Kategoriler
Genel

Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir.

Bu, bir komplo teorisyeni probleminden ziyade bir insan problemidir, ancak bu bazen tartışmaya değen tek alt konu olduğu için, buraya göndermeye ve komplo teorisyenleriyle ilişkilendirmeye karar verdim.

Komplo teorisyenlerinin yanı sıra insanlığın çoğu, yanlış olduklarında kabul etmeyi öğrenmeleri gerekir. Komplo teorisyenlerinde zorlaştıran şeyin tavşan deliğinin çok altına düştüğüne ve (a) belirli bir komplo teorisine çok bağlı hale geldiğine veya (b) her şeyin bir komplo olduğuna ve hiçbir şeyin gerçek olmadığına inanmaya inanıyorum .

Alternatif bir teori önererek teorilerine güçlü bir şekilde inanan biriyle tartışmaya çalıştığım sayısız kez, teorilerinin ne kadar temelsiz ve mantıksız olursa olsun, yanlış olabileceklerini itiraf etmeyeceklerini ve inandıkları teoriye bağlı kalmaya devam edecekler.

Dahası, ve bu yazının çekirdeğiyle biraz ilgisi yoktur, ancak tavşan deliğinden çok aşağıya düşmek, bazı ciddi zararlı etkilere yol açabilir. ‘Baz-seviyesine’ okuyarak başlayan bazı komplo teorisyenlerinin çok sık gördüm, hükümet gibi zihin kontrolü (örneğin MKULTRA) yapan komplo teorilerini bu dünyadaki her şeyin olduğuna inanarak gizli bir şeytani grup tarafından çizilen bir komplo. Bu bağlamda, TPTB’nin dezenfeksiyon kampanyasının başarılı olduğunu söylemek doğrudur (bağlam: o zamanlar CIA direktörü William Casey’nin rezil alıntısı).

Bu yazı daha çok bir PSA veya hatta bazı tavsiyeler. Yanlış yaptığınızı kabul etmeyi öğrenin. Başkasının teorisinin gerçeklerden sizinkinden daha fazla temeli olabileceğini kabul etmeyi öğrenin. Son olarak, tavşan deliğine aynı anda çok fazla düşmeyin. Sizi zarar verici olarak etkileyebilir. En azından gerçeğin ne olup olmadığını bir ölçüye kadar tanımlayabildiğinizden emin olun.

Ayrıca, nefes almayı unutmayın. Sevgi gönderiyor.

“Çoğu komplo teorisyeni (insanlık içindeki diğer herhangi bir grup gibi) belirli bir teoriye fazladan bağlı hale gelir ve bu nedenle onların yanlış olabileceğini kabul etme eksikliğine sahiptir. Ayrıca, tavşan deliğinden çok aşağıya düşmenin zararlı etkileri olabilir.” için 13 yanıt

Şırnak merkezden ben ziya. Mrb bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, teraziye tıkladım 27-05-2020 12:05:47

Mardin merkezden ben Emine. Slm siteniz inan ki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 31-05-2020 08:20:58

İstanbul merkezden ben Aylin. Selamlar bu web sitesi inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 08-06-2020 18:12:34

Bolu merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web siteniz inanki güzel, teraziye tıkladım 18-06-2020 19:58:07

Tunceli merkezden ben ahmet. Selamlar sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, teşekkürler 21-06-2020 19:39:29

Şanlıurfa merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfa cidden çok güzel, face de paylaştım 07-07-2020 06:35:39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir