Kategoriler
Genel

Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur.

Mükemmel bir olay fırtınası gibi görünüyor. Nedeni ve sömürüsü kolay ve öngörülebilir mükemmel bir fırtına.

Birkaç nokta:

• Ekim 2019’da Science Vs, ABD’de grip salgınının nasıl görüneceğini belirten bir Pandemik bölüm yaptı ve bu da SARS-CoV-2 ile nasıl oynandığına korkutucu bir şekilde benziyor. Bu, gerçekleşmeden önce iyi anlaşılmıştı ve büyük olana çarpmadan on yıllar önce bir araştırma konusu idi. Aynı zamanda diğer küçük pandemilerden de gözlemlendi.

• Bireyselci (batı) kültürler ve toplumlar bu tür krizlere karşı özellikle savunmasızken kolektivist (doğu) kültürler çok daha azdır – hem daha etkili kontroller uygulayabildikleri hem de bilgiyi daha iyi kontrol edebildikleri için. Bu, SARS-2’yi Çin’den yararlanan asimetri ile asimetrik bir tehdit haline getirir.

• Hem Çin hem de Rusya’nın son derece etkili ve oldukça aktif devlet destekli sosyal medya manipülasyon programlarına sahip oldukları bilinmektedir. Bu şilinlerin bazıları Çin’in yüzünü kurtarmaya çalışıyordu, diğerleri batı ulusunun tepkilerine saldırıyordu.

• Yeniden açılan devletlerin sosyal medya varlığının yaklaşık% 50 bot olduğu tahmin ediliyor. Bu, bir tarafın algılanan haklar ve diğer tarafın ölme korkusu için fanlaşarak hem Çin’in hem de Rusya’nın dikiş bölümü hedefine giriyor. ABD’nin iki büyük tarafı için varoluşsal bir tehdit oluşturdular.

• Pek çok eyalet mağlup edildikçe, Trump’ın oy kullanma ve genel görünümü artmaya başladı. Mayıs ortasına kadar Trump başkanlığında ilk kez onay ve onaylanmama sayıları değişmeye başladı.

• İnsanlar sıkıldı, insanlar korktu, insanlar kızgındı. George Floyd oldu. Bu bir Michael Brown veya Eric Garner seviyesindeki bir olay olurdu – bunun dışında. Bu çok, çok daha büyük. Ayaklanmalar çok daha büyük, çok daha sık görünüyor ve medya şiddeti destekliyor, 2A insanını savaşmaya başlamaya teşvik ediyor, mahalleler baskın yapıyor, insanlar kitlesel, genel yardımcı iskelet tipi şeyler için kendilerini silahlandırıyorlar. Bunların çoğu sosyal medya tarafından yönlendiriliyor.

• Bu Rusya ve Çin’in eline çok iyi geliyor. Trump’ın bir diktatör gibi görünmesini sağlar (otoriterlik karşıtı hakkıyla fikrini incitir), ırkçı görünmesini sağlar (ılımlılarla görüşünü incitir), Rusya’nın ABD’nin kölelik ve ırkçılığın sırtına inşa edilmesiyle ilgili anlatımına uyuyor, öfkeyi uzaklaştırıyor ve SARS-CoV-2 salgını ve devam eden Uygur soykırımındaki çok açık nedensel rolleri ve her iki güvenlik odaklı kolektivist ulusun propagandasına bireyci kültürlerin neden olduğu kaos, korku ve yıkımın kanıtı olarak uyuyor.

• Özellikle Çin, hem SARS-2’den hem de Hong Kong sosyal rahatsızlığını baskılama olayından yararlanıyor.

Çalınıyor gibi hissediyorum.

“Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur.” için 29 yanıt

Bitlis merkezden ben ali. Merhaba web sitesi vallaha billaha hayran edici, linkedinde paylaştım 03-06-2020 14:33:00

Kars merkezden ben Gürbüz. Selam herkese bu web sitesi harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 14-06-2020 12:03:04

Artvin merkezden ben ziya. Merhaba web siten gerçekten dikkatimi çekti, teşekkürler 01-07-2020 13:22:06

Mersin merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, sağolun 07-07-2020 11:35:47

Kırklareli merkezden ben gaye. Merhaba siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 14-07-2020 23:59:05

Mardin merkezden ben Emine. Selam siten yeminle ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 20-07-2020 13:00:06

Batman merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siten ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım 28-07-2020 22:21:53

İstanbul merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfanız inanki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 07-08-2020 08:52:55

Erzurum merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle dikkatimi çekti, şukuladım 08-09-2020 15:44:09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir