Bu, bir komplo teorisyeni probleminden ziyade bir insan problemidir, ancak bu bazen tartışmaya değen tek alt konu olduğu için, buraya göndermeye ve komplo teorisyenleriyle ilişkilendirmeye karar verdim.

Komplo teorisyenlerinin yanı sıra insanlığın çoğu, yanlış olduklarında kabul etmeyi öğrenmeleri gerekir. Komplo teorisyenlerinde zorlaştıran şeyin tavşan deliğinin çok altına düştüğüne ve (a) belirli bir komplo teorisine çok bağlı hale geldiğine veya (b) her şeyin bir komplo olduğuna ve hiçbir şeyin gerçek olmadığına inanmaya inanıyorum .

Alternatif bir teori önererek teorilerine güçlü bir şekilde inanan biriyle tartışmaya çalıştığım sayısız kez, teorilerinin ne kadar temelsiz ve mantıksız olursa olsun, yanlış olabileceklerini itiraf etmeyeceklerini ve inandıkları teoriye bağlı kalmaya devam edecekler.

Dahası, ve bu yazının çekirdeğiyle biraz ilgisi yoktur, ancak tavşan deliğinden çok aşağıya düşmek, bazı ciddi zararlı etkilere yol açabilir. ‘Baz-seviyesine’ okuyarak başlayan bazı komplo teorisyenlerinin çok sık gördüm, hükümet gibi zihin kontrolü (örneğin MKULTRA) yapan komplo teorilerini bu dünyadaki her şeyin olduğuna inanarak gizli bir şeytani grup tarafından çizilen bir komplo. Bu bağlamda, TPTB’nin dezenfeksiyon kampanyasının başarılı olduğunu söylemek doğrudur (bağlam: o zamanlar CIA direktörü William Casey’nin rezil alıntısı).

Bu yazı daha çok bir PSA veya hatta bazı tavsiyeler. Yanlış yaptığınızı kabul etmeyi öğrenin. Başkasının teorisinin gerçeklerden sizinkinden daha fazla temeli olabileceğini kabul etmeyi öğrenin. Son olarak, tavşan deliğine aynı anda çok fazla düşmeyin. Sizi zarar verici olarak etkileyebilir. En azından gerçeğin ne olup olmadığını bir ölçüye kadar tanımlayabildiğinizden emin olun.

Ayrıca, nefes almayı unutmayın. Sevgi gönderiyor.

Author

83 Comments

1. Şırnak merkezden ben ziya. Mrb bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, teraziye tıkladım 27-05-2020 12:05:47

2. Merhabalar sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

3. Mardin merkezden ben Emine. Slm siteniz inan ki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 31-05-2020 08:20:58

4. İstanbul merkezden ben Aylin. Selamlar bu web sitesi inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 08-06-2020 18:12:34

5. Selamın aleyküm web siteniz valla hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

6. Hatay merkezden ben ziya. Merhaba web siteniz valla iyi, twitter da paylaştım 10-06-2020 13:10:29

7. Bolu merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web siteniz inanki güzel, teraziye tıkladım 18-06-2020 19:58:07

8. Tunceli merkezden ben ahmet. Selamlar sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, teşekkürler 21-06-2020 19:39:29

9. selamun aleyküm sayfa yeminle mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

10. Merhaba paylaşımın vallaha billaha çok güzel, saolun

11. Şanlıurfa merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfa cidden çok güzel, face de paylaştım 07-07-2020 06:35:39

12. Bilecik merkezden ben mehmet. Selam herkese web sitesi valla mükemmel, sağolun 09-07-2020 08:24:30

13. Kırşehir merkezden ben ziya. Mrb sayfa harbiden iyi, face de paylaştım 13-07-2020 09:26:31

14. Slm paylaşımınız inan ki güzel, teraziye tıkladım

15. Diyarbakır merkezden ben ali. Selamlar web sitesi cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 25-07-2020 17:54:11

16. selam arkadaşlar sayfa gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım

17. selamun aleyküm paylaşımınız cidden çok güzel, sağolun

18. Tunceli merkezden ben Aylin. selamun aleyküm paylaşım yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 04-08-2020 22:03:20

19. selam arkadaşlar web siteniz yeminle güzel, facebookta paylaştım

20. Şanlıurfa merkezden ben ali. Slm paylaşım harbiden hayran edici, şukuladım 06-08-2020 22:06:59

21. Karabük merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 22-08-2020 18:16:21

22. Selam herkese web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

23. Isparta merkezden ben ahmet. selamun aleyküm siteniz harbiden çok iyi, teraziye tıkladım 27-08-2020 09:58:05

24. Gürbüz Reply

Merhaba herkese paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

25. Artvin merkezden ben ali. Slm paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler 15-09-2020 14:33:38

26. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha iyi, linkedinde paylaştım

27. selam arkadaşlar sayfanız valla çok iyi, twitter da paylaştım

28. elif yılmaz Reply

Trabzon merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web siten gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım 18-09-2020 14:05:30

29. Selamın aleyküm siten inan ki dikkat çekici, saolun

30. Sakarya merkezden ben doruk. Slm paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 29-09-2020 22:34:52

31. elif yılmaz Reply

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Selamlar web siteniz inanılmaz dikkat çekici, tebrikler 02-10-2020 11:29:02

32. İzmir merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar paylaşımın inanki iyi, twitter da paylaştım 11-10-2020 04:43:31

33. Hatay dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Selam herkese paylaşımınız cidden güzel, teraziye tıkladım , gaye – 242

34. elif yılmaz Reply

Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, tebrikler 23-10-2020 10:22:59

35. Gümüşhane dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Selam herkese sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , Aylin – 49

36. Muş merkezden ben mehmet. Slm bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 20-11-2020 00:50:54

37. Zonguldak dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Mrb web sitesi gerçekten hoşuma gitti, saolun , ali – 222

38. Merhaba bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

39. Bolu dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Merhaba web siteniz vallaha billaha çok güzel, şukuladım , Aylin – 181

40. Hakkari dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Selam paylaşım inanki hayran edici, face de paylaştım , hatice – 21

41. Selam web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, saolun

42. Selam sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

43. Gürbüz Reply

Kilis dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım , Gürbüz – 383

44. Van merkezden ben Hasan. Mrb web siteniz inanılmaz çok iyi, tebrikler 21-12-2020 16:19:19

45. elif yılmaz Reply

Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. Selam sayfan vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım 22-12-2020 01:05:32

46. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Slm web siteniz cidden iyi, sağolun , ali – 228

47. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Selam paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , emin – 287

48. Ankara dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . selam arkadaşlar sayfanız inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 45

49. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Mrb bu web sitesi vallaha mükemmel, twitter da paylaştım , banu – 248

50. Niğde merkezden ben ziya. Selam herkese paylaşım vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 20-01-2021 05:07:49

51. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 342

52. Bitlis dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Merhaba herkese siten gerçekten hoşuma gitti, tebrikler , ahmet – 496

53. Trabzon dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Selam herkese web siteniz cidden çok iyi, şukuladım , ahmet – 198

54. Kırıkkale dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Mrb bu web sitesi harbiden mükemmel, sağolun , mehmet – 378

55. Yozgat merkezden ben emin. Merhabalar paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 06-02-2021 01:49:03

56. Kütahya merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşım vallaha hoşuma gitti, saolun 09-02-2021 15:47:29

57. Merhaba herkese siteniz harbiden hayran edici, teşekkürler

58. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi çok güzel, şukuladım , – 466

59. Slm bu web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler

60. Çanakkale dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Selamın aleyküm sayfa inan ki güzel, twitter da paylaştım , ali – 321

61. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi vallaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım , ali – 223

62. Slm siteniz süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım

63. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Merhaba web siten inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler , mehmet – 39

64. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Merhaba sayfa inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım , memo – 312

65. Iğdır dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Selam herkese sayfa inanki dikkatimi çekti, sağolun , mehmet – 45

66. elif yılmaz Reply

Merhaba web sitesi süper ötesi güzel, tebrikler

67. Aydın merkezden ben hatice. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 07-05-2021 05:35:42

68. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Selam herkese web siten ciddiyim dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , emin – 373

69. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın yeminle hayran bıraktı, şukuladım , – 349

70. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. Merhaba paylaşım inanki güzel, şukuladım , – 327

71. Bu konu : ” Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. ” çok güzel. selam arkadaşlar siten inanılmaz dikkat çekici, tebrikler , ali – 50

72. Şanlıurfa merkezden ben emin. Merhabalar web sitesi harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 22-05-2021 00:19:51

73. Yalova dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Mrb paylaşım harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 443

74. Kars dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . Merhaba web siten cidden dikkat çekici, teşekkürler , gaye – 54

75. Yozgat dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , gaye – 273

76. Yozgat dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . merhaba arkadaşlar web siteniz inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım , doruk – 210

77. Yalova dan kimler var. Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir. . merhaba arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 458

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link