Kategoriler
Genel

Corona virüsü stratejik ilerleme açısından

Teorik açıdan. Corona virüsünün kasıtlı olarak yaratılması, küresel hakimiyet yarışmasında Çin için dahiyane bir hareket olacaktır. Bunlar, korona virüsünün ortaya çıkabileceği ekonomik bombayı giyme yetenekleri ile ilgili en donanımlı ülkelerden biridir ve toplumsal yapıları nedeniyle yayılmayı kontrol altına alma konusunda önemli ölçüde başarılı oldular. Zarar görmediklerini söylememek gerekirse, ABD muhtemelen toplumlarında / ekonomilerinde en büyük aksamaya uğrayacak. Rakibinize eleştirel olarak vurmak amacıyla kasıtlı olarak zarar veren uzun oyunda, Çin uzun oyunu oynar (gerçekten gücü elinde tutan, uzun oyunu oyna).

^ Bu hipotezle hiç kimseyi okumadım.

"Tüm savaşlar aldatmaca üzerine kuruludur. Bu nedenle, saldırabildiğimiz zaman, başarısız gibi görünmeliyiz; güçlerimizi kullanırken, hareketsiz görünmeliyiz; yaklaştığımızda düşmanı çok uzak olduğumuza inandırmalıyız; çok uzaktayken, ona yakın olduğumuza inandırmalıyız. ”
– Sun tzu, Savaş Sanatı

Öte yandan, daha önce düşündüğüm bir düşünce, ABD'nin bu pandemiyi küresel tedarik zincirinde bir bozulma yaratmaya, Çin'in momentumunu yavaşlatmaya ve batıya Çin'e güvenen menkul kıymetlerdeki önemli kusurları göstermeye teşvik edebileceğiydi. Eğer bu, savaş konusunda Çin'in pozisyonunun ne kadar stratejik olduğu ve tedarikleri boğma yetenekleri hakkında kitlesel bir farkındalık yaratacak olsaydı, batı doğru itme ile muhtemelen yerli üretime, vb. .

Şimdi virüsün gerçek kökenleri açısından, kesin bir cevap alacağımızdan şüpheliyim. Bununla birlikte, bu noktaların her ikisi de hala geçerlidir (kim ve neden başlattıklarını değil, hem ABD hem de Çin tarafından stratejik olarak kullanılabilecek etkiler).

** Başka birçok olasılık var, virüslerin doğal olarak meydana geldiğini ve her şeyin bir komplo olmadığını anlıyorum. Ayrıca tüm insanları seviyorum; Ben sadece hükümetlere karşı sertim.

“Corona virüsü stratejik ilerleme açısından” için 10 yanıt

Van merkezden ben Gürbüz. Selam sayfanız valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım 13-03-2020 16:24:01

Kahramanmaraş merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar sayfanız harbiden mükemmel, teraziye tıkladım 14-03-2020 01:18:20

Hakkari merkezden ben ahmet. Merhaba herkese siteniz vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım 15-03-2020 08:37:47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir