Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni.

Ne yapacağımızı bilmiyoruz çünkü olağan tedaviler bu hastalar üzerinde işe yaramıyor. Akciğerlerdeki ARDS ve ödem nedeniyle alveollerin açılması zor olduğu için bu hastaların havalandırma deliklerindeki PEEP değerini arttırmanız gerekir. Sıvıyı ciğerlerinizden çıkaramayız ve bu yapabileceğimiz en iyi şey, bir kişiyi midesinde çevirmek veya rotapron yatağı kullanmak dışında, havalandırmadaki basınçları ve oksijen konsantrasyonlarını arttırmaktır. ECMO’yu deniyoruz, burada bir hastaya iki büyük IV yerleştiriyoruz ve tüm kanlarını dolaşıyor ve oksijen veriyoruz çünkü akciğerleri şu anda yapamıyor. Bu hastaların ciğerlerinde mukoza değildir. Akışkan. Bu hastalık korkutucu çünkü birisinin çok fazla kan oksijeni var, ancak vücutları normalde olduğu gibi tanımıyor, bu nedenle beyniniz akciğerlerinize daha hızlı veya daha derin nefes almasını söylemiyor. Sonra vücudunuz aniden telafi edemez ve nefes alamazsınız. Nefesinizi sizin için yapmalıyız, bu yüzden sizi entübe ediyoruz. Evet, pnömoni ventilatördeki HERKES için yaygındır (ve bunu önlemek için birçok önlem alıyoruz, örneğin bir hastanın ağzını antiseptik bir solüsyonla her saat temizlemek gibi, çünkü bakteri dolu tükürük solunum tüpü yoluyla akciğerlere kolayca gidebilir) ancak alternatif acil ölüm.

Ayrıca, bu hastalar haftalarca havalandırmalarda kalırlar. Normal havalandırmalı hastaların birkaç güne ihtiyacı olabilir. Normalde yaptığımız her şeyi çekiyoruz ve çalışmıyorlar. Yine de hastalar tekrar tekrar gelmeye devam ediyor ve havalandırmaya ihtiyaçları var. İnsanlar ventilatörün kullanılabilirliğine bağlı olarak kimin yaşayacağı ve kimin öleceğine karar vermek zorundadır. Sonunda yeterli havalandırma deliğimiz olsa bile, yeterli ilaç olup olmadığı sorusu vardır.

New York’ta hastaneler tükendiğinden tipik sedasyon ve felç ilaçları kullanamazlar. Çin bu ilaçları üretiyor ve üretimleri önemli ölçüde azaldı. Bu nedenle doktorlar ve hemşireler, optimal olmayan diğer sakinleştiricilere başvurmak zorundalar, ancak hepsi bu. Sizi yatıştırdık, böylece bir hastayı havalandırmak daha kolay ve bu nedenle hastalar için boğazından aşağıya bir tüple felç olmak, perişan değil.

Plaquenil ilacı Trump, kalp ritminize müdahale ediyor ve korona tedavisi olsa bile ölümcül bir aritmiye yol açabilir, ama hepsi bu. Bu şeyin nasıl davrandığını bilmiyoruz. İnsanları farklı etkiler. Tıbbi geçmişi olmayan gençler de ölüyor. Kesinlikle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve hayatımızı yatakta sabırlı olmak için sıraya koyuyoruz. Doktorlar, bir sonraki aşamada olmalarını umarak meslektaşları bir menfezin altına ve üstüne koymalıdır. Herkes için çok travmatik ve zor. Ziyaretçilere enfeksiyon kontrolü yöntemi olarak izin vermiyoruz, bu nedenle bu hastalar yalnız ölüyor. Evet, sağlık personeli var, ama biz bu hastaya bir grup yabancıyız. Sevdiklerinin etrafında ölmezler. Herkesin daha kötü korkusu.

Gördüğümüz hasta olmaktan korkuyoruz çünkü gördüğümüz her hasta için günlerce aynı tek kullanımlık maskeyi giymeye indirgendik (kutular maskeyi yalnızca bir kez kullandığını söylüyor … Korunup korunmadığımızı bile biliyoruz) Hastalanırsak, işverenimiz bunu hastane dışından aldığımızı iddia ediyor. Entübasyon yapmak ve sizden daha genç birini ventilatöre koymak daha da korkutucu ve sadece otuz yaşındasınız. Umarım bu hastaların altta yatan koşulları vardır ve sonuçta bu hastalığa sahip değildirler. Sabırlı olmayacağımı umuyorum. Eşime asemptomatik olarak verme korkusuyla eşime eve gelmekten korkuyorum. Bir araba kazası için gelmelerine rağmen her hastanın presemptomatik olduğundan ve hastalığı bana verdiğinden korkuyorum. Hepimiz çok korkuyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Özellikle olağan tedavilerimizin işe yaramadığı bir hastalık ile uğraştığımız için, bu kadar çok insanın aynı anda ve çok uzun süre hasta olduğunu nasıl yöneteceğimizi bilmiyoruz.

İlaç yetersizliği korkutucu: https://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2020/04/02/health/coronavirus-drug-shortages.amp.html

Genç Hemşireler ölüyor: https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/society/2020/apr/03/coronavirus-deaths-of-two-nurses-lead-to-calls-for-more-protection

https://www.google.com/amp/s/www.nbcnewyork.com/news/coronavirus/nyc-nurse-who-treated-covid-19-patient-dies-another-hospital-reports-13-deaths- içinde bir günlük / 2344831 /% 3famp

“Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni.” üzerine 124 yorum

1. Bitlis merkezden ben Emine. Slm sayfa vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 09-04-2020 11:22:30

2. Giresun merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan valla hayran bıraktı, face de paylaştım 10-04-2020 05:49:19

3. Isparta merkezden ben Emine. Selamlar siten ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım 16-04-2020 07:25:51

4. Kocaeli merkezden ben doruk. Selam herkese web siten ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım 17-04-2020 13:33:39

5. Bursa merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşım harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 17-04-2020 21:43:05

6. Ardahan merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız valla dikkat çekici, şukuladım 21-04-2020 01:48:59

7. Kütahya merkezden ben doruk. Selam sayfanız süper ötesi dikkat çekici, teraziye tıkladım 29-04-2020 10:28:22

8. Malatya merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 03-05-2020 12:44:06

9. Tokat merkezden ben ahmet. Mrb sayfan harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 04-05-2020 22:26:26

10. Edirne merkezden ben doruk. selamun aleyküm siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 07-05-2020 01:03:20

11. Antalya merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, tebrikler 04-06-2020 17:45:29

12. Yozgat merkezden ben doruk. Selam siteniz inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 05-06-2020 15:21:48

13. Yalova merkezden ben Gürbüz. Selamlar paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, saolun 05-06-2020 15:21:56

14. Bayburt merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz çok güzel, tebrikler 05-06-2020 15:22:00

15. Bartın merkezden ben doruk. selamun aleyküm web sitesi yeminle çok iyi, teşekkürler 05-06-2020 15:22:10

16. Uşak merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web siteniz inan ki iyi, teraziye tıkladım 05-06-2020 15:22:12

17. Muş merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımın inan ki hayran bıraktı, şukuladım 05-06-2020 15:22:21

18. Ankara merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten vallaha güzel, twitter da paylaştım 05-06-2020 15:22:23

19. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Merhaba herkese web siteniz inan ki dikkatimi çekti, saolun 05-06-2020 16:01:06

20. Niğde merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşım vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 05-06-2020 16:01:12

21. Bilecik merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siteniz inan ki mükemmel, sosyal medyada paylaştım 05-06-2020 16:01:16

22. Batman merkezden ben ziya. Merhabalar bu web sitesi yeminle hayran edici, facebookta paylaştım 05-06-2020 16:01:21

23. Tunceli merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar siteniz yeminle iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 05-06-2020 16:01:23

24. Erzurum merkezden ben elif yılmaz. Selam siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, saolun 05-06-2020 16:01:25

25. Gaziantep merkezden ben doruk. Selam web sitesi yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım 05-06-2020 16:01:27

26. Karabük merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web sitesi inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 05-06-2020 16:01:31

27. Amasya merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfan vallaha güzel, linkedinde paylaştım 05-06-2020 16:01:34

28. Afyon merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım inan ki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 05-06-2020 16:01:38

29. Aydın merkezden ben Emine. Merhaba herkese bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 28-06-2020 05:51:52

30. Karabük merkezden ben Gürbüz. Merhabalar bu web sitesi gerçekten hayran edici, facebookta paylaştım 14-07-2020 07:57:40

31. Erzincan merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 21-07-2020 15:21:29

32. Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar siten inanılmaz iyi, şukuladım 23-07-2020 03:46:36

33. Bitlis merkezden ben mehmet. Selam herkese paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 29-07-2020 22:51:47

34. Kastamonu merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfanız inan ki çok güzel, teraziye tıkladım 07-08-2020 00:48:03

35. Aksaray merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşımın inanılmaz mükemmel, sosyal medyada paylaştım 07-08-2020 06:42:58

36. Kırklareli merkezden ben ahmet. Merhabalar web siteniz harbiden mükemmel, teraziye tıkladım 08-08-2020 07:54:37

37. Gaziantep merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle güzel, twitter da paylaştım 18-08-2020 09:17:38

38. Ardahan merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siteniz gerçekten güzel, teşekkürler 07-09-2020 15:53:44

39. Şanlıurfa merkezden ben ali. Selamlar web siten yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım 02-10-2020 11:33:55

40. Yozgat merkezden ben hatice. Selam sayfanız valla çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 20-10-2020 23:41:28

41. Bu konu : ” Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanılmaz güzel, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 308

42. Erzurum merkezden ben hatice. Merhabalar sayfan vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 31-10-2020 19:00:27

43. Samsun merkezden ben memo. Slm paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım 09-11-2020 12:37:32

44. Bu konu : ” Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , gaye – 104

45. Bu konu : ” Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi vallaha hayran edici, saolun , ali – 313

46. Tokat merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım 02-12-2020 13:05:51

47. Gümüşhane merkezden ben doruk. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, şukuladım 06-12-2020 14:27:40

48. Elazığ dan kimler var. Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. . Mrb web siten harbiden dikkatimi çekti, saolun , – 159

49. Aydın dan kimler var. Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. . Merhaba siteniz vallaha hayran bıraktı, sağolun , ali – 178

50. Gaziantep dan kimler var. Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. . Slm sayfan süper ötesi dikkat çekici, saolun , ziya – 284

51. Bu konu : ” Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten iyi, linkedinde paylaştım , memo – 29

52. Bu konu : ” Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım , ali – 137

53. Ordu dan kimler var. Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. . merhaba arkadaşlar paylaşımınız cidden iyi, sağolun , banu – 292

54. Bu konu : ” Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım cidden güzel, facebookta paylaştım , gaye – 97

55. Bu konu : ” Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. ” çok güzel. Mrb paylaşımınız süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım , hatice – 349

56. Yozgat dan kimler var. Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. . Mrb paylaşımınız ciddiyim çok iyi, tebrikler , – 413

57. Malatya dan kimler var. Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni. . selamun aleyküm siteniz valla hayran edici, tebrikler , ali – 347

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link