Kategoriler
Genel

Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni.

Ne yapacağımızı bilmiyoruz çünkü olağan tedaviler bu hastalar üzerinde işe yaramıyor. Akciğerlerdeki ARDS ve ödem nedeniyle alveollerin açılması zor olduğu için bu hastaların havalandırma deliklerindeki PEEP değerini arttırmanız gerekir. Sıvıyı ciğerlerinizden çıkaramayız ve bu yapabileceğimiz en iyi şey, bir kişiyi midesinde çevirmek veya rotapron yatağı kullanmak dışında, havalandırmadaki basınçları ve oksijen konsantrasyonlarını arttırmaktır. ECMO’yu deniyoruz, burada bir hastaya iki büyük IV yerleştiriyoruz ve tüm kanlarını dolaşıyor ve oksijen veriyoruz çünkü akciğerleri şu anda yapamıyor. Bu hastaların ciğerlerinde mukoza değildir. Akışkan. Bu hastalık korkutucu çünkü birisinin çok fazla kan oksijeni var, ancak vücutları normalde olduğu gibi tanımıyor, bu nedenle beyniniz akciğerlerinize daha hızlı veya daha derin nefes almasını söylemiyor. Sonra vücudunuz aniden telafi edemez ve nefes alamazsınız. Nefesinizi sizin için yapmalıyız, bu yüzden sizi entübe ediyoruz. Evet, pnömoni ventilatördeki HERKES için yaygındır (ve bunu önlemek için birçok önlem alıyoruz, örneğin bir hastanın ağzını antiseptik bir solüsyonla her saat temizlemek gibi, çünkü bakteri dolu tükürük solunum tüpü yoluyla akciğerlere kolayca gidebilir) ancak alternatif acil ölüm.

Ayrıca, bu hastalar haftalarca havalandırmalarda kalırlar. Normal havalandırmalı hastaların birkaç güne ihtiyacı olabilir. Normalde yaptığımız her şeyi çekiyoruz ve çalışmıyorlar. Yine de hastalar tekrar tekrar gelmeye devam ediyor ve havalandırmaya ihtiyaçları var. İnsanlar ventilatörün kullanılabilirliğine bağlı olarak kimin yaşayacağı ve kimin öleceğine karar vermek zorundadır. Sonunda yeterli havalandırma deliğimiz olsa bile, yeterli ilaç olup olmadığı sorusu vardır.

New York’ta hastaneler tükendiğinden tipik sedasyon ve felç ilaçları kullanamazlar. Çin bu ilaçları üretiyor ve üretimleri önemli ölçüde azaldı. Bu nedenle doktorlar ve hemşireler, optimal olmayan diğer sakinleştiricilere başvurmak zorundalar, ancak hepsi bu. Sizi yatıştırdık, böylece bir hastayı havalandırmak daha kolay ve bu nedenle hastalar için boğazından aşağıya bir tüple felç olmak, perişan değil.

Plaquenil ilacı Trump, kalp ritminize müdahale ediyor ve korona tedavisi olsa bile ölümcül bir aritmiye yol açabilir, ama hepsi bu. Bu şeyin nasıl davrandığını bilmiyoruz. İnsanları farklı etkiler. Tıbbi geçmişi olmayan gençler de ölüyor. Kesinlikle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve hayatımızı yatakta sabırlı olmak için sıraya koyuyoruz. Doktorlar, bir sonraki aşamada olmalarını umarak meslektaşları bir menfezin altına ve üstüne koymalıdır. Herkes için çok travmatik ve zor. Ziyaretçilere enfeksiyon kontrolü yöntemi olarak izin vermiyoruz, bu nedenle bu hastalar yalnız ölüyor. Evet, sağlık personeli var, ama biz bu hastaya bir grup yabancıyız. Sevdiklerinin etrafında ölmezler. Herkesin daha kötü korkusu.

Gördüğümüz hasta olmaktan korkuyoruz çünkü gördüğümüz her hasta için günlerce aynı tek kullanımlık maskeyi giymeye indirgendik (kutular maskeyi yalnızca bir kez kullandığını söylüyor … Korunup korunmadığımızı bile biliyoruz) Hastalanırsak, işverenimiz bunu hastane dışından aldığımızı iddia ediyor. Entübasyon yapmak ve sizden daha genç birini ventilatöre koymak daha da korkutucu ve sadece otuz yaşındasınız. Umarım bu hastaların altta yatan koşulları vardır ve sonuçta bu hastalığa sahip değildirler. Sabırlı olmayacağımı umuyorum. Eşime asemptomatik olarak verme korkusuyla eşime eve gelmekten korkuyorum. Bir araba kazası için gelmelerine rağmen her hastanın presemptomatik olduğundan ve hastalığı bana verdiğinden korkuyorum. Hepimiz çok korkuyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Özellikle olağan tedavilerimizin işe yaramadığı bir hastalık ile uğraştığımız için, bu kadar çok insanın aynı anda ve çok uzun süre hasta olduğunu nasıl yöneteceğimizi bilmiyoruz.

İlaç yetersizliği korkutucu: https://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2020/04/02/health/coronavirus-drug-shortages.amp.html

Genç Hemşireler ölüyor: https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/society/2020/apr/03/coronavirus-deaths-of-two-nurses-lead-to-calls-for-more-protection

https://www.google.com/amp/s/www.nbcnewyork.com/news/coronavirus/nyc-nurse-who-treated-covid-19-patient-dies-another-hospital-reports-13-deaths- içinde bir günlük / 2344831 /% 3famp

“Coronavirus bir aldatmaca değildir. Tıp uzmanları, koruyucu ekipmanlara sahip olmadıkları için enfeksiyon riskiyle karşı karşıya kaldıklarında bu insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünüşe göre şimdi ne yapacaklarını bilmiyorlar, çünkü yapmıyoruz. Bu yeni.” için 29 yanıt

Bitlis merkezden ben Emine. Slm sayfa vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 09-04-2020 11:22:30

Giresun merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan valla hayran bıraktı, face de paylaştım 10-04-2020 05:49:19

Isparta merkezden ben Emine. Selamlar siten ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım 16-04-2020 07:25:51

Kocaeli merkezden ben doruk. Selam herkese web siten ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım 17-04-2020 13:33:39

Bursa merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşım harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 17-04-2020 21:43:05

Ardahan merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız valla dikkat çekici, şukuladım 21-04-2020 01:48:59

Kütahya merkezden ben doruk. Selam sayfanız süper ötesi dikkat çekici, teraziye tıkladım 29-04-2020 10:28:22

Malatya merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 03-05-2020 12:44:06

Tokat merkezden ben ahmet. Mrb sayfan harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 04-05-2020 22:26:26

Edirne merkezden ben doruk. selamun aleyküm siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 07-05-2020 01:03:20

Ağrı merkezden ben ali. Selamın aleyküm sayfanız valla çok güzel, teşekkürler 14-05-2020 08:50:56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir