Buna inanmak neden bu kadar zor? Uzun vadede her şey çok mantıklı.

• Başkanlık döneminin başlarında Trump, ABD’nin önerilen TPP’den çekilmesini sağladı. Amerika İlk gerekçesi olarak izolasyonist politika. Çin devreye giriyor ve Vietnam gibilerle iş yapıyor. Vietnam savaşta Çin’in en tarihi düşmanlarından biri olduğu için bu son derece önemli bir olaydır. Çin’in tek jeopolitik süper güç olma hedefi yavaş yavaş gerçekleşiyor.

• Trump, Afrika’yı bir “bok çukuru” olarak nitelendirerek uluslararası anlaşmazlıklara ve ABD’ye karşı küçümsemeye neden oluyor. Çin, Batı tarafından yağmalanan ve marjinalleştirilen bir kıtada küresel varlığını genişleterek hemen Afrika ülkelerine diplomatik ziyaretler yapmaya başlar.

• Trump, Çin mallarına karşı ticaret savaşında gümrük vergilerini yürürlüğe koyuyor. Çin karşılık olarak ne yaptı?

Önceden monte edilmiş ürünlerini Vietnam’da bitirmişler ve tarife ödemeden ABD’ye göndermişlerdi.

Bu, Trump’ın egosunu öfkelendiriyor ve hükümet laboratuvarına biyolojik bir kirli bomba yaratması ve Çin’e bir hastalıkla saldırması emrini veriyor, böylece üretkenliklerini ve dolayısıyla ekonomilerini bir süreliğine durduruyor. Ordu bombayı yerleştirecek ve Çin’in içinde harekete geçirecekti. Fakat bekle! Çin neden cehennem olsun ki izin vermek düşmanın ordusu kendi ülkesinde mi? Çok basit…

Wuhan, Askeri Oyunlara ev sahipliği yapıyordu.

Aynı fikirde değilseniz, detaylandırın.

26 Comments

1. selam arkadaşlar web siteniz inanılmaz hayran edici, şukuladım

2. Manisa merkezden ben Hasan. Slm paylaşımın inanki güzel, teşekkürler 27-06-2021 10:23:55

3. Diyarbakır dan kimler var. CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, . Selam sayfan gerçekten çok güzel, saolun , ali – 404

4. elif yılmaz Reply

Bingöl merkezden ben elif yılmaz. Mrb web siten valla çok hoşuma gitti, şukuladım 29-06-2021 01:18:01

5. Merhaba herkese web siten vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım

6. Çankırı dan kimler var. CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, . Merhaba herkese bu web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , – 318

7. Kahramanmaraş merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siten cidden hoşuma gitti, tebrikler 10-07-2021 23:07:08

8. Siirt dan kimler var. CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, . Selam herkese bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler , ali – 82

9. Gürbüz Reply

Bu konu : ” CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa valla çok hoşuma gitti, teşekkürler , Gürbüz – 39

10. Afyon merkezden ben Hasan. Selam siten inanılmaz çok iyi, teşekkürler 21-07-2021 10:43:34

11. Bu konu : ” CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, ” çok güzel. Selam sayfanız vallaha billaha çok iyi, twitter da paylaştım , memo – 254

12. Bu konu : ” CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, ” çok güzel. Merhaba sayfan yeminle dikkatimi çekti, saolun , ali – 78

13. Merhabalar web siten harbiden iyi, facebookta paylaştım

14. selamun aleyküm paylaşımınız cidden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

15. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle mükemmel, tebrikler

16. Gürbüz Reply

Bartın merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web sitesi valla hayran bıraktı, sağolun 21-08-2021 12:39:29

17. Bursa merkezden ben ali. Selam herkese web siteniz ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 22-08-2021 09:23:04

18. Kırklareli merkezden ben ahmet. Merhabalar sayfanız süper ötesi hayran edici, saolun 31-08-2021 19:51:37

19. elif yılmaz Reply

Malatya merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siten cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 31-08-2021 23:04:49

20. Bu konu : ” CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten cidden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ali – 21

21. Bitlis merkezden ben mehmet. Mrb web sitesi harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 03-09-2021 08:04:23

22. Kocaeli dan kimler var. CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, . selamun aleyküm sayfanız cidden hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Aylin – 325

23. Bu konu : ” CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, ” çok güzel. Selamlar siteniz inanılmaz mükemmel, teşekkürler , memo – 427

24. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” CMV: Trump, orduya inadına Kovid-19’u Çin’e yaymasını emretti. Korkunç bir şekilde geri tepti, ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 2

Write A Comment