Kategoriler
Genel

Çirkin!

İklim alarmcıları

NASA admits that climate change occurs because of changes in Earth’s solar orbit, and NOT because of SUVs and fossil fuels from climateskeptics

Şimdi, şimdiye dek açığa çıkan en büyük bilimsel sahtekarlığın olabileceği şeyde, NASA ve NOAA, gerçeğe meydan okuyan bir "iklim değişikliği anlatısı" üretmek için tarihsel sıcaklık verilerini değiştirerek kırmızı elle yakalandı. Aslen Real Science web sitesinde belgelenen bu bulgu burada ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Amerika kıtasına ilişkin tarihsel sıcaklık verilerinin, NASA ve NOAA bilim adamları tarafından kasıtlı olarak, tarihi yeniden yazma ve küresel ısınmanın ABD sıcaklıklarının artmasına neden olduğunu iddia etme girişiminde kasıtlı olarak değiştirildiğini biliyoruz. Veriler aslında ısınma eğiliminde değil, soğutma eğiliminde olduğumuzu gösteriyor (aşağıdaki tablolara bakın).

Bu hikaye şu anda tüm dünyaya yayılmaya başlıyor, The Telegraph şu anda rapor ediyor: (1), "NOAA’nın ABD Tarihsel İklimsel Ağı (USHCN), gerçek sıcaklıkları bilgisayar modellerinin ürettiği verilerle değiştirerek" ayarını yapıyor " ."

Gerçek tarihsel sıcaklık rekoru kırılmaya uymadığından, bugün küresel ısınmanın kıyamet hikayesi bugün siyasi sahnede öne çıkıyor, veriler basitçe "bilgisayar modelleri" kullanılarak değiştirildi ve daha sonra gerçek olarak yayınlandı.

İşte iklim değişikliği dolandırıcılığının kanıtı İşte NASA tarafından 1999'da yayınlanan ABD sıcaklıklarının şeması. Aslında, 1930'larda meydana gelen en yüksek sıcaklıkları gösteriyor, bunu takiben 2000 yılına doğru düşen bir soğutma eğilimi izliyor:

Bu grafiğin orijinalliği söz konusu değildir. NASA'nın web sitesinde James Hansen tarafından yayınlandı. (2) Bu sayfada, Hansen bile, “Ampirik kanıtlar, iklimin giderek aşırı sıcak ve kuraklığa doğru yöneldiği fikrine destek vermez” diye yazdı.

Ancak Obama yönetimi göreve geldikten ve küresel ısınma hikayesini politik amaçlar için zorlamaya başladıktan sonra NASA, soğutma eğilimini tersine çevirmek ve bunun yerine bir ısınma eğilimi göstermek için tarihsel verilerini değiştirmeye yönlendirildi. Bu, araştırmacıların gerçek dünyada olanların yerine görmek istedikleri verileri basitçe üreten iklim modelleme bilgisayarları kullanılarak gerçekleştirildi.

Yukarıda gösterilen tabloda bulunan verilerin aynısını kullanarak (2000'den sonra birkaç yıl ek veri ile), NASA küresel ısınmanın görünümünü göstermek için grafiği yanıltıcı bir şekilde deforme etmeyi başardı:

Bu grafiğin gerçekliği de söz konusu değildir. NASA'nın sunucularında şu anda bulunabilir. (4)

Bu yeni, değiştirilmiş grafik, tarihsel verilerin – özellikle 1930'larda yaşanan şiddetli sıcaklık ve kuraklıkların – şimdi olduklarından daha soğuk görünmelerini sağlamak için sistematik olarak bastırıldığını gösteriyor. Aynı zamanda, 1970'lerden 2010'a kadar olan sıcaklık verileri, gerçekte olduğundan daha sıcak görünmelerini sağlamak için şiddetle abartılıyor.

Bu, tüm dünyayı küresel ısınma konusunda aldatmak için büyük çapta yürütülen bilimsel sahtecilik örneğidir.

… robertjames70001 tarafından gönderildi
(Bağlantı) (Yorum)

“Çirkin!” için 36 yanıt

Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfan cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 20-12-2019 17:46:39

Malatya merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, tebrikler 20-12-2019 19:19:05

Afyon merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım 22-12-2019 16:04:03

Osmaniye merkezden ben Aylin. Merhabalar siten vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 28-12-2019 19:53:16

Zonguldak merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşım gerçekten çok iyi, şukuladım 29-12-2019 08:25:16

Bayburt merkezden ben ziya. selam arkadaşlar bu web sitesi cidden hayran edici, saolun 19-01-2020 21:45:12

Şırnak merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web siten harbiden mükemmel, facebookta paylaştım 24-01-2020 12:10:08

Balıkesir merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar siteniz inan ki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 28-01-2020 04:46:52

merhaba arkadaşlar paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

Siirt merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım 08-02-2020 03:43:25

Adana merkezden ben gaye. selam arkadaşlar sayfan valla dikkatimi çekti, şukuladım 09-02-2020 22:31:33

Mersin merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun 15-02-2020 02:02:50

Mardin merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımın harbiden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 21-02-2020 18:11:07

Mersin merkezden ben Aylin. Mrb sayfa yeminle güzel, linkedinde paylaştım 05-03-2020 02:43:03

Bartın merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar siten inanki mükemmel, twitter da paylaştım 08-03-2020 04:17:09

Denizli merkezden ben gaye. Mrb web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, tebrikler 10-03-2020 02:46:18

Karaman merkezden ben ziya. Selam web siteniz inan ki çok iyi, facebookta paylaştım 15-03-2020 13:38:07

Edirne merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 22-03-2020 06:59:52

Eskişehir merkezden ben Gürbüz. Merhaba siten inan ki iyi, linkedinde paylaştım 24-03-2020 21:19:12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir