Kategoriler
Genel

Clinton Başkanlığı: Çevremizi ve Halk Sağlığımızı Korumak ve bu saçmalıklardan bazıları yalanlarla doludur.

Bugün internette buldum ve sizinle paylaşmak istiyorum çocuklar bu siteden bir transkript:

Ayrıca, tüm bu başarıların BS’sinden, özellikle Güvenli İçme Suyu Yasası’ndan tam olarak görebiliyorum, Flint, Michigan’ın o zaman neden sıkıntı yaşıyor?

Başkan Clinton ve Başkan Yardımcısı Gore güçlü bir ekonominin ve temiz bir ortamın el ele gittiğini göstermeye karar verdi. Son sekiz yılda, Clinton-Gore İdaresi bunu kanıtladı: artık bir nesilde en güçlü ekonomiye ve en temiz çevreye sahibiz. Bu İdare, yeni teknolojilerin sağduyulu ve uygun maliyetli yaklaşımına, çevre yasalarının daha sıkı uygulanmasına, halk sağlığı standartlarının güçlendirilmesine ve yeri doldurulamaz ulusal hazinelerimizin korunmasına yatırım yapmıştır. Başkan Clinton’un çevre stratejisi, ülkemize bir nesilde en temiz hava ve suyu ve milletimizin tarihinin en güçlü ekonomisini verdi – hem çevreyi koruyabileceğinizi hem de ekonomiyi büyütebileceğinizi kanıtladı.

Daha Temiz ve Daha Sağlıklı Topluluklar Üretmek

SONRA: Topluluklar zehirli atık dökümü, kirli hava ve kötü su kalitesi ile karşı karşıya 1992’de Amerika toplumları ciddi çevre sorunlarıyla karşılaştı. Uyuşuk federal temizlik çabaları, 12 yıl süren federal çabaların ardından en kötü 1.200 zehirli atık alanının ve topluluklarının kirlendi. Yaklaşık 40.000 kentsel sanayi sitesi, onları yeniden geliştirmek için federal bir strateji olmadan terk edildi. Federal standartların altında içme suyu bulunan bölgelerde altmış iki milyon insan yaşamıştır; yaklaşık 157 milyon insan – ülkenin yüzde 62’si – federal standartları karşılamayan havayı soludu. ŞİMDİ: Daha temiz ve sağlıklı topluluklarda yaşayan daha fazla aile Başkan Clinton ve Başkan Yardımcısı Gore, çevreyi korumak ve korumak için yenilenmiş bir taahhüt getirdi ve bugün, daha fazla aile daha temiz ve sağlıklı bir toplulukta yaşıyor.

Güçlendirdiler Güvenli İçme Suyu YasasıAmerika’nın 55.000 su tesisinden müşterilerine içme suyunun kalitesi hakkında düzenli raporlar sunmasını gerektiriyor.

Clinton-Gore İdaresi, kurum ve duman konusunda şimdiye kadarki en zorlu standartları kabul etti ve bu da her yıl 15.000 erken ölümü önleyebildi. Arabalar, hafif kamyonlar ve SUV’lardan kaynaklanan egzoz gazı emisyonlarında önemli düşüşlerin yanı sıra benzindeki kükürt seviyesini yüzde 90 oranında azalttığını açıkladılar. Önümüzdeki on yıl içinde, bu önlemler yeni araçlardan buğulanmaya neden olan kirliliği yüzde 77-95 oranında azaltarak 4.300 erken ölümü, çocuklar arasında 260.000 astım krizini ve her yıl 173.000 çocukluk çağında solunum hastalığı vakasını önleyecektir.

İdare ayrıca Büyük Kanyon, Yosemite, Acadia ve Büyük Dumanlı Dağlar Milli Parkları ve yılda 290 milyon ziyaretçi çeken diğer doğal hazinelerde bozulmamış gökyüzü ve bozulmamış manzaraları restore etmek için uzun vadeli bir çaba başlattı. Ayrıca, ağır iş kamyonları ve dizel yakıtlardan buğulanmaya neden olan azot oksitleri ve partikül maddelerinin zararlı emisyonlarını yüzde 90’ın üzerinde azaltma stratejisini açıkladılar,

Clinton İdaresi, ülkenin en kötü toksik atık sahalarının temizlenmesini hızlandırarak, toplulukların puanlarını çevresel tehditlerden ve ekonomik yanıklardan kurtardı ve son sekiz yılda, son sekiz yılda temizlenen Superfund alanlarının üç katından fazlasını temizleme işlemini tamamladı . Cumhurbaşkanı ayrıca, kahverengi alanların temizlenmesini hızlandırmak ve yeniden geliştirilmelerinin önündeki engelleri kaldırmak için girişimlerde bulundu.

İdare, şirketlerin raporlaması gereken kimyasalların sayısını iki katına çıkararak Amerikalıların toplumlarındaki çevresel tehlikeleri tanıma hakkını da genişletti.

Temiz Hava İçin Kritik Liderlik

Diyerek şöyle devam etti: “Büyük, kirli dizel kamyonların temizlenmesi, ülkemizin hava kalitesi hedeflerini karşılamak ve halk sağlığını korumak için kritik önem taşıyor … EPA Yöneticisi Browner ve Başkan Clinton’a bu ileriye dönük çabayı önerdikleri için teşekkür ediyoruz.”

John M. Coruthers, Jr., Başkan, Amerikan Akciğer Derneği 2007 model yılından itibaren tüm ağır hizmet kamyonlarını ve otobüslerini temizleme ve dizel yakıttaki sülfürü önemli ölçüde azaltma önerisi hakkında. “Çocukları ve ebeveynleri astımla nasıl yaşayacakları konusunda eğitmek için benim gibi hemşireler tarafından çok şey yapılabilir. Ayrıca astımda sık görülen kirliliği azaltmak için hükümette güçlü bir liderlik gerekir. [President Clinton is] havasını temizlemek ve çocuk sağlığını korumak için yüksek ofisini kullanan bir adam. ” – Gloria Hackman, Okul Hemşiresi, Maury İlköğretim Okulu, İskenderiye, VirginiaBayan Hackman, astımlı çocuklara astımla nasıl başa çıkılacağını öğreten bir program olan Açık Hava Yolları Okullar sınıfını yönetiyor ve Başkan ile bir etkinlikte Seviye II / Düşük Sülfürlü Benzinli Kural’ın nihai standartlarını duyurmak için konuştu. 2009 yılına kadar araçlardan kaynaklanan kirliliği yüzde 95’e kadar azaltarak hava kalitesi.

Brownfields ve Superfund Girişimleri Amerika Topluluklarını Canlandırıyor “Kentsel canlandırmanın konusu bu. Eskiden Fairfield County belası olan bu site şimdi bölgenin en heyecan verici yeni eğlence mekanı … Daha dramatik bir başarı örneği olsaydı gerçekten şaşırırdım kahverengi alanların ıslahı ile bizim balo parkımızdan daha iyi. ” – Mickey Herbert, çoğunluk sahibi, Bridgeport Bluefish Beyzbol takımı, Bridgeport, Connecticut, son teknoloji ürünü Harbor Yard spor kompleksi – eski bir Brownfield. Diyerek şöyle devam etti: “Bu, ulusal kapsamdaki bir programa katılmamıza ve hemen hemen her eyalete dokunmamıza izin veriyor … Çocukların oynayabileceği, EPA ile çalışanlar dışında orada olmayacağı çok daha fazla alan olacak Amerika Birleşik Devletleri Futbol Vakfı. ” – Herb Giobbi, Yönetici Direktör, toplulukların eski Süper Fon sahalarında futbol sahaları oluşturmasına yardımcı olmak için EPA / USSF ortaklığında ABD Futbol Vakfı.

Clinton-Gore Yönetimi, Bilgi Edinme Hakkını Genişleterek Toplulukları Güçlendiriyor

“Çevreye hangi kimyasalların atıldığını bilmenin toplumlar için ne kadar önemli olduğunu ilk elden gördüm. Clinton İdaresi’ni tüm toplulukların bilmesini sağlamak için çalıştığı için alkışladım – sonuçta bu sağlığımızı, çocuk sağlığımızı, ve geleceğimiz. “

Lorraine Ross, Temiz Su Topluluğu Aktivisti, San Francisco, Kaliforniya

Ailenin sağlığı için korkan Lorraine Ross, 18 yıl önce yerel bir şirketteki yeraltı tanklarından yakındaki bir içme suyu kuyusuna zehirli kimyasalların sızdığını keşfetti. “Başkan çevre için mücadele ve halk sağlığını koruma konusunda olağanüstü bir lider oldu.” Bilmeye hakkı “olmadan insanlar çevreye hangi kimyasalların salındığını bilmiyordu. Şimdi zaman değişiyor, insanlar ve şirketler daha bilinçli ve toplumlarımız bunun için daha iyi. “

Doris McGuigan, Çevre Aktivisti, Baltimore, Maryland.

Gelecek Kuşaklar İçin Amerika’nın Hazinelerini Koruma

SONRA: Amerika’nın doğal alanları risk altında 1992’de Amerika’nın doğal hazinelerinin çoğu gelişme riski altındaydı. Yellowstone Milli Parkı’ndan uzak olmayan büyük bir altın madeni, dünyanın ilk milli parkını toksik akış ve diğer çevresel zararlarla tehdit etti. Birçoğu hassas kıyı bölgelerinde ve Kuzey Kutup Ulusal Yaban Hayatı Sığınağı gibi bölgelerde daha fazla petrol sondajı yapılmasını istiyordu. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tarihi sulak alanların yarısından fazlası kaybolmuştu.ŞİMDİ: Milyonlarca dönümlük park, anıt ve vahşi doğayı korudu ve korudu Başkan Clinton ve Başkan Yardımcısı Gore, Amerika’yı doğal kaynaklarımızın akıllıca yönetimini hedefle yeniden hedefledi. neslimizin gelecek nesiller için daha iyi bir arazi bırakmasını sağlamak.

Utah’ın Red Rock Kanyonlarından Florida Everglades’e kadar Başkan Clinton ve Başkan Yardımcısı Gore milli parklarda, ulusal anıtlarda ve vahşi doğada milyonlarca dönümlük alanı korudu.

Clinton-Gore İdaresi de, 2005 yılına kadar yılda 100.000 dönümlük sulak alanın net bir artışını hedefleyen değerli sulak alanların kaybını tersine çevirmek için büyük reformlar başlattı.

Başkan, Yellowstone Milli Parkı’nı, Park sınırına yakın bir yerde bulunan altın madeninden potansiyel olarak toksik bir akıştan korudu ve bizon için kritik yaşam alanını genişletmek için Park’ın yakınındaki araziyi satın aldı.

İdare, Kuzey Kutup Ulusal Yaban Hayatı Sığınağında petrol arama çabalarına da şiddetle karşı çıktı ve Cumhurbaşkanı Sığınağı yeni keşiflere açacak mevzuatı veto etti.

Başkan Clinton, Lands Legacy girişimi de dahil olmak üzere koruma ve koruma programları için özel ve korumalı finansman sağlamak amacıyla Kongre ile birlikte çalıştı. Anlaşma, bu programlara yaptığımız yatırımı neredeyse iki katına çıkaracak ve Başkan Roosevelt’in yaklaşık bir asır önce ülkemizi koruma yoluna koymasından bu yana yeşil ve açık alanlarımızı korumak için en büyük yıllık yatırım haline getirecek.

İdare şu anda ulusal ormanlarda 40 milyon dönümden fazla yolsuz alan için uzun vadeli koruma sağlamak için çalışmaktadır.

Buna ek olarak, Başkan Clinton ve Başkan Yardımcısı Gore, ABD kıyılarının çoğundan 2012’ye kadar yeni petrol kiralama moratoryumunu uzatarak Amerika’nın okyanuslarını ve kıyılarını korudu ve ulusal deniz kutsal alanlarındaki yeni kiralamaları kalıcı olarak engelledi. ABD ayrıca, düşük seviyeli radyoaktif atıkların okyanuslara dökülmesine küresel bir yasak getirilmesini savunan ilk nükleer güçtü.

Aşağıdakiler web sitesinin üst kısmındaki bir başlığa yazılmıştır:

Bu tarihsel materyal, “zaman içinde donmuş”. Web sitesi artık güncellenmemiştir ve harici web sitelerine ve bazı dahili sayfalara bağlantılar çalışmaz.

Kaynak:

“Clinton Başkanlığı: Çevremizi ve Halk Sağlığımızı Korumak ve bu saçmalıklardan bazıları yalanlarla doludur.” için 24 yanıt

Karaman merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşımınız valla hayran bıraktı, teşekkürler 29-06-2020 05:48:25

Malatya merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 01-07-2020 13:12:09

Karabük merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfa valla güzel, linkedinde paylaştım 10-07-2020 05:29:42

Giresun merkezden ben Emine. Slm bu web sitesi valla dikkat çekici, face de paylaştım 14-07-2020 15:32:05

Kastamonu merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşım inanki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 19-07-2020 17:38:27

Erzurum merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese siteniz ciddiyim hoşuma gitti, şukuladım 31-07-2020 09:24:34

Çanakkale merkezden ben ali. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz hayran edici, face de paylaştım 01-09-2020 12:04:55

Adıyaman merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşımınız harbiden çok iyi, face de paylaştım 01-09-2020 15:14:04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir