Mükemmel bir olay fırtınası gibi görünüyor. Nedeni ve sömürüsü kolay ve öngörülebilir mükemmel bir fırtına.

Birkaç nokta:

• Ekim 2019’da Science Vs, ABD’de grip salgınının nasıl görüneceğini belirten bir Pandemik bölüm yaptı ve bu da SARS-CoV-2 ile nasıl oynandığına korkutucu bir şekilde benziyor. Bu, gerçekleşmeden önce iyi anlaşılmıştı ve büyük olana çarpmadan on yıllar önce bir araştırma konusu idi. Aynı zamanda diğer küçük pandemilerden de gözlemlendi.

• Bireyselci (batı) kültürler ve toplumlar bu tür krizlere karşı özellikle savunmasızken kolektivist (doğu) kültürler çok daha azdır – hem daha etkili kontroller uygulayabildikleri hem de bilgiyi daha iyi kontrol edebildikleri için. Bu, SARS-2’yi Çin’den yararlanan asimetri ile asimetrik bir tehdit haline getirir.

• Hem Çin hem de Rusya’nın son derece etkili ve oldukça aktif devlet destekli sosyal medya manipülasyon programlarına sahip oldukları bilinmektedir. Bu şilinlerin bazıları Çin’in yüzünü kurtarmaya çalışıyordu, diğerleri batı ulusunun tepkilerine saldırıyordu.

• Yeniden açılan devletlerin sosyal medya varlığının yaklaşık% 50 bot olduğu tahmin ediliyor. Bu, bir tarafın algılanan haklar ve diğer tarafın ölme korkusu için fanlaşarak hem Çin’in hem de Rusya’nın dikiş bölümü hedefine giriyor. ABD’nin iki büyük tarafı için varoluşsal bir tehdit oluşturdular.

• Pek çok eyalet mağlup edildikçe, Trump’ın oy kullanma ve genel görünümü artmaya başladı. Mayıs ortasına kadar Trump başkanlığında ilk kez onay ve onaylanmama sayıları değişmeye başladı.

• İnsanlar sıkıldı, insanlar korktu, insanlar kızgındı. George Floyd oldu. Bu bir Michael Brown veya Eric Garner seviyesindeki bir olay olurdu – bunun dışında. Bu çok, çok daha büyük. Ayaklanmalar çok daha büyük, çok daha sık görünüyor ve medya şiddeti destekliyor, 2A insanını savaşmaya başlamaya teşvik ediyor, mahalleler baskın yapıyor, insanlar kitlesel, genel yardımcı iskelet tipi şeyler için kendilerini silahlandırıyorlar. Bunların çoğu sosyal medya tarafından yönlendiriliyor.

• Bu Rusya ve Çin’in eline çok iyi geliyor. Trump’ın bir diktatör gibi görünmesini sağlar (otoriterlik karşıtı hakkıyla fikrini incitir), ırkçı görünmesini sağlar (ılımlılarla görüşünü incitir), Rusya’nın ABD’nin kölelik ve ırkçılığın sırtına inşa edilmesiyle ilgili anlatımına uyuyor, öfkeyi uzaklaştırıyor ve SARS-CoV-2 salgını ve devam eden Uygur soykırımındaki çok açık nedensel rolleri ve her iki güvenlik odaklı kolektivist ulusun propagandasına bireyci kültürlerin neden olduğu kaos, korku ve yıkımın kanıtı olarak uyuyor.

• Özellikle Çin, hem SARS-2’den hem de Hong Kong sosyal rahatsızlığını baskılama olayından yararlanıyor.

Çalınıyor gibi hissediyorum.

Author

93 Comments

1. Slm siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

2. merhaba arkadaşlar web sitesi valla çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

3. Bitlis merkezden ben ali. Merhaba web sitesi vallaha billaha hayran edici, linkedinde paylaştım 03-06-2020 14:33:00

4. Adıyaman merkezden ben ahmet. Selam siten ciddiyim çok hoşuma gitti, şukuladım 07-06-2020 06:55:35

5. Kars merkezden ben Gürbüz. Selam herkese bu web sitesi harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 14-06-2020 12:03:04

6. selamun aleyküm paylaşım süper ötesi hoşuma gitti, twitter da paylaştım

7. elif yılmaz Reply

Mrb sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler

8. Balıkesir merkezden ben gaye. Selam siten valla hoşuma gitti, sağolun 24-06-2020 23:04:48

9. Artvin merkezden ben ziya. Merhaba web siten gerçekten dikkatimi çekti, teşekkürler 01-07-2020 13:22:06

10. Selam herkese web sitesi ciddiyim hayran edici, facebookta paylaştım

11. Mersin merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, sağolun 07-07-2020 11:35:47

12. Selamın aleyküm bu web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

13. Kırklareli merkezden ben gaye. Merhaba siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 14-07-2020 23:59:05

14. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

15. Mardin merkezden ben Emine. Selam siten yeminle ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 20-07-2020 13:00:06

16. Batman merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siten ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım 28-07-2020 22:21:53

17. merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

18. Merhaba herkese sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

19. İstanbul merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfanız inanki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 07-08-2020 08:52:55

20. Selamın aleyküm sayfan inanki mükemmel, facebookta paylaştım

21. Yozgat merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşım gerçekten güzel, saolun 27-08-2020 09:43:23

22. Erzurum merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle dikkatimi çekti, şukuladım 08-09-2020 15:44:09

23. Selam herkese paylaşımın inanki mükemmel, sosyal medyada paylaştım

24. Siirt merkezden ben ziya. Selamlar siten harbiden iyi, face de paylaştım 18-09-2020 01:28:56

25. Merhaba bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

26. elif yılmaz Reply

Bursa merkezden ben elif yılmaz. Slm siten valla dikkat çekici, teşekkürler 25-09-2020 09:15:44

27. Kayseri merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten ilgi uyandırıcı, şukuladım 30-09-2020 14:08:08

28. Mrb paylaşım inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım

29. Çankırı merkezden ben gaye. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden iyi, saolun 10-10-2020 03:51:07

30. Konya merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm siteniz cidden güzel, linkedinde paylaştım 10-10-2020 11:13:14

31. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Mrb bu web sitesi vallaha billaha güzel, tebrikler , Hasan – 91

32. Gürbüz Reply

Konya merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım 02-11-2020 12:25:44

33. Gürbüz Reply

Antalya merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar siteniz yeminle iyi, sağolun 03-11-2020 22:34:13

34. Selamlar siteniz vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım

35. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Selam sayfan ciddiyim hayran edici, saolun , elif yılmaz – 43

36. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz valla dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 18

37. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Selam herkese web sitesi valla ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , memo – 209

38. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Selam bu web sitesi ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 179

39. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , hatice – 75

40. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Selam sayfa harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 94

41. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın süper ötesi güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 63

42. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden dikkatimi çekti, sağolun , ali – 362

43. Ardahan dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ziya – 467

44. Selamlar paylaşım inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun

45. Düzce dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Slm paylaşım ciddiyim iyi, saolun , gaye – 265

46. Denizli merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfan valla çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 10-01-2021 21:49:31

47. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. selam arkadaşlar siten inan ki hayran bıraktı, face de paylaştım , Gürbüz – 497

48. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten dikkatimi çekti, saolun , Emine – 172

49. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Selam sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ali – 483

50. Yozgat merkezden ben Emine. Merhabalar paylaşımın inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 04-02-2021 14:55:33

51. selam arkadaşlar sayfa gerçekten çok iyi, şukuladım

52. Gürbüz Reply

Niğde dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Selamlar paylaşımın vallaha hayran edici, teşekkürler , Gürbüz – 451

53. Şırnak merkezden ben doruk. Mrb web siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 10-02-2021 05:37:31

54. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız inanki dikkat çekici, şukuladım , Aylin – 183

55. Yalova dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Selam paylaşımınız ciddiyim hayran edici, tebrikler , gaye – 113

56. Artvin merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha hoşuma gitti, sağolun 20-02-2021 04:01:22

57. Kırşehir merkezden ben ahmet. Selam herkese web sitesi ciddiyim hayran edici, teraziye tıkladım 27-02-2021 00:12:38

58. Uşak dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Selamın aleyküm bu web sitesi valla güzel, teşekkürler , Aylin – 471

59. Kars dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Selamın aleyküm siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Emine – 65

60. Ağrı merkezden ben Emine. Selamın aleyküm bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 25-03-2021 08:13:57

61. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Selam web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler , Emine – 140

62. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, şukuladım , Gürbüz – 158

63. Gürbüz Reply

Slm paylaşımın inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

64. Merhaba sayfa inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

65. Selam paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım

66. elif yılmaz Reply

Çorum dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Merhaba herkese siteniz inanılmaz hayran edici, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 420

67. Eskişehir dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Selamın aleyküm sayfanız inanki iyi, teraziye tıkladım , hatice – 487

68. Selam bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, tebrikler

69. Selam herkese paylaşımınız cidden hayran edici, saolun

70. Tokat dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Merhabalar web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , mehmet – 286

71. Adana merkezden ben hatice. Slm siteniz ciddiyim çok güzel, linkedinde paylaştım 08-06-2021 10:15:29

72. Nevşehir dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Slm paylaşım süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım , ali – 299

73. elif yılmaz Reply

Ankara dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Merhaba herkese sayfan valla hayran edici, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 72

74. Kırıkkale merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşım vallaha billaha dikkatimi çekti, teşekkürler 21-06-2021 18:44:58

75. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi hayran edici, face de paylaştım , ziya – 175

76. Bu konu : ” Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. ” çok güzel. selamun aleyküm siten yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 199

77. Kayseri merkezden ben Hasan. selamun aleyküm siteniz ciddiyim güzel, facebookta paylaştım 10-07-2021 18:31:31

78. Batman dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . selamun aleyküm siten gerçekten güzel, saolun , ali – 411

79. Bilecik dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Selamlar web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 18

80. Iğdır dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Selam herkese sayfan vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Emine – 336

81. Mardin merkezden ben doruk. Selam paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 25-07-2021 02:17:27

82. Selamın aleyküm web siten gerçekten mükemmel, face de paylaştım

83. Bursa dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Selamın aleyküm web siten valla çok güzel, saolun , ali – 169

84. Düzce dan kimler var. Coronavirus Batı İdeallerini Sömürüyor. Yeniden Açılan Devletler Bot Manipülasyon’uydu. George Floyd, Bot Manipülasyonudur. . Merhaba paylaşım cidden çok güzel, tebrikler , Aylin – 323

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link