CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu.

5 yıl önce aşılarla ilgili tartışabilirdiniz. Aşılarda alüminyum nanopartiküllerin güvenliği gibi şeyleri tartışabilirsiniz. Acele aşıların güvenli olup olmadığını tartışabilirsin. Şimdi, son derece toksik anti-vaxx hareketi sayesinde bunların hiçbirini yapamazsınız. Dinle, aşı oldum. Günde binlerce insanı gördüğüm bir işte çalışırken grip aşısı yaptırırdım. Ben hiçbir şekilde aşı karşıtı değilim, ancak COVID-19 aşısı yaklaştıkça sorularım kesinlikle büyüyor. Bunun tek nedeni sağlığım için en güvenli ve en iyi olanı istemem. Ancak, sahip olduğum tek şey bu, sorular ve meydan okuma, alay etme veya modern tıbba destek eksikliği veya COVID’yi yavaşlatmaya karşı değilim. Bununla birlikte, aşılar hakkında sosyal medyada (yani Reddit) ve hatta belki de yüz yüze görüşmeler yapmak, genellikle çok hızlı bir şekilde siyah-beyaz düşüncesine dönüşür. IE, ya pro-vaxx ya da anit-vaxx’siniz. Bu, tabii ki, medyanın, sosyal medyanın ve gerçekleşmesi istenen güçlerin aynı türden düşünme ve iletişimidir. Söylem istemiyorlar; bölünme istiyorlar. “Ya şu ya da öylesin – ve ne söyleyeceğin umurumda değil.” Bunu çözmenizi ve bir kazan-kazan durumu bulmanızı istemiyorlar, BLM protestolarına, seçim sonuçlarına vb. Yol açan aynı iletişimi ve bölünmeyi istiyorlar.

Bu beni düşündürdü … Anti-vaxx hareketi neden başladı? Muhtemelen insanların hükümete olan güveni azalmaya başladığından ve ünlülerin ana akım desteğiyle ve hareketin her platformda kapsanmasıyla “güvensizlik” ten çok daha büyük ve karmaşık bir şeye dönüştü. Manipülatif insanlar bunu bir fırsat olarak gördü. Uyuşmazlıkları ekmeye, onay önyargısını teşvik etmeye, karşıt fikirleri olanlara güvensizliği aşılamaya ve sıradan insanları bölmeye devam etme fırsatı. Neden birisi böyle bir fırsatın boşa gitmesine izin versin? Şimdi birçok insanın gözünde ya anti-vaxx ya da pro-vaxx olduğunuz bir dünyada yaşıyoruz. Bu yüzden anti-vaxx hareketi canlı tutuldu. Aksi takdirde, Jenny McCarthy ve onun saçmalıkları kimin umurunda? Hiç kimse ve hikaye yavaş yavaş kaybolurdu. Unutmayın, medyada kalan hikayeler, bir nedenle medyada kalır. Öyle de oldu, anti-vaxx hareketi sona erme tarihinden sonra ortalıkta oturdu.

Şimdi, korkuyla felç olan ve bir pandemi tarafından tahrip edilen dünya ile tek umudumuz aşı (/ lar). Gelecek yıl gelin, ya aşı olacaksınız ya da aşı olmayacaksınız ya da COVID yanlısı olacaksınız ya da olmayacaksınız ya da dışarıdaki toplumun içindesiniz. Tüm bunları söyledikten sonra, elbette, “bilimi reddeden çılgın şüpheci bir Facebook annesi” olarak görülmek istemeyen herkesi “çılgın” olmayan tek tarafa yönlendirmek karlı. Soru sormadan aşıya akın etmekte sorun yaşamayan herkes. Bunu yapmayanlar, aşı masraflarını ödemeye daha istekli olacaktır.

Yine, anti-vaxx değilim. Ancak, anti-vaxx hareketinin neden canlı tutulduğunu ve beslendiğini anlamak kolay. Bir bölme aracıydı (aynı zamanda sosyal bir deney). İnsanları büyük ilaç ürünlerini desteklemek için bölmek için bir yol ve yapmazsanız “delisiniz”.

Her şeyin ne kadar zamanında sonuçlanması çılgınca. Bir “aşının dünyayı kurtarmasından” kısa süre önce “anti-vaxx” in bu kadar büyümesi delice.

… Scander11 tarafından gönderildi
[comments]

“CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu.” üzerine 27 yorum

1. Sinop dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . Selamın aleyküm web sitesi valla dikkat çekici, face de paylaştım , Aylin – 200

2. Kütahya dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . Selam herkese sayfanız gerçekten çok iyi, şukuladım , ziya – 304

3. Giresun merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siten ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım 06-12-2020 19:56:14

4. Bu konu : ” CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. ” çok güzel. Selamlar siten inanılmaz dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , hatice – 34

5. Bu konu : ” CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , gaye – 166

6. Bu konu : ” CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım , doruk – 313

7. Tokat dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım , mehmet – 287

8. Antalya dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . selamun aleyküm bu web sitesi vallaha çok iyi, face de paylaştım , – 432

9. Bu konu : ” CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi inanki çok güzel, şukuladım , banu – 173

10. Yozgat dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . Merhaba paylaşım gerçekten hayran edici, teraziye tıkladım , banu – 440

11. Adıyaman merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web sitesi cidden dikkatimi çekti, saolun 18-01-2021 07:53:43

12. Kars merkezden ben gaye. Slm siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 18-01-2021 23:27:50

13. Yozgat dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . Mrb sayfanız valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 160

14. Kırşehir dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . selam arkadaşlar web siteniz inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , doruk – 236

15. Giresun dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . selamun aleyküm web sitesi vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım , ali – 246

16. Kütahya merkezden ben emin. Merhaba paylaşımın cidden hayran edici, şukuladım 26-01-2021 15:33:23

17. Bu konu : ” CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Aylin – 119

18. Kırşehir merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web siteniz cidden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 31-01-2021 13:15:57

19. İstanbul dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . Merhaba bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, saolun , emin – 481

20. Karaman dan kimler var. CMV: Anti-Vaxx hareketi aşıları durdurmak için canlı tutulmadı, aşılara soru soran herkesi gözden düşürmek için canlı tutuldu. . selam arkadaşlar web sitesi vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 139

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link