kafkasyalı erkek olarak gösteriyorsa, otomatik algoritma sizi b * tch veya sl * t gibi kelimeler için yoğun bir şekilde hedefleyecektir, oysa meta verileriniz sizi kadın olarak gösteriyorsa, algoritma bu tür otomatik tetikleyicileri göz ardı edecektir.

Dahası, lisedeyken yaptığım 10 yıllık gönderiler / yorumlar için geçmişe dönük cezalar aldığım için, şu anda birçok kez bir listede olduğumu hemen hemen doğruladım. Kelimenin tam anlamıyla bir gün 30 günlük bir yasağa uyandım, çünkü algoritma 10 yıl öncesine gitti ve “sürtük” dediğim bir gönderi ya da her neyse buldum. (Ekran görüntülerini gösterirdim ama facebook artık rahatsız edilen içeriğinizi görüntülemenize bile izin vermiyor. Artık kelimenin tam anlamıyla size herhangi bir kanıt sunmuyorlar, bir yıl kadar önce, size tam olarak ne yazdığınızı gösterirlerdi.)

BİLİYORUM, bir tür listede olduğumu, çünkü söylediğim türden şeyleri tam olarak söylediği için insanların yorumlarını rapor ettim. İnsanlar bana “s * ktir, siktir, p * ssy, sürtük, kelimenin tam anlamıyla güneşin altındaki her şeyi facebook’ta çağırdı. İnsanları kelimenin tam anlamıyla lgbtq nefret söylemi için rapor ettim ve bundan hiçbir şey alamadım. Şikayet olayı bana tam anlamıyla “rapor edilen içeriği inceledik ve bu adamın kelimenin tam anlamıyla eşcinsellere dayakta yanlış bir şey bulamadık, bu yüzden herhangi bir işlem yapmamaya karar verdik” diyecek. Bununla birlikte, tam anlamıyla, gönderildikten sonra nano saniye içinde, uygun bağlamda kullanılan tek kelimeler için anında ve otomatik olarak gönderiyi yasaklıyorum.

Burada kesinlikle kaputun altında bir şeyler oluyor. Çünkü facebook’taki ihbar / ceza sistemi içinde çok büyük farklılıklar var. Cildiniz yeterince koyu ise veya vücut parçalarınız yeterince dişi ise, kesinlikle belirli bağışıklık seviyeleri vardır.

Author

29 Comments

1. Çanakkale dan kimler var. Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları . Merhaba web siteniz süper ötesi iyi, sosyal medyada paylaştım , doruk – 469

2. Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. Merhaba paylaşımın cidden güzel, teşekkürler , Emine – 142

3. Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım , emin – 465

4. İzmir merkezden ben ali. Merhabalar sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım 18-04-2021 14:52:08

5. Selamın aleyküm web siten inanılmaz hoşuma gitti, şukuladım

6. Osmaniye dan kimler var. Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları . selam arkadaşlar sayfan gerçekten mükemmel, facebookta paylaştım , Aylin – 499

7. Selam sayfanız gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım

8. Aksaray merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfan valla dikkat çekici, facebookta paylaştım 24-04-2021 16:48:26

9. Selamın aleyküm sayfa inanki ilgi uyandırıcı, saolun

10. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, tebrikler

11. Çankırı merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar siten inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 02-05-2021 07:04:21

12. Mrb web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

13. Bitlis merkezden ben ziya. Selam herkese siteniz ciddiyim çok güzel, tebrikler 06-05-2021 22:21:25

14. Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, tebrikler , mehmet – 274

15. Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. Slm sayfa süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ali – 484

16. Merhabalar sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, saolun

17. Aksaray merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar siten cidden mükemmel, facebookta paylaştım 09-05-2021 13:18:54

18. Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. Merhabalar sayfa yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım , doruk – 448

19. Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 450

20. Karabük dan kimler var. Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları . selamun aleyküm web sitesi inan ki mükemmel, sağolun , – 211

21. elif yılmaz Reply

Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Slm bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 22-05-2021 07:01:09

22. Samsun dan kimler var. Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları . selamun aleyküm paylaşım inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , emin – 111

23. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. Mrb paylaşım ciddiyim hayran edici, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 169

24. Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 341

25. Yozgat merkezden ben banu. Selam herkese web siteniz yeminle çok iyi, tebrikler 13-06-2021 15:10:32

26. Niğde dan kimler var. Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları . Selam herkese siteniz inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 49

27. merhaba arkadaşlar sayfan valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

28. Sinop merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 16-06-2021 05:15:59

29. Bu konu : ” Cinsiyet, Irk, Politika ve Gönderi Geçmişine Göre Facebook Kara Listeleri / Gri Listeler Kullanıcıları ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz inanki güzel, twitter da paylaştım , Emine – 443

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link