Kategoriler
Genel

Corona virüsü, otoriter hükümetler için Orwellian ıslak rüyası

Genel halkı, gerçek ya da tamamen hayali olan görünmez bir tehditten dehşete düşürdünüz. Halk, güvende kalabilmeleri için haklarının alınmasını talep etti. Toplanma özgürlüğü? Virüs yüzünden buna artık sahip olamam. Konuşma özgürlüğü? Ah etrafta ‘yanlış bilgi’ olmamalı, bu yüzden muhalif görüşler acımasızca bastırılmalıdır. Bizi güvende tutmak için toplumdaki herkesin sürekli izlemesine ve gözetimine sahip olmamız gerekecek. Akıllı telefonlar bunu yapabilir, çünkü hepimiz GPS izleyicileri ceplerimizde taşıyoruz zaten. Tıbbi özgürlük geçmişte kaldı. Gerekli aşı listesine sahip olmadığınız sürece (ve bu liste çok büyük olacak ve elbette onları yapan şirketlerin hiçbir sorumluluğu olmayacaksa) genel halka izin verilmeyecektir. Ne de olsa aşılanmamış bir kişiye başka bir pandemi başlatamıyoruz. Aşılananı aşılanmamış olandan güvenli tutmalıyız. İsyan ve protesto edenler iğneyi teslim edip alana kadar halkın korunması için ‘kamplara’ konulmaları gerekebilir.

Ekonomi çöktüğünde ve temelde serbest düşüşte milyonlarca bağımsız insan, dinleyici notlarının hayatta kalması için hükümete% 100 güvenecek. Hükümet ekonomi üzerinde tam kontrole sahip olacak ve bazı işletmelerin elzem ve diğerleri elzem sayılıyor. Hükümetle yatakta bulunan şirketlere milyarlarca kurtarma parası verilecek, küçük işletmelerin ölmesine izin verilecek. Nihayetinde hükümet, elbette daha büyük iyilik için temel işleri hep birlikte ele geçirmek zorunda kalacak. Çiftçiler ve gıda üreticileri iflas ettikçe ve tedarik zinciri bozulduğunda gıda kıtlığı ortaya çıkmaya başlayacak. Hükümeti dolaşmak için yeterli olmadığı için, zorunlu sterilizasyon ve zorla kürtaj gibi nüfus kontrol önlemlerine bakmak zorunda kalacak. Belki toplumda sorunlu sayılanları bile yok ediyor.

Aynı kriz dünyanın hemen hemen her ülkesinde aynı anda şiddetlenirken, belki de Gordon Brown ve diğer politikacıların son zamanlarda açıkladıkları gibi, bir tür dünya hükümeti kurmak zorunda kalacaklar. Sonuçta küresel bir krizin küresel bir çözüme ihtiyacı var.

Gerçekten bir tür kıyamet sonrası filmde uyandığımı hissediyorum. Ne kadar tanrı garip bir gerçek. Bu arada dehşete kapılmış halk, katliamın kuzusu gibidir. Çok geç olmadan uyanıp uyanmayacağımızı merak ediyorum.

“Corona virüsü, otoriter hükümetler için Orwellian ıslak rüyası” için 39 yanıt

Siirt merkezden ben ziya. Merhabalar sayfan valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım 17-04-2020 16:35:50

Burdur merkezden ben banu. Merhaba herkese bu web sitesi inanılmaz güzel, face de paylaştım 23-04-2020 04:53:10

Kocaeli merkezden ben mehmet. Merhaba siteniz vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım 25-04-2020 08:57:26

Bayburt merkezden ben banu. Slm sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 28-04-2020 08:18:40

Elazığ merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web siten ciddiyim mükemmel, tebrikler 01-05-2020 09:46:49

Bayburt merkezden ben elif yılmaz. Selam sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım 05-05-2020 15:42:10

Sakarya merkezden ben banu. Selamlar paylaşım valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım 05-05-2020 20:17:30

İzmir merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım 06-05-2020 01:06:44

Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Selamlar siten inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun 10-05-2020 00:02:27

Giresun merkezden ben ahmet. Selamlar siteniz inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 14-05-2020 07:33:14

Düzce merkezden ben Gürbüz. Selam siten süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun 18-05-2020 18:01:53

Kırklareli merkezden ben Emine. Selamın aleyküm sayfa ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 18-06-2020 16:44:09

Manisa merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan inan ki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 20-06-2020 03:59:52

Konya merkezden ben doruk. Selam sayfa süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım 29-06-2020 02:47:33

elif yılmaz için bir cevap yazın Cevabı iptal et

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir